iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 6. 2014
14:50 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
1900
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Noc kostelů 2014 — Studentský Velehrad — Profesor Karel Skalický oslavil 80 let — Environmentální certifikace sboru — Klub Benjamínek — Jan Špilar – jáhen a kadeřník

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Noc kostelů 2014

  0:43 do playlistu

  Noc kostelů 2014
  Každá doba má své poutě na místa, kde lidé hledají kontakt s Bohem a duchovním světem. V posledních pěti letech se podobnou poutí v České republice stala Noc kostelů. Statisíce lidí během ní navštěvují chrámy a modlitebny, aby se podívaly tam, kam jindy nemají odvahu nebo chuť zajít. Více než tisíc čtyři sta kostelů v Čechách a na Moravě tak 23. května otevřelo své dveře. A byl mezi nimi i kostel nedaleko Brna – v Židlochovicích. Organizátoři Noci kostelů nezůstávají pouze u pravidelné květnové akce, ale spustili i nový internetový portál iBohoslužby.

 • Studentský Velehrad

  5:25 do playlistu

  Studentský Velehrad
  V pohodové atmosféře se v květnu na Velehradě už po dvanácté sešli křesťanští vysokoškoláci. Na přednáškách a diskuzích se rozebírala etická témata společná jak studentovi technického oboru, tak budoucímu filozofovi. Zastřešujícím heslem byly letos limity.

 • Profesor Karel Skalický oslavil 80 let

  9:38 do playlistu

  Profesor Karel Skalický oslavil 80 let
  Není obvyklé, aby Teologická fakulta pořádala oslavu narozenin svých pedagogů. V případě kulatého výročí profesora Skalického se však gratulanty zaplnila celá její aula. Významný český religionista a teolog Karel Skalický se 20. května dožil osmdesáti let.

 • Environmentální certifikace sboru

  13:50 do playlistu

  Environmentální certifikace sboru
  Environmentální certifikace sboru. Složitý termín – jednoduché vysvětlení. Jedná se o známku, že církevní sbor nebo farnost žije ekologicky. Premiérově si ji u nás vysloužil sbor Českobratrské církve evangelické v Sázavě na Vysočině.

 • Klub Benjamínek

  17:10 do playlistu

  Klub Benjamínek
  Dříve bývaly centry vzdělanosti a plné života. Dnes jsou většinou kláštery poloprázdné nebo slouží úplně jiným než církevním účelům. Podobný osud stihl i konvent milosrdných bratří v Brně. Ti ale dostali originální nápad. Volné místnosti přebudoval na dětský klub Benjamínek. Místo v něm našly hlavně děti, které by kvůli svému hendikepu nemohly chodit do normální školky.

 • Jan Špilar – jáhen a kadeřník

  21:02 do playlistu

  Jan Špilar – jáhen a kadeřník
  Jan Špilar je osobnost, která představuje spojení dvou zdánlivě vzdálených světů. Jáhen brněnské diecéze je totiž kadeřník. A ne ledajaký – patří do kadeřnické síně slávy, česal a líčil několik soutěží MISS, pracoval na filmech, získal uznání i na mezinárodní scéně.

Přehrát vše

Související