iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 12. 2012
13:25 na ČT2

1 2 3 4 5

5 hlasů
1605
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Evangelíci v Bludovicích — I Romové jsou Boží — Jan Graubner — Modlitba dřeva - Gruň — Keep Smiling — Noc venku

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Evangelíci v Bludovicích

  1:54 do playlistu

  Evangelíci v Bludovicích
  Kostel Slezské církve evangelické augsburského vyznání v Dolních Bludovicích byl založen před dvě stě třiceti lety. Výstavbu jednoduché klasicistní budovy, která probíhala v letech 1782-1784, připomněla výstava o historii evangelíků na Těšínsku a také „Listopadání“ - koncert havířovských varhaníků, jehož výtěžek byl věnován na záchranu bludovických varhan.

 • I Romové jsou Boží

  6:25 do playlistu

  I Romové jsou Boží
  Duchovním otcem stejnojmenné unikátní výstavy, která byla k vidění na ostravské Černé louce, je koordinátor charitního střediska Horizont Filip Habrman. Expozice přinesla nevšední pohled na romskou komunitu formou fotografií z obyčejného života Romů na Slovensku, Bulharsku, Slovinsku a vyloučené lokality v Ostravě-Kunčičkách.

 • Jan Graubner

  10:47 do playlistu

  Jan Graubner
  Před dvaceti lety byl do úřadu arcibiskupa olomouckého a metropolity moravského uveden Jan Graubner. Při mši svaté v katedrále sv. Václava děkoval nejen Bohu za dvacet let služby, ale také lidem za obohacující spolupráci. V homilii připomněl své biskupské začátky, ohlédl se za průběhem minulých let a hovořil také o současné církvi a dnešních věřících. Po bohoslužbě lidé před katedrálou v srdečné atmosféře děkovali svému biskupovi za modlitby, pastorační službu i za pomoc a vyjadřovali mu svou vřelou náklonnost.

 • Modlitba dřeva - Gruň

  14:07 do playlistu

  Modlitba dřeva - Gruň
  Hora Gruň leží v nadmořské výšce 886 metrů mezi masivem Lysé hory a hranicí se Slovenskou republikou. Historie kaple na Gruni začíná rokem 1773, tehdy místní pasekář Šimon Tomeček umístil při staré formanské cestě ze Slezska na Slovensko figurku Panny Marie. Od té doby se tady scházeli věřící z Gruně, Řečice i Turzovky k modlitbám pod širým nebem. Filiální kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů na Gruni byl postaven v severském slohu roku 1890 a o rok později byl vysvěcen. Před deseti lety byl tento svatostánek prohlášen za kulturní památku.

 • Keep Smiling

  18:09 do playlistu

  Keep Smiling
  Amatérský gospelový sbor Keep Smiling pozval Davida Daniela z Londýna, aby v Orlové vedl hudební workshop. Událost vyvrcholila závěrečným koncertem všech účastníků workshopu, kteří během tří dnů nejen společně poznávali gospel, ale měli zároveň příležitost navázat nová přátelství v rodinách členů sboru, kde byli ubytováni.

 • Soutěž
 • Noc venku

  23:10 do playlistu

  Noc venku
  Jaké je to být v zimních nocích bezdomovcem a přespávat venku na papírových kartonech, si u kostela sv. Václava v Ostravě vyzkoušelo hned několik nadšenců. V Anglii probíhají podobné akce již několik desetiletí a je těžké najít datum, kterým to všechno začalo. S prvními „spáčskými skupinkami“ začali v sedmdesátých letech minulého století studenti, kterým nebyl lhostejný osud lidí bez domova. Cílem bylo a je seznámit veřejnost s problematikou bezdomovectví a zároveň získat prostředky, které jsou následně použity na podporu lidí bez domova.

Přehrát vše

Související