iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 5. 2016
20:00 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
1463
zhlédnutí

90’ ČT24

Eutanazie: ano či ne?

Host: Milan Hamerský

90 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

MUDr Libor Válek 26.5.2016 20:50 (!) reagovat 3 + - 14

Proč lékaři?

Dobrý den, jsem proti euthanazii, nejsem proti ustopuení přirozené smrti. Ale pokud se o eutanazii mluví, proč se mluví stále o lékařích jako vykonavatelích? Myslím, že k lékaři by lidé vždy měli jít s absolutní důvěrou, že mu pomohou nebo mu umožní důstojné přirozené umírání. Podat "smrtící kokteil" může kdokoli. MUDr Libor Válek

Doktor pravdy a lásky 26.5.2016 21:39 (!) reagovat 5 + - 3

A to byste jako lékař svěřil

amatérům ? Snažím se jen pochopit vaše myšlení. Je mnoho dalších lékařů, kteří by raději trpícím lidem pomohli, aby i poslední odchod probíhal za přítomnosti profesionála. Eutanazie mi připadá jako součást léčby, na jejiž konci by byla stejně smrt. Jen lékař může s pomocí vědy dopřát nemocnému důstojný odchod a eliminovat pacientovo utrpení. To není pomoc ? Chápu, že z vlastního přesvědčení nechcete vykonovát eutanazii a rozumím Vám. Ale proč by nemohli jiní lékaři ?

Související