iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 8. 2020
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
30291
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

50 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Napětí v Bělorusku

  0:39 do playlistu

  Napětí v Bělorusku
  V ulicích Minsku se sešel dosud největší protest proti prezidentským volbám, které i mezinárodní instituce označují za zfalšované. Po odchodu Alexandra Lukašenka, který zemi vládne už 26 let, volalo skoro čtvrt milionu lidí.

 • Běloruské armádní cvičení u hranic

  1:38 do playlistu

  Běloruské armádní cvičení u hranic
  V boji o vlastní politické přežití sáhl běloruský prezident Lukašenko po těžkém kalibru. Už zítra vysílá na hranici s Polskem a Pobaltím svou armádu. Údajně proto, abys vyzkoušel její ostražitost a bojeschopnost.

 • České politické ohlasy na dění v Bělorusku

  4:34 do playlistu

  České politické ohlasy na dění v Bělorusku
  Premiér Babiš v novém prohlášení uvedl, že musí Bělorusy povzbudit Evropská unie. Aby se nebáli realizovat revoluci, tak jako proběhla v Československu v listopadu 89.

 • Protesty proti Lukašenkovi v ČR

  5:48 do playlistu

  Protesty proti Lukašenkovi v ČR
  Živý vstup redaktora Milana Brunclíka.

 • Zmrazení platů státních zaměstnanců

  6:58 do playlistu

  Zmrazení platů státních zaměstnanců
  Zmrazit platy státních zaměstnanců – jedna z možností, kterou na příští rok zvažuje ministryně financí. Důvodem je plánovaný výrazný pokles odvodů.

 • Příslib růstu učitelských platů

  7:34 do playlistu

  Příslib růstu učitelských platů
  Výjimkou by měli být učitelé – těm mají platy růst v každém případě. O konkrétních návrzích bude koalice ještě debatovat.

 • Vývoj růstu mezd

  11:02 do playlistu

  Vývoj růstu mezd
  Učitelé jsou tedy jedinou státní profesí, která má už teď slíbený růst výdělků i pro příští rok. Vloni se jejich průměrný hrubý plat přehoupl přes čtyřicetitisícovou hranici.

 • OKD před testováním

  12:04 do playlistu

  OKD před testováním
  Živý vstup redaktorky Pavly Daňkové.

 • Koronavirus v ČR

  13:23 do playlistu

  Koronavirus v ČR
  Od začátku epidemie nemoci covid-19 se už v Česku infikovalo skoro 20 tisíc lidí. Momentálně je nakažených 5733. 395 pacientů s koronavirem zemřelo.

 • Přípravy na podzimní sezonu chřipky

  14:29 do playlistu

  Přípravy na podzimní sezonu chřipky
  Česko se připravuje podzim, kdy by mohly vypuknout dvě epidemie naráz – vedle covidu-19 i chřipka. Zabránit tomu má očkování proti druhé zmíněné chorobě – stát objednal skoro milion vakcín.

 • Další šíření koronaviru v Asii

  16:40 do playlistu

  Další šíření koronaviru v Asii
  Asijské země opět zpřísňují protipandemická opatření. Na některých místech udeřila už třetí vlna nákazy a počty nových pacientů opět narůstají ve stejné míře jako v dubnu. Nárůst případů hlásí třeba Japonsko nebo Vietnam.

 • Zlepšování vztahů mezi Izraelem a SAE

  18:46 do playlistu

  Zlepšování vztahů mezi Izraelem a SAE
  Spojené arabské emiráty udělaly první krok v nastartované normalizaci s Izraelem. Odblokovaly telefonické spojení se židovským státem i jeho internetové stránky.

 • Rekonstrukce Čapkovy vily

  19:15 do playlistu

  Rekonstrukce Čapkovy vily
  Čapkova vila na pražských Vinohradech stále čeká na rekonstrukci. Desátá městská část ji má v majetku šest let. Vedení radnice ale zatím stále diskutuje nad jejím dalším využitím.

 • Zemřel Trumpův bratr

  22:03 do playlistu

  Zemřel Trumpův bratr
  V noci zemřel mladší bratr amerického prezidenta – Robert Trump. Poslední měsíce se 71letý podnikatel potýkal s vážnými zdravotními problémy, které si vyžádaly opakované hospitalizace.

 • Hypotéky v čase koronavirové krize

  22:27 do playlistu

  Hypotéky v čase koronavirové krize
  Některé banky zpřísnily kvůli koronavirové krizi podmínky poskytování hypoték. Obávají se, že lidem v příštích měsících klesnou příjmy. Česká národní banka přitom dvě ze tří podmínek pro půjčky úplně zrušila, aby podpořila trh s bydlením.

 • Ochromená vlaková doprava v Praze a okolí

  24:43 do playlistu

  Ochromená vlaková doprava v Praze a okolí
  Porucha trakčního vedení na pražském hlavním nádraží a požár napájecí stanice v Malé Chuchli – dvě mimořádnosti, které ochromily krátce po poledni na několik hodin vlakovou dopravu v metropoli a okolí.

 • Parkování v národních parcích

  25:09 do playlistu

  Parkování v národních parcích
  Šumava čelí náporu turistů a některá parkoviště jsou přeplněná. Lidé tak nechávají svá auta u vjezdů do lesa, kde blokují lesní techniku, případně vozidla hasičů nebo Horské služby.

 • 30 let od extrémního sucha

  26:55 do playlistu

  30 let od extrémního sucha
  Před 30 lety zažívalo Československo extrémní sucho. Podobně jako v posledních letech bylo důsledkem mírné zimy s minimem sněhu, navíc málo pršelo a bylo horko. Tehdy se naplno ukázalo, jak továrny znečišťují řeky a jak zanedbaný je stav potrubí.

 • Omezení pro průjezd Rakouskem

  29:38 do playlistu

  Omezení pro průjezd Rakouskem
  Další komplikace při cestě z dovolené. Rakousko bude chtít od zítřka po lidech vracejících se z Chorvatska předložení negativního testu na koronavirus, nebo nástup do karantény.

 • Vytížené spoje k moři

  30:32 do playlistu

  Vytížené spoje k moři
  V roce koronaviru se do zahraničí cestuje mnohem méně. České cestovní kanceláře a dopravci si ale všimli jednoho trendu – prázdninové spoje, hlavně ty k moři, jsou prakticky plné a vyprodané. To se podle kanceláří vymyká i situaci v okolních státech.

 • Češi na dovolené v zahraničí

  33:23 do playlistu

  Češi na dovolené v zahraničí
  Zájem o dovolené mimo Česko zatím hodně zaostává za předchozími lety – podle očekávání. Tuzemské cestovní kanceláře odhadují, že v červenci jejich služeb využilo směrem do zahraničí asi 300 až 350 tisíc lidí – oproti loňsku asi čtvrtina.

 • Potíže na cestě do Řecka

  34:42 do playlistu

  Potíže na cestě do Řecka
  Jedna taková situace dopadla na turisty, které ve Vídni nepustil na palubu letadla pozemní personál. Přestože měli požadované formuláře vyplněné podle instrukcí řecké i české strany.

 • Zakázka na vyzbrojení vojáků

  37:26 do playlistu

  Zakázka na vyzbrojení vojáků
  Všechny bojové jednotky české armády dostanou útočné pušky Bren 2. Ministerstvo obrany uzavřelo smlouvu s Českou zbrojovkou na nákup dalších 16 tisíc kusů. Celkem tato výzbroj bude stát více než 2 miliardy korun.

 • Dopad koronaviru na Čechy

  39:35 do playlistu

  Dopad koronaviru na Čechy
  Každý čtvrtý obyvatel Česka uvádí, že mu koronavirová krize výrazně proměnila život.

 • Vyšší návštěvnost nesrovná ztráty památek

  39:56 do playlistu

  Vyšší návštěvnost nesrovná ztráty památek
  Hrady a zámky o těchto prázdninách navštěvuje víc českých turistů než v minulých letech. Ani to ale nevyrovná památkářům ztráty z jara, kdy byly historické objekty – kvůli koronaviru – dva měsíce zavřené.

 • Výročí evakuace osadníků z Gazy

  41:59 do playlistu

  Výročí evakuace osadníků z Gazy
  Uplynulo přesně 15 let od okamžiku, kdy Izrael zahájil evakuaci svých osad a deseti tisíc jejich obyvatel z palestinské Gazy. V létě 2005 odešel z území, které přímo okupoval čtyři desítky let.

 • Voda nevhodná ke koupání

  44:28 do playlistu

  Voda nevhodná ke koupání
  S vysokými teplotami se zhoršuje kvalita vody. V Ústeckém kraji hygienici nedoporučují koupání už na třech místech, na jednom dalším je úplný zákaz. Podle posledního měření je nevhodná voda ke koupání na Nechranické přehradě v kempu U Hráze.

 • Centrální evidence psů

  45:13 do playlistu

  Centrální evidence psů
  Ministerstvo zemědělství navrhuje, aby novou centrální evidenci psů spravovala Komora veterinárních lékařů. Ta s tím souhlasí a využije stávající systém Petpasů. Databáze má vzniknout do dvou let.

 • Rozlomený tanker u Mauriciu

  45:34 do playlistu

  Rozlomený tanker u Mauriciu
  Tři sta metrů dlouhý japonský tanker se rozlomil poblíž afrického ostrova Mauricius. Z obřího plavidla, které před třemi týdny ztroskotalo na korálovém ostrově, se podařilo vyčerpat tři tisíce tun paliva.

 • Pocta československému pilotovi RAF

  45:58 do playlistu

  Pocta československému pilotovi RAF
  České stíhací eso Josef František se na 80. výročí bitvy o Británii dočkal nové pocty. Na bývalé anglické válečné základně v Duxfordu po něm nově nese jméno historický bojový letoun.

 • Hudební Kroměříž

  48:18 do playlistu

  Hudební Kroměříž
  Památky UNESCO ve spojení s klasickou hudbou. To nabízí festival Hudební Kroměříž. Na programu dnešního benefičního koncertu jsou například mozartovské árie v podání Kateřiny Kněžíkové anebo Beethovenova Osudová.

Přehrát vše

Související