iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 1. 2015
12:10 na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
1304
zhlédnutí

Babylon

Luděk Eliáš — Karolína Kozáková-Vdolečková — Chana Rožanská

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Luděk Eliáš

  0:23 do playlistu

  Luděk Eliáš
  Luděk Eliáš se po letech do Osvětimi vrátil nejen proto, aby zavzpomínal na nepředstavitelné utrpení, které v tomto místě nacistická ideologie přinesla. Ale hlavně proto, aby i jeho příběh a jeho hlas odvrátil opakování něčeho podobného. A umlčel vzrůstající hnutí popíračů holocaustu. Režie Ján Novák, kamera Martin Přeták.

 • Karolína Kozáková-Vdolečková

  8:44 do playlistu

  Karolína Kozáková-Vdolečková
  Není až tak známé, že z celkového počtu asi 5 a půl tisíce protektorátních Romů deportovaných do Osvětimi přežilo pouze 583. Fašistický teror přežil v českých zemích jen každý desátý. Dnes již zesnulá Karolína Kozáková-Vdolečková a její rodina byla z těch, kteří byli do romských transportů také zařazeni. Režie Monika Rychlíková, kamera Karel Slach.

 • Chana Rožanská

  15:01 do playlistu

  Chana Rožanská
  A do třetice jsme zařadili dokument o jediné moravské židovce, která i se svou rodinou figurovala na takzvaném Schindlerově seznamu. Chana Rožanská rozená Hana Ring dnes žije na okraji Tel Avivu. Ona sama se stala motivem i protagonistkou stejnojmenného filmu režiséra Spielberga. Režie Marta Růžičková, kamera Krunoslav Kiko Keteleš.

Přehrát vše

Související