iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 3. 2014
12:30 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
1330
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Návštěva českých a moravských biskupů ve Vatikánu „Ad Limina“ — Rozhovor s kardinálem Dominikem Dukou — Příprava blahořečení Matky Vojtěchy — Potápěč Tomáš Záděra — Varhanní hudba v liturgii I. — Výstava „Madony na lvu“

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Návštěva českých a moravských biskupů ve Vatikánu „Ad Limina“

  0:40 do playlistu

  Návštěva českých a moravských biskupů ve Vatikánu „Ad Limina“
  Čeští a moravští biskupové se v polovině února vydali na návštěvu k prahům apoštolským do Říma a Vatikánu. Pouť s názvem „Ad limina apostolorum“ trvala sedm dní a nejvyšší představitelé katolické církve v České republice při ní přednesli papeži a vatikánským úřadům zprávu o stavu naší církve a také priority, na které se ve své pastorační práci chtějí v následujících letech zaměřit. Podobné návštěvy se konají jednou za pět let a jsou jedinečným setkáním místní a univerzální církve.

 • Rozhovor s kardinálem Dominikem Dukou

  6:52 do playlistu

  Rozhovor s kardinálem Dominikem Dukou
  Ani nemůžeme podlehnout optimismu, ale ani být příliš pesimističtí, konstatoval v rozhovoru pro Křesťanský magazín kardinál Dominik Duka v odpovědi na otázku, jaký tón měla zpráva o stavu české církve, kterou biskupové připravili pro papeže a vatikánské úřady.

 • Příprava blahořečení Matky Vojtěchy

  11:14 do playlistu

  Příprava blahořečení Matky Vojtěchy
  Na kongregaci pro svatořečení v Římě mluvili biskupové i o blahořečení boromejky Vojtěchy Hasmandové. Proces začal v brněnské diecézi v roce 1996 a sestra Remigie společně Josefem Laštovicou za tu dobu nashromáždila na devět set stran dokumentů. Případ matky Vojtěchy má už na stole prefekt kongregace a čeká jen na předání do rukou papeže. Letos si věřící připomenou 100. výročí narození matky Vojtěchy.

 • Potápěč Tomáš Záděra

  15:03 do playlistu

  Potápěč Tomáš Záděra
  Jako jeden z elitních českých policejních potápěčů se účastní nebezpečných zahraničních misí, často riskuje život a téměř denně zdraví. Tomáš Záděra si nevybral lehké povolání, přesto je šťastný. O tom, jak se jako křesťan vyrovnává s bolestí a smrtí, se kterou se často setkává, a mnohém dalším, si s ním povídala Michaela Rozbrojová.

 • Varhanní hudba v liturgii I.

  19:30 do playlistu

  Varhanní hudba v liturgii I.
  Varhanní hudba je při příchodu do kostela zřejmě tím nejpůsobivějším prvkem, který registrujeme. A přesto toho, kdo za ní stojí, většinou nevidíme. Ve volném pokračování našeho cyklu o varhanách si proto s varhaníkem Královské kapituly na Karlštejně Lukášem Petřvalským budeme povídat o tom, jak moc je při bohoslužbě varhanní hudba důležitá.

 • Výstava „Madony na lvu“

  22:57 do playlistu

  Výstava „Madony na lvu“
  Když začali před čtyřmi lety v olomouckém arcidiecézním muzeu připravovat expozici gotických Madon na lvu, nikoho ani nenapadlo, že v depozitáři objeví sochu, která byla desítky let považována za zničenou. Unikátní výstava, na kterou vás teď vezmeme ale skrývá i další poklady.

Přehrát vše

Související