iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 4. 2011
15:40 na ČT2

1 2 3 4 5

11 hlasů
2783
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Setkání mládeže na Petrově — Sarkofág pro kardinála Špidlíka — Živé pašije — Vzpomínka na Ladislava Lakomého — Lékař roku 2010 – MUDr. Marek Miškej

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Setkání mládeže na Petrově

  1:05 do playlistu

  Setkání mládeže na Petrově
  Stovky mladých lidí zaplnily v sobotu před Květnou nedělí katedrálu svatých Petra a Pavla v Brně. Mottem letošního ročníku diecézního setkání mládeže s biskupem Vojtěchem Cirklem se stala slova: „V Kristu zapusťte kořeny, na něm postavte základy, pevně se držte víry.“

 • Kříž v Denisových sadech

  4:45 do playlistu

  Kříž v Denisových sadech
  12metrový kříž vítal předloni v Tuřanech papeže Benedikta XVI. a teď zdobí Denisovy sady pod Petrovem. Brnu tak bude připomínat jednu z nejvýznamnějších návštěv v historii města.

 • Sarkofág pro kardinála Špidlíka

  6:19 do playlistu

  Sarkofág pro kardinála Špidlíka
  Velehrad si v dubnu připomněl rok od úmrtí oblíbeného kardinála Tomáše Špidlíka. A vzpomínka na nejvýznamnějšího českého exilového teologa byla maximálně důstojná. Umělci z celého světa právě u této příležitosti dokončili v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje ozdobnou mozaiku na kardinálově sarkofágu.

 • Živé pašije

  9:09 do playlistu

  Živé pašije
  Velikonoční doba jakoby umocňovala význam pašijí – textů o utrpení a smrti Ježíše Krista. Možná znáte pašijní dramatické hry, hudební skladby nebo zpěvy. Co ale asi neznáte je provedení muzikálu, který si na evangelijní texty napsali sami zpěváci ze souboru v Litomyšli.

 • Vzpomínka na Ladislava Lakomého

  14:10 do playlistu

  Vzpomínka na Ladislava Lakomého
  Před nedávnem nás opustil herec Ladislav Lakomý. S brněnským centrem náboženské tvorby spolupracoval téměř od jeho počátků. Pojďme teď na něho prostřednictvím ukázek z úspěšného cyklu Poutní místa zavzpomínat.

 • Seznamte se – Lékař roku 2010 – MUDr. Marek Miškej

  17:10 do playlistu

  Seznamte se – Lékař roku 2010 – MUDr. Marek Miškej
  Unie pacientů vyhlásila soutěž Lékař roku, ve které mohli pacienti hlasovat pro své oblíbené lékaře. Vítězem v kategorii „Lékař u lůžka“ se stal Marek Miškej, chirurg páteře z Karvinské hornické nemocnice, který se otevřeně hlásí ke svému křesťanství.

 • Tak to vidím já

  22:27 do playlistu

  Tak to vidím já
  Fejeton Vlastimila Fürsta – Úvaha nad postýlkou

Přehrát vše

Související