iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 6. 2016
20:00 na ČT art

1 2 3 4 5

0 hlasů
2046
zhlédnutí

Události v kultuře

Hlavní kulturní pořad zpravodajského programu ČT24. Aktuality, živé vstupy, zasvěcení hosté ve studiu.

18 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Filmové hvězdy na karlovarském festivalu

  0:37 do playlistu

  Filmové hvězdy na karlovarském festivalu
  Filmová přehlídka v Karlových Varech doplnila hvězdnou sestavu. K výpravě z filmu Anthropoid a Willem Dafoe přidala francouzského herce Jeana Reno.

 • MFF Karlovy Vary

  3:18 do playlistu

  MFF Karlovy Vary
  Přehlídku hvězd uzavře projekce nového filmu Woodyho Allena. Snímek s názvem Café Society se bude promítat v rámci slavnostního zakončení ve Velkém sále Thermalu.

 • Prodej zámku v Moravském Krumlově

  3:40 do playlistu

  Prodej zámku v Moravském Krumlově
  Zámek v Moravském Krumlově patří městu. Získalo ho v elektronické dražbě, do které se nikdo jiný nepřihlásil. Nabídlo za něj vyvolávací cenu čtrnáct milionů korun, přestože podle znaleckého je jeho cena 21 milionů.

 • Festival ProART
 • Zemřel muzikolog Halbreich

  6:01 do playlistu

  Zemřel muzikolog Halbreich
  V 85 letech zemřel belgický muzikolog Harry Halbreich. Významný propagátor české hudby - především díla Bohuslava Martinů. Českému skladateli sestavil zásadní katalog srovnatelný s katalogem Mozartových děl.

 • Soud se Ztohoven

  6:20 do playlistu

  Soud se Ztohoven
  Kauza výměny prezidentské standarty na střeše Pražského hradu za červené trenýrky je před soudem. Členové skupiny Ztohoven se k akci přiznali. Odmítli ale, že by vlajku ukradli, podle svých slov ji rozstříháním a následným rozdáním jen vrátili občanům.

 • Letní scéna divadla Ungelt

  8:35 do playlistu

  Letní scéna divadla Ungelt
  Simona Stašová, Marta Kubišová, Petr Kostka, František Neměc, to je jen několik jmen z programu Letní scény pražského Divadla Ungelt, které i letos otevírá své dřevěné divadlo pod otevřenou oblohou hradčanského Nového světa.

 • Zakončení sezóny ústeckého Činoherního klubu

  10:54 do playlistu

  Zakončení sezóny ústeckého Činoherního klubu
  Ústecké Činoherní studio zakončuje sezónu druhým dílem Jindřicha VI. Premiéru Shakespearovy historické hry uvede v neobvyklém prostoru – diváky zve do evangelického kostela svatého Pavla.

 • Kontroverze kvůli výkladu dějin

  12:44 do playlistu

  Kontroverze kvůli výkladu dějin
  Velké napětí v polsko-ukrajinských vztazích vyvolává nový film polského režiséra Smaržovského „Volyň“. Vykresluje tragické válečné masakry polského obyvatelstva na ukrajinském území v letech 1943-44, někdy označované za genocidu Poláků.

 • Spisovatel a hudební kritik Marcus v ČR

  15:21 do playlistu

  Spisovatel a hudební kritik Marcus v ČR
  Přednáškou v Knihovně Václava Havla se v Česku poprvé představil americký spisovatel a hudební kritik Greil Marcus. Ceněná je hlavně jeho práce o americké popkultuře 20. století, včetně největších hudebních ikon.

 • Prague NY Effects

  16:25 do playlistu

  Prague NY Effects
  Spojit umělce z odlišných kultur a kontinentů - to je hlavní cíl projektu Prague - New York Effects Českého centra v New Yorku. Právě dnes má Na Lodi Tajemství bratří Formanů premiéru už třetí představení, které na jeho půdě vzniklo.

Přehrát vše

Související