iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 10. 2018
21:00 na ČT art

1 2 3 4 5

4 hlasy
921
zhlédnutí

Události v kultuře

Každodenní souhrn toho nejzajímavějšího z naší i světové kultury.

18 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • František Kupka v muzeu Kampa

  0:38 do playlistu

  František Kupka v muzeu Kampa
  František Kupka – legionář a vlastenec. Výstava v muzeu Kampa ukazuje malíře v méně známém světle. Jako muže, který před sto lety bojoval za vznik nové republiky v zákopech i svými kresbami.

 • Zemřela Montserrat Caballéová

  2:20 do playlistu

  Zemřela Montserrat Caballéová
  Zemřela operní pěvkyně Montserat Caballéová. Sopranistce známé svým výjimečným hlasovým rozsahem bylo 85 let. Na svém kontě měla přes čtyři tisíce vystoupení. Zpívala hlavně Belliniho a Donizettiho opery, ale vytvořila i popový duet s Freddiem Mercurym.

 • Slav squatting

  3:14 do playlistu

  Slav squatting
  Slav squatting, tedy slovanský podřep. Fenomén z post sovětských předměstí, který se stal hitem internetu. Stereotypní obraz lidí z východní Evropy teď zaujal taky umělce z Česka, Polska a Ruska.

 • Výstava Osudové okamžiky ČSR

  5:41 do playlistu

  Výstava Osudové okamžiky ČSR
  Hostem Událostí v kultuře je Daniela Mrázková, kurátorka výstavy.

 • Baryšnikov ve Stavovském divadle

  10:20 do playlistu

  Baryšnikov ve Stavovském divadle
  Devadesát minut ruské poezie z pera básníka Josifa Brodského, nositele Nobelovy ceny za literaturu v podání Michaila Baryšnikova. Světově známý tanečník a herec lotyšského původu recituje právě v těchto chvílích v pražském Stavovském divadle.

 • Festival 4+4 dny v pohybu

  11:14 do playlistu

  Festival 4+4 dny v pohybu
  Tématem letošního ročníku je Princip neurčitosti. Ten zavedl německý matematik a fyzik Werner Heisenberg. Pořadatelé festivalu se ale na rozdíl od něj nezajímají o pohyblivost elementárních částic.

 • Aukce Banksyho obrazu

  13:38 do playlistu

  Aukce Banksyho obrazu
  Slavný obraz anonymního britského umělce Banksyho nejprve v Londýně vydražili za víc než milion liber. Poté se ale malba v rámu sama rozřezala na úzké pruhy. Zarámovaný obraz dívky s balónkem byl vrcholem páteční aukce v síni Sotheby’s.

 • Struny podzimu

  14:12 do playlistu

  Struny podzimu
  Už v úterý začnou Struny podzimu. V rámci dvaadvacátého ročníku festivalu přijedou do Prahy hvězdy z různých oblastí hudby. Mnozí interpreti navštíví Čechy vůbec poprvé. Jejich koncerty budou v Národním památníku na Vítkově nebo v Anežském klášteře.

 • Humbook festival

  16:06 do playlistu

  Humbook festival
  Literární festival pro dospívající a mladé HumbookFest už potřetí zacílil na čtenáře. V pražském Kongresovém centru se představili se svými novinkami zahraniční spisovatele i autoři z Česka.

 • Nová sezona pražské burlesky

  16:33 do playlistu

  Nová sezona pražské burlesky
  Pražská burleska zahájila novou sezónu představením Hollywood Babylon v pražském divadle Royal. Tvůrci se inspirovali stejnojmennou knihou amerického filmového experimentátora Kennetha Angera.

Přehrát vše