iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 12. 2018
19:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
1219
zhlédnutí

90’ ČT24

30 let humanitární pomoci

Host: Šimon Pánek

90 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

kerim 30.12.2018 15:20 (!) reagovat 6 + - 12

Plýtvání vodou

Dne 7.12.2018 cca v 9:40 jsem na ČT24 viděl, jak se hospodaří s dovezenou pitnou vodou. Vzadu je z cisterny vypouštěna voda do rukama přidržovaných větších či menších kanystrů a je při tom rozlévána mimo kanystry. To nikoho nenapadne, že ta pitná voda něco stojí a nepřiváže ke kohoutku trychtýř ?

Dennis Olley 7.12.2018 23:34 (!) reagovat 12 + - 5

Česká vládní pomoc pro svět 200 mega,

možná není nijak závratná, ale Česko má ještě příliš zanedbaných záležitostí od revoluce v roce 1989. Není dokončena dálniční síť, stav mnoha silnic II. a III. třídy je žalostný, nejsou dokončené železniční koridory, vysokorychlostním tratím (+200 km/h) brání málo mimoúrovňových (nákladných) křížení, dnes víme po zkušenosti z Itálie, že bude muset být opraveno nebo znova postaveno velké množství mostů, městské byty chybí kam se člověk podívá. Dále a to především je mnoho potřebných v Česku, hodně lidí žijících s málo prostředky, protože díky nízkým platům (zvláštní solidarita západních firem), jim po zaplacení nájmu, energií a vodného, stočného, moc na měsíc nebude. Chybí prostředky na dostatečnou péči o důchodce, postižené a vážně nemocné, kteří potřebují nejmodernější, cílenou a velmi drahou léčbu. Nezlobte se na mě, ale vydírání typu, že tím, že posílám peníze do přemnožených zemí (humanitární > rozvojová pomoc), kde si lidé neumí udělat pořádek a spravovat si své státy tak, aby se jim dobře žilo, zabráním, aby šli k nám je scestné. Češi a ostatní Evropské národy se sami museli postarat svoji prací a píli o to, aby po katastrofách a válkách zase něco vybudovali, nesebrali se a nešli jinam s tím, že někdo jiný jim musí pomoct, musí je živit, musí se dokonce přizpůsobovat jejich životním hodnotám. Pokud někdo chce pomoci, pak dobrovolně, stát by se měl referendem občanů dotázat, kolik jdou ochotni dát prostředků na pomoc jiným.

Související