iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 6. 2019
12:15 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
5073
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Noc kostelů — Hospic sv. Alžběty v Brně — Mapování zvonů na Vysočině — Bohyně na Žítkové

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Noc kostelů

  0:31 do playlistu

  Noc kostelů
  Na 1600 kostelů, klášterů nebo modliteben otevřelo letos už po desáté své dveře návštěvníkům, kteří si přišli poslechnout duchovní hudbu, prohlédnout si jindy nepřístupné věže nebo krypty anebo jen tak zažít atmosféru nočního putování po historických památkách.

 • Hospic sv. Alžběty v Brně

  4:32 do playlistu

  Hospic sv. Alžběty v Brně
  Už víc než 20 let pečuje o nevyléčitelně nemocné a jejich blízké Hospic sv. Alžběty v Brně. Zajišťuje lůžkovou i terénní paliativní péči, poskytuje sociální poradenství, odlehčovací a duchovní služby. Do další dekády vstupuje hospic s projektem na svoje rozšíření – současná kapacita stačí jen asi pro polovinu zájemců. O službách hospice natáčela Zuzana Petrů.

 • Mapování zvonů na Vysočině

  10:56 do playlistu

  Mapování zvonů na Vysočině
  Všechny zvony ve třech okresech na Vysočině dokumentují památkáři a pracovníci Muzea Vysočiny v pětiletém projektu. Jednak proto, aby zjistili, kolik se jich vlastně dochovalo a v jakém jsou stavu, jednak i jako opatření proti zlodějům. Obec od obce navštěvují kostely, věže, kaple a zvoničky, kde je vždycky čeká výstup nahoru – ať už po schodech nebo po žebříku. Na jeden den se k nim připojil i náš štáb.

 • Bohyně na Žítkové

  17:10 do playlistu

  Bohyně na Žítkové
  Bohyně na Žítkové byly u katolické církve vždy v nemilosti, přesto o nich víme nejvíce právě díky ní. V knize faráře Josefa Hofera – Bohyně na Žítkové z roku 1913, se nám totiž dochovaly jak nejrůznější zaříkávání a magické rituály, tak detailní popis života těchto lidových léčitelek. Odkud vlastně tyto ženy do zapomenutého kraje moravských Kopanic přišly a jak se jejich pohanské zvyky mísily s hlubokou vírou v boha, kterou měly v sobě?

Přehrát vše

Související