iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 12. 2017
20:00 na ČT art

1 2 3 4 5

0 hlasů
1899
zhlédnutí

Události v kultuře

Každodenní souhrn toho nejzajímavějšího z naší i světové kultury.

18 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Nahrávky muzikálových písní

  0:35 do playlistu

  Nahrávky muzikálových písní
  Operní pěvkyně Magdalena Kožená na pódiu s Ondřejem Havelkou. Společně pokřtili nahrávky muzikálových písní, a to na benefici pro chystaný hudební festival Concentus Moraviae. Umělkyně se zhruba po roce vrátila k jazzu a swingu.

 • Nahrávky muzikálových písní

  2:20 do playlistu

  Nahrávky muzikálových písní
  Rozhovor s Magdalenou Koženou a Ondřejem Havelkou.

 • Martin Salajka v Nové galerii

  4:06 do playlistu

  Martin Salajka v Nové galerii
  Výstavu, která provází světěm náměsíčnosti, nabízí pražská Nová galerie. Výtvarník Martin Salajka v ní vystavuje díla, ve kterých zúročil své zkušenosti se somnambulismusmem.

 • Turné Chaozz

  6:30 do playlistu

  Turné Chaozz
  Vodopády, Policie nebo Televize - o čem je řeč? Jde o nejznámější písně hiphopové skupiny Chaozz. V devadesátých letech byla na vrcholu, v roce 2002 si ale její členové dali pauzu na neurčito. Teď se po patnácti letech vrací na scénu.

 • Romano Suno

  7:16 do playlistu

  Romano Suno
  Podpořit rozvoj romštiny a nechat děti vyprávět svůj příběh - takový je záměr literární soutěže Romano Suno. Do 20. ročníku přišly téměř čtyři stovky příspěvků - textů ale videí a obrázků.

 • Návrh rozpočtu na příští rok

  9:17 do playlistu

  Návrh rozpočtu na příští rok
  Platforma uměleckých profesních organizací nesouhlasí s návrhem rozpočtu na příští rok. V dopise adresovaném poslancům organizace žádá, aby částka vyhrazená pro kulturu dosáhla alespoň jednoho procenta.

 • Umění Bydlet spolu

  9:43 do playlistu

  Umění Bydlet spolu
  Kolektivní domy. Fenomén 20. století, který se u nás rozmohl za socialismu. Svým obyvatelům nabízely nevídaný komfort. Společnou prádelnu, tělocvičnu nebo dokonce jesle.

 • Co nového nabízí Galerie hl. m. Prahy

  12:01 do playlistu

  Co nového nabízí Galerie hl. m. Prahy
  Galerie hlavního města Prahy vystavuje obrazy, fotografie i objekty, které v posledních několika letech získala do svých sbírek. Po Národní galerii je druhou nejvýznamější v Česku.

 • Nové album písničkáře Neila Younga

  12:58 do playlistu

  Nové album písničkáře Neila Younga
  Kanadský písničkář Neil Young představil novou desku - The Visitor. Nahrál ji s kapelou Promise of the Real. Na album Young zařadil třeba píseň Already Great jako reakci na projevy amerického prezidenta Donalda Trumpa.

 • Památník letců RAF

  13:47 do playlistu

  Památník letců RAF
  Osudy památníků jsou různé. Pomník letcům RAF v Českých Budějovicích měl cestu ke svému vzniku dlouhou. Vladimírovi Vopáleckému a dalším nadšencům trvalo sedm let, než se jim podařilo sehnat peníze a památník v krajském městě postavit.

 • Výstava Perlorodky

  15:44 do playlistu

  Výstava Perlorodky
  Šest umělců různého věku a zaměření se sešli na společné výstavě. Úkolem každého z nich bylo reagovat svým dílem na díla ostatních vystavujících umělců.

Přehrát vše

Související