iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 2. 2019
19:00 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
1779
zhlédnutí

90’ ČT24

Mosty a lávky – jejich údržba a bezpečnost

V jakém stavu jsou české mosty?

90 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Dennis Olley 4.2.2019 22:11 (!) reagovat 40 + - 10

V takovém na jaký Česko má.

Vlády ustupují aktivistům ve všech myslitelných oblastech, zbytečně se žene celosvětová globalizace a snaha o marné sjednocení nesourodých kultur a pak není na vlastní občany třeba v oblasti zdravotnictví nebo na opravy mostů - infrastruktury. Pak ještě přijde doslova „bonbónek” ve smyslu, že učitelé do 8 let žádají rakouské platy. Tak pokud jsou opravdu vystudovaní (čímž odpadá „systém” Kindl), měli by vědět, jakým HDP Česko disponuje a tedy jakou výši mezd si může především státní (kraj, okres, obec, nezisková organizace) sektor dovolit. S rakouskými mzdami bych je odkázal směr Vídeň, s německými směr Berlín a podobně. Místo, aby se rozumně nakládalo s prostředky, zavádí se inkluze, ulevuje studentům a v USA či UK již pokukují v technickým předmětech a v matematice po stylu výuky z bývalého SSSR, u nás známém jako dril. Ono základy, se kterými se později v oborech náročných na myšlení pracuje se prostě nekompromisně naučit musí, zde nějaké humanitní, nabiflované okecávání nestačí. Snad se tedy propustí dostatek zbytečných státních zaměstnanců a ti zbývající budou žádat jen takové platy, jaké si může jejich země dlouhodobě dovolit (ne za cenu zvyšování státního dluhu), za Rakousko-Uherska, také učitelé nebyli žádní milionáři a přece studenty naučili co je třeba. Velká škoda je též těch 50 mld. ročně, které budou po dalších 15 let vypláceny „solárbaronům” (750 mld. celkem), z nich by se daly postavit buď téměř 4 nové jaderné bloky nebo dokončit velká část dálniční a silniční sítě.

Související