iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 6. 2018
12:00 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
2973
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Noc kostelů ve věznici Příbram — Skautská obnova Staré Vody — Adopce nablízko — Cesty husitských hejtmanů

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Noc kostelů ve věznici Příbram

  0:35 do playlistu

  Noc kostelů ve věznici Příbram
  Do prvního ročníku české Noci kostelů v roce 2009 se zapojilo 25 sakrálních objektů, do letošního jubilejního se jich přihlásilo již více než 1300. Po mimořádném úspěchu se k tomuto mezinárodnímu projektu připojil už potřetí i tým duchovní péče Věznice Příbram, aby ukázali, že Bůh a víra v Něj může významně ovlivnit cestu člověka ze spirály závislosti a navazující trestné činnosti.

 • Skautská obnova Staré Vody

  7:14 do playlistu

  Skautská obnova Staré Vody
  Skauti z Kanady, Polska, Ruska, Německa a České republiky se letos v květnu sjeli do Staré Vody, zaniklé obce nedávno vyjmuté z vojenského újezdu Libavá na Olomoucku. Pokračovali tu ve své snaze o obnovu kdysi slavného poutního místa - letos už 24. rok.

 • Adopce nablízko

  13:21 do playlistu

  Adopce nablízko
  Nezištnost, touha pomáhat a připravenost strávit až jeden rok v neznámé zemi jsou základní předpoklady misijního dobrovolníka. V rámci salesiánského projektu “Adopce nablízko” musí zájemci navíc absolvovat roční přípravný kurz Cagliero. Ten letošní byl završen 10. června v Praze při mši svaté, jejich slavnostním vysláním do světa.

 • Cesty husitských hejtmanů

  19:22 do playlistu

  Cesty husitských hejtmanů
  Okolí Chlístovic a Malešova na Kutnohorsku nese i po šesti staletích stopy bouřlivého období reformace a husitských válek. Tou nejvýznamnější památkou je zřícenina hradu Sion, kde se před vojsky Zikmunda Lucemburského opevnil husitský hejtman Jan Roháč z Dubé. Po stopách husitských hejtmanů se mohou vydat i návštěvníci tohoto kraje – a to díky naučné stezce, která zde vznikla v roce 2013.

Přehrát vše

Související