iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 3. 2018
12:35 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
2097
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Popelec — Ordinace pro potřebné — Kostel Nanebevzetí Panny Marie — Sestra Ludmila Němcová — Kurzy Alfa

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Popelec

  1:24 do playlistu

  Popelec
  Popeleční středou vstupují věřící do čtyřicetidenního postního období, které je přípravou na oslavu Velikonoc. Na Popeleční středu se věřícím na čelo uděluje znamení kříže s formulí: „Pamatuj, že prach jsi a v prach se obrátíš“ nebo „Obraťte se a věřte evangeliu“. Přijetí popelce je tak znamením, že člověk je pomíjivý. Je však i známkou odhodlání zříci se zlého jednání.

 • Ordinace pro potřebné

  5:28 do playlistu

  Ordinace pro potřebné
  Ordinaci pro potřebné otevřela na počátku roku Armáda spásy. Podle odhadů by se tam během prvního roku mohlo zaregistrovat až pět set pacientů. Ordinace se nachází v objektu azylového domu Armády spásy v ulici U Nových válcoven. Jde o první zdravotnické zařízení tohoto typu v Ostravě. Působí v ní lékařka Andrea Pekárková, která má zkušenosti s péčí o bezdomovce.

 • Kostel Nanebevzetí Panny Marie

  10:17 do playlistu

  Kostel Nanebevzetí Panny Marie
  V seriálu o novogotické sakrální architektuře nás historik Jiří Jung pozve do Slezské Vladislavi. Tamní původní cihlový kostel byl postaven okolo roku 1528, při požáru v roce 1822 však vyhořel. Byl kompletně zrekonstruován a věřící jej využívali až do května 1909. Ve stejném roce začala práce na stavbě nového, současného kostela. Jeho základní kámen byl položen právě v den svátku Nanebevzetí Panny Marie, 17. listopadu 1911 pak byl chrám vysvěcen.

 • Soutěž
 • Sestra Ludmila Němcová

  16:38 do playlistu

  Sestra Ludmila Němcová
  Sestru Ludmilu z Kongregace Dcer Panny Marie Pomocnice (salesiánky) si oblíbila především mládež v ostravském děkanátu. Kromě působení na Biskupském gymnáziu v Ostravě a v salesiánské oratoři, kde pracuje s mládeží, se sestra Ludmila věnuje duchovnímu doprovázení. Pro svou znalost italštiny je také vyhledávanou překladatelkou a v nekomerční křesťanské televizi Noe simultánně tlumočí přenosy bohoslužeb a promluv Svatého otce.

 • Kurzy Alfa

  21:01 do playlistu

  Kurzy Alfa
  Kurzy Alfa jsou kurzy základů křesťanské víry vhodné pro kohokoliv včetně začátečníků. Původně vznikly v Anglii v jedné z farností anglikánské církve. Dnes jsou nabízeny různými denominacemi v téměř sto sedmdesáti zemích světa. Kurzy nabízejí příležitost detailněji prozkoumat křesťanskou víru. Trvají zpravidla jedenáct týdnů, přičemž každé ze setkání vytváří prostor k diskusi o zajímavých tématech spojených se životem ve víře.

Přehrát vše

Související