iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 9. 2019
11:50 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
4553
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Památník kardinálu Špidlíkovi — 370. výročí úmrtí jezuity M. Středy — Andělský kemp — Festival Forfest

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Památník kardinálu Špidlíkovi

  0:38 do playlistu

  Památník kardinálu Špidlíkovi
  Kardinál Tomáš Špidlík, jeden z nejvýraznějších mužů české teologie, by se letos dožil sta let. Při této příležitosti mu v rodných Boskovicích odhalili památník ve tvaru srdce. Autorka se inspirovala heslem na jeho kardinálském erbu, které zní Ex toto corde, tedy Z celého srdce.

 • 370. výročí úmrtí jezuity M. Středy

  7:14 do playlistu

  370. výročí úmrtí jezuity M. Středy
  Nebojoval sice se zbraní v ruce, ale přesto byl Páter Martin Středa jednou z klíčových postav obrany Brna před švédskými vojsky. Také proto si ho Brňané v souvislosti si vítězstvím nad Švédy každoročně připomínají. Od smrti tohoto jezuitského kněze letos uplynulo 370 let.

 • Andělský kemp

  12:35 do playlistu

  Andělský kemp
  V Česku je asi čtyřicet tisíc dětí, které mají jednoho z rodičů ve vězení, a i když samy žádný zločin nespáchaly, trest si nesou spolu s ním. Stres z odloučení, stesk ale i finanční problémy, tím vším si denně procházejí. Proto pro ně už potřetí připravilo Mezinárodní vězeňské společenství Andělský kemp, kde mohou zažívat to, co jejich vrstevníci a zároveň si otevřeně promluvit o všem, co je trápí.

 • Festival Forfest

  18:09 do playlistu

  Festival Forfest
  Hudba i výtvarné umění v létě opět oživily nejrůznější zákoutí Kroměříže. Už potřicáté se tam letos konal Forfest – mezinárodní festival současného umění s duchovním podtextem. Kvůli němu do Kroměříže zamířili nejen hudebníci a skladatelé, ale také interpreti nebo výtvarníci.

Přehrát vše

Související