iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 5. 2010
20:00 na ČT2

1 2 3 4 5

47 hlasů
13318
zhlédnutí

Ta naše povaha česká

Slabší v ofsajdu

Kdo prohrává u rozvodových řízení?

24 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Zuzana Osvaldova 20.5.2010 14:54 (!) reagovat 4 + - 0

Slabší v ofsajdu

Vážení,
diváci i tvůrci pořadu Slabší v ofsajdu, ačkoliv velmi oceňuji vaši snahu, všimli jste si, že přístup k tomuto skutečně obtížnému a křehkému tématu, jenž rozhodně není možné vnímat černo-bíle přistupují tvůrci už několik let stále stejně? Dojemné a emotivní, ilustrativní obrázky hrajících si dětí a k nim naprosto neužitečné a ničím neobjevné blábolení tzv. autorit, které nám z pozice své profese předkládají své domnělé závěry o skutečnostech, kterou jinak denně žijí desetitisíce žen, mužů, dětí a starých lidíí. K čemu přesně se tento pořad vyjadřoval? Co chtěl říct? Myslíte si, že v zásadě měl nějaký přínos? Myslíte si, že se někoho - ať už potenciálního agresora, nebo oběti nějak dotknul? Sleduji pořady věnující se genderové tématice již několik let a jejich stereotypičnost je již poněkud unavující a navíc zcela zbytečná. Prosím tvůrce, které tato tématika zajímá a chtějí se jí věnovat aby se snažili přijít na přístup, který by skutečně dokázal divákům předat nejen informace, ale třeba také motivaci k tomu, aby nezůstávali k domácímu násilí a jakékoliv jiné nespravedlnosti lhostejní. Jsem přesvědčena že je to možné, bohužel ne tímto autorským přístupem. Je mi líto že vznikají stále stejné, další a další pořady jejichž dopad je nulový.

Související