iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 6. 2017
14:20 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
1853
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Muzejní noc v rajhradském klášteře a na Petrově — Nový kostel v Sazovicích — Střediska křesťanské pomoci v Jihlavě — Výstava „V oplatce si všecek tajně“

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Muzejní noc v rajhradském klášteře a na Petrově

  0:39 do playlistu

  Muzejní noc v rajhradském klášteře a na Petrově
  Ani letos jsme si nenechali ujít Muzejní noc, během které se lidé mohou podívat na jindy nepřístupná místa, a to je vše navíc v noci. V Brně čekalo na návštěvníky několik novinek, například volně přístupná pobočka České národní banky nebo noc v káznici. My se vypravili do rajhradského kláštera na ochutnávku bylinných sirupů a na Petrov, na představení studentů JAMU.

 • Nový kostel v Sazovicích

  6:59 do playlistu

  Nový kostel v Sazovicích
  Po novém kostele toužili lidé v Sazovicích na Zlínsku více než 80 let a letos se jim sen splnil. Chrám s kruhovým půdorysem inspirovaný rotundou Svatého Václava na Pražském hradě, navrhl architekt Marek Štěpán a v květnu jej vysvětil olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

 • Střediska křesťanské pomoci v Jihlavě

  12:53 do playlistu

  Střediska křesťanské pomoci v Jihlavě
  Hned dvě Střediska křesťanské pomoci zřizuje v Jihlavě Evangelická církev metodistická. To starší nabízí od devadesátých let pomoc mužům v nouzi a provozuje pro ně azylový dům. Ve středisku nazvaném Naděje pro život zase naleznou už sedmnáctým rokem azyl ženy a rodiny s dětmi.

 • Výstava „V oplatce si všecek tajně“

  18:37 do playlistu

  Výstava „V oplatce si všecek tajně“
  Kult eucharistie se stal ve středověku jedním z ústředních témat evropské kultury a prostupoval všemi sférami lidského života. Výstava „ V oplatce jsi všecek tajně“, kterou můžete navštívit v olomouckém arcidiecézním muzeu, sleduje různé podoby křesťanského kultu, který patří k základům církve od jejích počátků.

Přehrát vše

Související