iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 6. 2020
20:05 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
3337
zhlédnutí

90’ ČT24

Nepokoje v USA

Interaktivní zpravodajský pořad ČT24

113 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Dennis Olley 3.6.2020 0:31 (!) reagovat 35 + - 12

Proč do všeho tahat Donalda Trumpa?

Opravdu není „všemocný”. Ve stručnosti v USA nikdy nepřijali lidé jako celek cizí element, zde otroky z Afriky. Vždy na všechny, kteří přišli později a ze „špatných” zemí pohlíželi jako na nedůvěryhodné občany. Nikdo to nahlas neřekne, ale něco podobného se stalo třeba Alžířanům ve FR, oficiálně vše OK ve skutečnosti dáme přednost etnickému Francouzovi. Postup měl být jiný, jednou jste tu, máte občanství, máte právo volit, musíte mít stejné možnosti, práva i povinnosti jako ostatní. Bohužel lidem nelze nařizovat koho mají milovat a koho nenávidět, ani zákony ne, levice na toto zapomíná! Dnes se situace v USA dostala tak daleko, že mnoho bělochů nemá černochy rádo už pro pozitivní diskriminaci a všemožné výhody, které mají jen pro svoji barvu pleti. To je špatně, protože třeba mnoho Asiatů, kteří do USA před desetiletími přišli a byli mnohem chudší, než Afroameričané v USA se dnes má dobře, jsou plně integrováni a žádného rabování pro chování policistů se nedopouštějí, a to se k nim také vždy nechovají korektně, stejně jako třeba k lidem z východu ČR nevyjímaje. Lze také dohledat, že v USA byl mnohokrát zabit omylem běloch, přece se žádné nepokoje a výtržnosti nekonaly. Nakonec, nemyslím si, že černošské komunitě prospějí nynější nepokoje a trestné činy s nimi spojené, že nepomohou proslovy typu, že první rabovali běloši (u nich nevadí kolektivní vina?), když brali půdu Indiánům, a že to byli oni, kteří naučili Afričany jejich nynějšímu chování (viz aktivistka Tamika Mallory). Naopak si myslím, že pokud chtějí Afroameričané respekt a plné zařazení do společnosti, musí začít u sebe, zbavit se nálepky etnika s největším % kriminality, odmítnout zvýhodňování na úkor druhých a naučit se odpovědnosti.

Ondřej 3.6.2020 6:32 (!) reagovat 5 + - 23

Trump je prezident

Neměl by zalézat do krytu, ale věc řešit. Pokud se na to necítí, ať už nekandiduje.

Richard 4 3.6.2020 11:16 (!) reagovat 22 + - 5

To, že Trump zalezl do krytu, roztrubují média, která ještě nestrávila fakt, že volby nevyhráli bolševičtí demokraté. Ochranka prezidenta vyhodnotila fakt, že rabující, ničící a podpalovací lůza ohrožuje jeho bezpečnost, tak ho "uklidili". Překvapuje mě, že bojovníci proti rasismu protestují hlavně v obchodech s elektronikou. Netušil jsem, že se rasisté a xenofobové skrývají právě tam :-)

Ondřej 3.6.2020 11:56 (!) reagovat 1 + - 22

Rabování

Jako bolševická propaganda, nedělejte z většiny protestujících rabující.

Související