iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 1. 2008
20:30 na ČT1

1 2 3 4 5

77 hlasů
8383
zhlédnutí

Reportéři ČT

Pochod neonacistů — Středeční houkání sirén — Ztráta majetku pod hlavičkou falešných dokumentů

36 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pochod neonacistů

  1:20 do playlistu

  Pochod neonacistů
  Pár stovek neonacistů opět uvedlo do pohotovosti tisíce policistů: vystrašili nejen politiky, ale taky představitele židovské obce. Národovecké harašení se totiž mělo odehrát v Plzni přesně v den, kdy byl z tohoto západočeského města vypraven jeden z prvních židovských transportů do Terezína. Mezi postiženými byla i známá česká cembalistka Zuzana Růžičková, která se reportéry Anetou Vojtěchovou a Lukášem Landou po letech vydala na místo činu.

 • Středeční houkání sirén

  10:38 do playlistu

  Středeční houkání sirén
  Každý měsíc slyšíme nad našimi hlavami ohlušující jekot sirén. Jsou připravené nás varovat před nějakou katastrofou. Každý měsíc tak ministerstvo vnitra zkouší, jestli mu sirény nezrezly, jestli ještě fungují. Položili jsme si jednoduchou otázku: když se musíme každý měsíc ujišťovat, že sirény nejsou němé, víme, co dělat, až skutečně vyhlásí poplach? Na to se ptali reportéři Filip Černý a David Havlík.

 • Ztráta majetku pod hlavičkou falešných dokumentů

  23:08 do playlistu

  Ztráta majetku pod hlavičkou falešných dokumentů
  Již několik let se Otto Schäfer ze Žamberka bezmocně dívá, jak mu mizí majetek pod rukama. Nejsou to žádné noční loupeže - o hotel na náměstí přišel za bílého dne a teď ztrácí i rodinný dům. S hrůzou totiž zjistil, že pokud někdo zfalšuje kupní smlouvu i podpisy, může to soudce i policisty nechat v klidu a šetření evidentního podvodu bude uloženo k ledu. Už rok sleduje divoké obchody v Žamberku reportér David Macháček.

Přehrát vše

Související