iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 10. 2014
12:35 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
1496
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Nový kostel ve Starém Městě — Nový kostel pro brněnské řeckokatolíky — Múzochvění — Juraj Jordán Dovala — Toleranční modlitebny: Humpolec a Daňkovice — Madona z Veveří

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nový kostel ve Starém Městě

  0:41 do playlistu

  Nový kostel ve Starém Městě
  Po dlouhých čtrnácti letech stavby se naplnila touha několika generací věřících ze Starého města u Uherského Hradiště. Dočkali se nového kostela, který první bohoslužbou přesně před třemi týdny otevřel své dveře k předběžnému užívání. Chrám svatého Ducha představí následující příspěvek.

 • Nový kostel pro brněnské řeckokatolíky

  4:25 do playlistu

  Nový kostel pro brněnské řeckokatolíky
  I řečtí katolíci v Brně se dočkali svého chrámu. Po letech hostování v cizích kostelech byl ve stejný den vysvěcen kostel svatého Josefa, který jim v centru Brna před pěti lety darovaly sestry voršilky.

 • Múzochvění

  7:43 do playlistu

  Múzochvění
  Kostel jako místo setkávání, i tak by se dala nazvat akce mladých umělců, kteří se už popáté sešli v lanškrounském chrámu na Múzochvění. Akce chce veřejnosti nabídnout alternativu současnému komerčnímu umění.

 • Juraj Jordán Dovala

  11:37 do playlistu

  Juraj Jordán Dovala
  Spisovatel, písničkář, bylinkář, ale hlavně nový brněnský biskup Církve československé husitské. Za Jurajem Dovalou jsme se vydali do Hodonína, kde působí jako farář: popovídat o nové knize, nasbírat podzimní léčivé bylinky a zjistit, co pro něj znamená ticho.

 • Toleranční modlitebny: Humpolec a Daňkovice

  16:32 do playlistu

  Toleranční modlitebny: Humpolec a Daňkovice
  Toleranční patent jim zaručoval částečné zrovnoprávnění s římskokatolickým vyznáním, přesto neměli čeští evangelíci ještě několik let po jeho vydání na růžích ustláno. Nebylo třeba se už sice scházet tajně v lesích nebo zříceninách, ale při stavbách svých kostelů museli dodržovat přísná pravidla. My dnes v našem seriálu navštívíme modlitebny na Vysočině – v Humpolci a Daňkovicích.

 • Madona z Veveří

  21:34 do playlistu

  Madona z Veveří
  Po pokladu dvanácti stříbrných soch apoštolů, které se měly ukrývat v tajné chodbě pod kaplí Nanebevzetí Panny Marie u hradu Veveří, pátrali lidé dlouhá léta marně. Jediný poklad, kterým kaple oplývala, byla totiž ikona Madony s Ježíškem. Její bohatou symboliku popsal nově ve své knížce místní farář Marek Hlávka.

Přehrát vše

Související