iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 3. 2005
09:00 na ČT1

1 2 3 4 5

21 hlasů
2952
zhlédnutí

Toulavá kamera

Zámek Sychrov — Punkevní jeskyně — Gotika Plzeň — Sklípkani — Cisterciácký klášter

24 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zámek Sychrov

  1:27 do playlistu

  Zámek Sychrov
  Sezóna hradů a zámků končí na podzim a my musíme čekat na jaro, kdy se jejich brány znovu otevřou. Ale výjimky potvrzují pravidlo. Zdaleka ne všude se ukládají k zimnímu spánku. Přesvědčíme se o tom na zámku Sychrov. Podíváme se do jeho restaurátorských a konzervátorských dílen. A přesvědčíme se o tom, že i přes zimu se tam dějou věci...

 • Punkevní jeskyně

  5:44 do playlistu

  Punkevní jeskyně
  Když řekneme Punkevní jeskyně, pak si určitě většina z nás vybaví propast Macocha, plavbu lodičkami chladnou vodou a pochopitelně i krásnou krápníkovou výzdobu. Vloni sem přijelo asi 200 tisíc návštěvníků, třetinu z nich tvořili cizinci. Punkevní jeskyně navazuje na téměř dvacetikilometrový jeskynní komplex, náš nejdelší známý. Veřejnosti přístupný není, a tak se podíváme aspoň tam, kam nás speleologové pustí.

 • Gotika Plzeň

  10:08 do playlistu

  Gotika Plzeň
  Meč je odpradávna symbolem moci, síly, ale také víry. Historie byla do značné míry psána právě mečem. A meč byl, vlastně někde ještě je, vykonavatelem práva a spravedlnosti. Umění ovládat chladné zbraně dnes na hradech, zámcích či jarmarcích předvádí řada skupin. Jednou z nich je Gotika Plzeň, v jejímž repertoáru jsou sváry nejen v době gotiky, ale třeba i starého Říma či renesance.

 • Sklípkani

  14:46 do playlistu

  Sklípkani
  Chcete se vypravit do tepla, do tropického pralesa a pozorovat jeho obyvatele, aniž byste museli opustit město? To platí pro Plzeňáky, ti ostatní, pokud budou chtít, musejí do Plzně. V centru města před časem vznikla expozice plzeňské zoo, nazvaná Aqua-tera. A tam se můžete potkat s mnoha exotickými živočichy. A letos i s unikátní expozicí sklípkanů, krásných a zajímavých zvířat.

 • Cisterciácký klášter

  19:15 do playlistu

  Cisterciácký klášter
  Naše dnešní putování zakončíme v Plasech v tamním cisterciáckém klášteře. Je přirovnáván k Benátkám. Vyrostl totiž v bažinatém terénu. Je podpírán dřevěnou konstrukcí, která musí zůstat stále pod vodou. Kdyby voda klesla, pak by systém zkolaboval.

 • Soutěž

  23:19 do playlistu

  Soutěž
  Staronovým vlastníkem západočeského novogotického zámku Chyše je zástupce rodu Lažanských. Původně gotické sídlo prošlo řadou přestaveb, stejně tak i zámecká zahrada. Mimochodem, svého času tady působil i spisovatel Karel Čapek. A zřejmě právě tady se zrodila jeho velká láska k zahradničení a kytičkám.

Přehrát vše