iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 6. 2020
21:05 na ČT24

1 2 3 4 5

11 hlasů
24933
zhlédnutí

Fokus Václava Moravce

Bez jídla

Bez jídla, bez odpovědnosti a bez zábran. Kam může vést volání po soběstačnosti a komu prospívá? Co roste na českých polích – a dá se to jíst? Pozvání přijali mimo jiné biolog a filozof Stanislav Komárek, sedlák a lesník Daniel Pitek, krajinářka Kateřina Černý Pixová, historik Jakub Rákosník nebo etolog Marek Špinka

115 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Marie Sloupová 17.10.2021 20:22 (!) reagovat 1 + - 0

Jdětě

pro pána krále už s tím moravcem někam, šestrát denně v nejsvátečnější den v týdnu, to snad je fakt moc!

Zdenek 31.12.2020 21:48 (!) reagovat 0 + - 0

Moravec musí být opravdu všude

Dát opakování pokleslé diskuze na Silvestra s t hošanem Moravcem je opravdu vrchol úpadku České televize. Co tak třeba Spejbla a Hurvínka nebo něco jiného zábavného? Hošík Moravec za chvilku bude i ve zprávách, Všechnopárty, na ČT sport, Adventních koncertů a třeba i komentátor sportovních přenosů z MS v hokeji. Těším se, s jeho jménem budu muset usínat na rtech!

Josef 2.1.2021 13:45 (!) reagovat 1 + - 0

Nefungovalo tlačítko na přepínání programů?

Podle času Vašeho příspěvku jste to asi dokoukal. Ono to nešlo přepnout na něco zábavného? Ve stejné době šly na ČT1 Zázraky přírody a potom Karel Gott. ČT2 Cimrmanni, ČT3 Světáci, hokej, Ničitel Conan, Vrať se do hrobu, 7 pádů Honzy Dědka, Tvoje tvář má známý hlas, Blbý a blbější, Barandovský Silvestr, Silvestr 2001, Elvis Presley, Amy Winehouse, Rosamunde Pilcher, Teorie velkého třesku, Jak jsem poznal vaši matku atd. Opakování Fokusu bylo pro ty, kteří nemají rádi silvestrovské "řachandy". Já v té době koukal na iVysílání na dokument o Claudii Cardinale, protože jsem přes den musel pracovat a pak jsem si pustil ze záznamu hokej. Takže výběr byl velký a pro trefování se do Moravce nevidím žádný důvod - kromě averze na něho. Ale s tím ČT24 nic neudělá, ten problém je na opačné straně obrazovky. Hezký nový rok.

Pepa 11.7.2020 22:29 (!) reagovat 0 + - 1

Soběstačnost a dovoz z Izraele a Maroka?

S pobavením vidím, že lze v jednom příspěvku horovat pro soběstačnost a zároveň pro dovoz z Afriky! Jsme členem určitého společenství s určitými pravidly. Pamatuji si, že nám nepřiřkli stejné dotace jako starým zemím EU s odůvodněním našich nižších mzdových i jiných nákladů. Protože jsme nesouhlasili, tak se dohodlo, že národní dotace mohou být jakékoli. A bohužel to platí pro všechny státy. Zdálo by se to jako jeden z argumentů pro odchod z Unie, ale je to naopak - řešení je možné pouze jen na evropské úrovni. Jako samostatný stát bychom to nezvládli.

Dennis Olley 23.6.2020 23:47 (!) reagovat 5 + - 2

Proč bez jídla? A soběstačnost ještě nikomu neublížila!

Nikdo nehovoří o naprosté soběstačnosti ve všech druzích produktů. Ono také k čemu je dobré, když na krámě je nespočet verzí másla, sýrů, uzenin, ale ne vždy v přijatelné kvalitě? Není lepší, jak je to obvyklé v mnoha zemích (vím o Švýcarsku, Novém Zélandu, Norsku, Kanadě), že sice není tak obrovský výběr všeho, ale co dostupné je, za to si výrobce i prodejce ručí? Je přece třeba podpořit vlastní zemědělce, vlastní produkci, každý také v západní Evropě kouká na to, od koho kupuje potraviny, vím o DE, FR, NL. A nejde pouze o potraviny, takový Němec by nekoupil ani cizí vysavač, většina se snaží podpořit také průmysl, co Češi? Stojím plně za tím, že větrné (mimochodem v Norsku se bouří, že větrné lobby patří cizincům a jim krajinu zaplavují turbíny, ze kterých plyne zisk do ciziny a turistům takové divadlo, asi nebude po chuti – země se 100% hydro!) a solární elektrárny musí ustoupit obilninám, pícninám a dalším plodinám, stejně jako monokulturní řepka (i štěpka z biomasy), která umí půdu jen vysát a zahubit veškerý hmyz – potravu pro ptáky. Stojím si za tím, že se blíží doba hladu, z ciziny nebude možné dovést spoustu základních druhů potravin vč. masa, zeleniny, možná mléka i vajec nebo bude jejich cena absurdní. Jestli někomu připadá normální, že z Maroka, Egypta či Izraele se kvůli ochranně zemědělců v DE, FR a NL nedovezou rajčata, aby v Českých obchodech bylo červené, nechutné, nepoživatelné cosi z holandského skleníku, tak mně ne. Stejně tak mi nepřipadá normální ani ekologické vozit z Chile blumy, které mohou dozrát místně. Řečnická otázka závěrem: Opravdu si někdo myslí, že je spravedlivé, rovné a přijatelné, aby v DE, FR, NL, ESP, IT a dalších zemích měl zemědělec až 4x vyšší dotaci a do ČR vozil zboží (likvidoval místní producenty) za dumpingové ceny?

Související