iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 5. 2011
16:45 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
1602
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Brněnská muzejní noc v diecézním muzeu — Turínské plátno – podoby Kristovy tváře — Společnost křesťanů a Židů — Iniciativa škola, člověk, hodnoty — Martin Damian

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Brněnská muzejní noc v diecézním muzeu

  0:53 do playlistu

  Brněnská muzejní noc v diecézním muzeu
  Do Brněnské muzejní noci se letos už potřetí zapojilo i Diecézní muzeum. Zvalo k návštěvě expozice Vita Christi, která ilustruje příběh Kristova života a na výstavu o Turínském plátnu. Prostranství před muzeem vyplnilo divadelní představení studentů JAMU na téma Jákobovy příběhy. Milovníkům hudby pak nabídlo varhanní koncerty v katedrále a dětem výtvarný program.

 • Turínské plátno – podoby Kristovy tváře

  4:47 do playlistu

  Turínské plátno – podoby Kristovy tváře
  Výstava v kryptě katedrály svatých Petra a Pavla představuje Turínské plátno – určitě nejznámější a nejslavnější zobrazení Kristovy podoby. Turínské plátno je prezentováno fotokopií ve skutečných rozměrech a jeho zatím poslední výstava se uskutečnila v Turíně v roce 2010. Návštěvnost tehdy překročila dva miliony osob.

 • Společnost křesťanů a Židů

  7:36 do playlistu

  Společnost křesťanů a Židů
  Vést dialog je umění, kterému se musíme všichni učit. Zvlášť, když spolu hovoří lidé protichůdných názorů. Společnost křesťanů a židů, která si letos připomíná dvacet let své existence, se o takový dialog snaží.

 • Iniciativa škola, člověk, hodnoty

  12:21 do playlistu

  Iniciativa škola, člověk, hodnoty
  Taky vám připadá, že náboženství a škola u nás nepatří k sobě a mluvit o nich ve vzájemných souvislostech je někdy snad až nevhodné? Před nedávnem u nás vznikla iniciativa několika pedagogů, kteří se tyto předsudky snaží prolomit. Jmenuje se Škola, člověk, hodnoty.

 • Seznamte se – Martin Damian – ikonopisec

  16:12 do playlistu

  Seznamte se – Martin Damian – ikonopisec
  Ikony jsou nedílnou součástí východního křesťanství už od jeho raných počátků. Lidé je považují za jakési pomyslné okno do nebe, do jiného světa. Stále častěji se s tímto uměním setkáváme i u nás, a to i díky ikonopisci Martinu Damianovi. O tom, že ikony nejsou pouze obrazy, jsme si s ním povídali při práci.

 • Pozvánka na výstavu Světlo ikon

  20:37 do playlistu

  Pozvánka na výstavu Světlo ikon
  Pokud byste rádi viděli obrazy Martina Damiana, přijeďte sem, do rajhradského benediktinského kláštera. Výstava s názvem Světlo ikon mapuje jeho tvorbu za posledních osm let. V prostorách konventu bude přístupna až do poloviny června.

 • Tak to vidím já

  22:59 do playlistu

  Tak to vidím já
  Fejeton Vlastimila Fürsta – Lavina úsměvů

Přehrát vše

Související