iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 11. 2009
20:15 na ČT2

1 2 3 4 5

27 hlasů
9373
zhlédnutí

Ta naše povaha česká

Život bez značek

Dokument zabývající se dopravním fenoménem zemí Beneluxu, tzv. „shared spaces“, aneb české sdílení veřejného prostoru v praxi

26 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

1 12.11.2009 18:24 (!) reagovat 0 + - 0

Značky ve městě

Pořad velice pěkně vystihuje jak se v našich městech stanovuje dopravní značení. Velice často ma Městských úřadech toto značení stanovují lidé, kteří ani nevlastní řidičský průkaz. Krom zákona a vyhlášky platí i technické podminky pro stanovování dopravního značrní. Loby soukromých firem, které provádějí montáž dopravních značek pak směřuje k tomu, že čím více dopravních značek, tím firma lépe prosperuje. Myslím, že tento pořad mohl být určen jako návod pro dotčené pracovníky Městských úřadů jak hustou síť dopravních značek omezit.

Pawlik 20.11.2009 8:32 (!) reagovat 2 + - 0

Nebylo to..

.. tak úplně o tom, co jsem očekával podle názvu, spíš taková zelená agitka.
Po shlédnutí mám ale pocit, že asi žiju v jiné zemi, než tvůrci pořadu. Mám řidičák od roku 87 a rozhodně se mi nezdá, že je to u nás s agresivitou řidičů až tak zlé. Spíš naopak, čeští řidiči se pomalu, ale jistě kultivují. Dnes už se běžně např. pouštějí z vedlejší do kolony či z pruhu do pruhu, atd. Před deseti lety by něco takového znělo jako sci-fi.
Ale je pravda, že do Prahy jako řidič nejezdím, než tam bloudit a motat se v kolonách.. Tak to radši odstavím v Chodově (nebo někde jinde) a do centra pokračuju metrem.

Související