iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 8. 2018
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
7698
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Headlines

  0:02 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Státní smutek v Itálii

  0:37 do playlistu

  Státní smutek v Itálii
  Státní smutek, vlajky na půl žerdi. Janov se loučil s některými z obětí úterní tragédie na Morandiho mostě. Konečná bilance je 42 mrtvých, v nemocnici zůstává 5 vážně zraněných. Na pietní akci dorazilo asi 5000 lidí.

 • Státní smutek v Itálii

  1:32 do playlistu

  Státní smutek v Itálii
  Část pozůstalých ale státní pohřeb odmítla a zvolila soukromé obřady. Vládu a úřady viní z toho, že péči o most zanedbaly. Záchranáři dnes taky oznámili, že našli v troskách další čtyři mrtvé, mají tak těla už všech pohřešovaných.

 • Státní smutek v Itálii

  5:41 do playlistu

  Státní smutek v Itálii
  Vstup zpravodaje Lukáše Mathého.

 • Růst existenčního minima?

  10:41 do playlistu

  Růst existenčního minima?
  Po letech by se mohlo zvýšit životní a existenční minimum. Zvažuje to ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Možný růst v řádu stokorun připustila v rozhovoru pro Českou televizi.

 • Růst existenčního minima?

  10:43 do playlistu

  Růst existenčního minima?
  Vládní hnutí ANO ani část opozice ale v době nízké nezaměstnanosti se zvyšováním těchto dávek nesouhlasí. Vláda rozhodne v září – při schvalování rozpočtu.

 • Setkání Putina s Merkelovou

  12:45 do playlistu

  Setkání Putina s Merkelovou
  Živý vstup zpravdaje Václava Černohorského.

 • Putin na svatbě rakouské ministryně

  15:24 do playlistu

  Putin na svatbě rakouské ministryně
  Ještě před cestou do Německa navštívil Vladimir Putin Rakousko - měl tam neobvyklý program. Zastavil se na svatbě rakouské ministryně zahraničí Karin Kneisslové, s nevěstou si i zatančil. To všechno v době, kdy je Rakousko předsednickou zemí Evropské unie

 • Pracovní síly ze zahraničí

  15:26 do playlistu

  Pracovní síly ze zahraničí
  Hospodářská komora začíná přijímat žádosti o pracovníky ze Srbska. Vláda tak vyslyšela návrh podnikatelů, aby se proces zrychlil.

 • Zemřel Kofi Annan

  17:28 do playlistu

  Zemřel Kofi Annan
  V osmdesáti letech zemřel Kofi Annan - první muž ze subsaharské Afriky v čele OSN. Oznámila to jeho nadace. Diplomat z Ghany byl generálním tajemníkem Spojených národů devět let do roku 2006.

 • Kompenzace za kolektivizaci

  19:49 do playlistu

  Kompenzace za kolektivizaci
  Úvahy o odškodnění klientů H-Systemu vyvolávají zájem poškozených z jiných kauz. S premiérem teď chtějí jednat zástupci restituentů v zemědělství. Tisíce lidí nedostaly kompenzaci za majetek zabavený při kolektivizaci v padesátých letech.

 • Tragická nehoda u Vodňan

  22:15 do playlistu

  Tragická nehoda u Vodňan
  Čtyři lidé zemřeli při noční nehodě na silnici mezi Vodňany a Protivínem. Řidič dodávky přejel do protisměru, kde čelně narazil do osobního auta. V něm seděli lidé, kteří se podle policie zrovna vraceli z dovolené.

 • Požár haly Ravak

  22:32 do playlistu

  Požár haly Ravak
  Za noční požár vyrobní haly společnosti Ravak v Příbrami může zřejmě technická závada elektroinstalace. Definitivně to ještě musí potvrdit expertizy. Vyhlášen byl druhý nejvyšší stupeň poplachu. V tuto chvíli už jsou všechna ohniska uhašená.

 • Osobnosti ČST a srpen 1968

  23:58 do playlistu

  Osobnosti ČST a srpen 1968
  Televizní legenda, první hlasatelka hlavních zpráv v Evropě - Kamila Moučková. Invaze vojsk Varšavské smlouvy změnila její život, stejně jako životy všech v tehdejším Československu. Právě Kamila Moučková jako první oznámila před 50 lety začátek okupace.

 • Kino pod elektrárnou

  27:09 do playlistu

  Kino pod elektrárnou
  Letní kino pod věžemi jaderné elektrárny. Včerejší první promítání přilákalo stovky lidí. Pod širým nebem na židlích nebo v autech sledovali snímek Tátova volha. Za projektem stojí kinematograf bratří Čadíků.

 • Bezpečnost používání glyfosátů

  28:41 do playlistu

  Bezpečnost používání glyfosátů
  Roundup – jeden z nejdéle používaných herbicidů nejen v Česku. Loni se kolem něj strhla velká diskuse v Evropské unii. A letos se toto téma otevřelo znovu.

 • Neshody nad účinky glyfosátů

  32:44 do playlistu

  Neshody nad účinky glyfosátů
  Glyfosát – během let se z něj stala jedna z nejzkoumanějších látek světa. Jeho škodlivost už posuzovaly tisíce studií. Často s protichůdnými výsledky. Mírně varovné stanovisko vydala WHO. Podle agentur EU a USA tento herbicid rakovinu nejspíš nezpůsobuje.

 • Setkání příznivců Dělnické strany sociální spravedlnosti

  35:08 do playlistu

  Setkání příznivců Dělnické strany sociální spravedlnosti
  Na setkání příznivců Dělnické strany sociální spravedlnosti v Dubí na Teplicku napadli dva muži fotografa zpravodajského serveru. Oba muže zadrželi policejní těžkooděnci. Společně s nimi pak další čtyři lidi.

 • Pátrání po trýzniteli

  35:32 do playlistu

  Pátrání po trýzniteli
  Dívka z kurdské menšiny Jezídů přišla s vážným obviněním: poté, co získala útočiště v Německu, potkala na ulici člena takzvaného Islámského státu, který ji a mnoho dalších držel v sexuálním otroctví. Úřady po něm pátrají.

 • Záplavy v Kerale

  37:52 do playlistu

  Záplavy v Kerale
  Přes 350 mrtvých a tisíce bezprizorních lidí mají na svědomí rozsáhlé záplavy po monzunových deštích v jihoindickém státě Kérala.

 • Odměny pro zastupitele a komisaře

  38:40 do playlistu

  Odměny pro zastupitele a komisaře
  Víc peněz pro starosty, hejtmany nebo primátory. Ministerstvo vnitra navrhuje, aby si od příštího roku polepšili všichni zastupitelé – včetně těch neuvolněných – a to o 7 %. Polepší si i lidé, kteří průběh samotného hlasování zajišťují.

 • Na Sněžku se 165kg zátěží

  40:45 do playlistu

  Na Sněžku se 165kg zátěží
  Na vrchol Sněžky s rekordní zátěží. Tatranský horský nosič Vladimír Hižnay vynesl na nejvyšší českou horu náklad 165 a půl kilogramu; to je nový rekord. Nechal si naložit minerálky, které se budou prodávat v bufetu v Poštovně.

 • Filatelistická výstava milénia

  41:04 do playlistu

  Filatelistická výstava milénia
  Udělením zlatých medailí vyvrcholila filatelistická výstava Praga 2018. Hlavní ocenění za své sbírky získali Tomáš Mádl, Vít Vaníček a Peter Severín. Na světové výstavě se v Praze sešlo víc než 400 kolekcí z 67 zemí. K vidění byly světové rarity za stovky

Přehrát vše

Související