56 minut

24. února 2020

Obsah dílu

Nákaza koronavirem v Itálii — Nákaza koronavirem v Itálii — Reakce Italů na nákazu koronavirem — Počet nakažených roste v Jižní Koreji i Číně — Dopad nákazy na ekonomiku — Policejní zásah na ministerstvu práce — Kvůli větru byly bez elektřiny tisíce domácností — Síla větru v Česku — Vítr způsobil komplikace na železnici — V Německu najel muž autem do průvodu — Soud rozhoduje o vydání Assange do USA — Volný čas v 19. století — Jednání vlády s prezidentem M. Zemanem — Vláda podpořila hromadné žaloby — Soud s expremiérem F. Fillonem — Převoz Keltské hlavy zpátky do Terezína — Podvodné SMS — Nález válečné pumy v Kuřimi — Pojmenování prostoru před ruským velvyslanectvím — Pět let od tragédie v Uherském Brodě — Itálie čelí nákaze koronavirem — Jak se v Itálii virus rozšířil, není jasné — Češi kvůli nákaze ruší zájezdy — Vláda o šíření koronaviru — Co víme o koronaviru — Foldyna odejde z ČSSD — Reorganizace na ministerstvu dopravy — Americký prezident na návštěvě Indie — CDU by měla volit lídra na konci dubna — Ministerstvo rozhodlo o sestěhování agentur — H. Weinstein byl uznán vinným — E. Stehlík v čele lidického památníku — Zákaz vjezdu pivních kol do centra Prahy — Rakouská policie obvinila Češku kvůli pádu syna — Zemřela matematička z NASA K. Johnsonová — Začíná festival Mene Tekel — Tání sněhu v Antarktidě — Výstava modelů ze stavebnice Seva

Části dílu

00:36
Nákaza koronavirem v Itálii
Nákaza koronavirem v Itálii
    Svět by se měl připravit na možnou pandemii koronaviru – hlásí Světová zdravotnická organizace. Přibývají nové případy i ohniska – vedle Číny v Jižní Koreji, Íránu a Itálii.
    01:20
    Nákaza koronavirem v Itálii
    Nákaza koronavirem v Itálii
      Italská vláda neprodyšně uzavřela města, kde se nákaza šíří nejrychleji. Zákaz pohybu platí pro desítky tisíc lidí, ruší se společenské akce, zavírají školy.
      03:50
      Reakce Italů na nákazu koronavirem
      Reakce Italů na nákazu koronavirem
        Živý vstup Jakuba Nettla, zahraničního zpravodaje v Benátkách
        05:36
        Počet nakažených roste v Jižní Koreji i Číně
        Počet nakažených roste v Jižní Koreji i Číně
          Další prudký nárůst případů nakažení koronavirem hlásí Jižní Korea. Celkem je v zemi 833 nemocných a dva mrtví.
          07:39
          Dopad nákazy na ekonomiku
          Dopad nákazy na ekonomiku
            Nákaza dopadá i na ekonomiku – evropské akciové trhy dnes otevřely s propadem. Italská burza klesla o čtyři a půl procenta.
            08:28
            Policejní zásah na ministerstvu práce
            Policejní zásah na ministerstvu práce
              Policisti dnes od rána zasahovali na ministerstvu práce a sociálních věcí. Razie se týkala výběrového řízení na systém pro výplatu sociálních dávek.
              11:23
              Kvůli větru byly bez elektřiny tisíce domácností
              Kvůli větru byly bez elektřiny tisíce domácností
                Česko se vypořádává s následky vichřice Julie. Po nedělním silném větru bylo ještě dnes bez dodávek proudu přes 15 tisíc odběratelů.
                13:47
                Síla větru v Česku
                Síla větru v Česku
                  Vítr byl podobně silný jako nedávná vichřice Sabina. Nárazy přes 100 kilometrů v hodině zaznamenalo několik měřicích stanic.
                  14:58
                  Vítr způsobil komplikace na železnici
                  Vítr způsobil komplikace na železnici
                    Živý vstup redaktorky ČT Romany Lehmannové
                    15:47
                    V Německu najel muž autem do průvodu
                    V Německu najel muž autem do průvodu
                      Živý vstup Martina Jonáše, zpravodaje ČT v Německu
                      17:17
                      Soud rozhoduje o vydání Assange do USA
                      Soud rozhoduje o vydání Assange do USA
                        Britský soud dnes začal rozhodovat o vydání zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange do Spojených států. Tamní úřady ho kvůli zveřejnění přísně tajných dokumentů viní ze špionáže a ohrožení života Američanů.
                        17:50
                        Volný čas v 19. století
                        Volný čas v 19. století
                          Jak se lidi v českých zemích bavili, nudili a zaháleli během průmyslové revoluce a po pádu Bachova absolutismu. Podrobný pohled do minulosti nabízí výstava Od práce k zábavě.
                          20:21
                          Jednání vlády s prezidentem M. Zemanem
                          Jednání vlády s prezidentem M. Zemanem
                            Vláda dnes jednala s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Hlavními tématy byl rozpočet, snížení státních dotací na podporu obnovitelných zdrojů nebo dopady koronaviru na světovou ekonomiku.
                            23:16
                            Vláda podpořila hromadné žaloby
                            Vláda podpořila hromadné žaloby
                              Vláda podpořila zavedení hromadných žalob ve spotřebitelských sporech. Díky tomu by různí lidé mohli uplatnit stejné nebo podobné nároky v jediném řízení.
                              23:33
                              Soud s expremiérem F. Fillonem
                              Soud s expremiérem F. Fillonem
                                Mohl se stát francouzským prezidentem, dnes stanul před soudem. Bývalý premiér Francois Fillon byl před třemi lety favoritem prezidentských voleb.
                                25:20
                                Převoz Keltské hlavy zpátky do Terezína
                                Převoz Keltské hlavy zpátky do Terezína
                                  Přes dva tisíce let starý originál Keltské hlavy se vrátil do depozitáře Národního muzea v Terezíně. Jedna z nejvýznamnějších památek v Česku byla dva týdny vystavená v olomouckém vlastivědném muzeu.
                                  25:49
                                  Podvodné SMS
                                  Podvodné SMS
                                    Policie varuje před novým útokem na bankovní konta. Ukazuje příklad starší ženy, která běžně platila přes telefon. Když jí přišla SMS zpráva o zablokování přístroje, prozradila údaje o kartě, včetně PIN kódu.
                                    26:18
                                    Nález válečné pumy v Kuřimi
                                    Nález válečné pumy v Kuřimi
                                      Zhruba 300 obyvatel, včetně studentů střední školy, evakuovali záchranáři dnes ráno v Kuřimi na Brněnsku. Důvodem byla nevybuchlá sovětská letecká puma, kterou našel hledač kovů.
                                      27:41
                                      Pojmenování prostoru před ruským velvyslanectvím
                                      Pojmenování prostoru před ruským velvyslanectvím
                                        Prostor před ruským velvyslanectvím v Praze ponese nově jméno náměstí Borise Němcova. Schválili to radní hlavního města.
                                        28:05
                                        Pět let od tragédie v Uherském Brodě
                                        Pět let od tragédie v Uherském Brodě
                                          Uherský Brod dnes vzpomenul na oběti tragické střelby v tamní restauraci Družba. Nejhorší masová vražda v novodobých dějinách se stala přesně před pěti lety, krátce po poledni.
                                          30:20
                                          Itálie čelí nákaze koronavirem
                                          Itálie čelí nákaze koronavirem
                                            Fronty před obchody a prázdné regály – realita měst v severní Itálii postižených koronavirem. Záběry sdílejí lidi na sociálních sítích.
                                            31:01
                                            Jak se v Itálii virus rozšířil, není jasné
                                            Jak se v Itálii virus rozšířil, není jasné
                                              Nákaza koronavirem nepřímo postihla celý sever Itálie – v mnoha regionech jsou zavřené školy, kostely, jsou zrušené veřejné i sportovní akce.
                                              33:55
                                              Češi kvůli nákaze ruší zájezdy
                                              Češi kvůli nákaze ruší zájezdy
                                                Do Itálie se na dovolenou každoročně vydává přes 600 tisíc Čechů. Země patří mezi tři nejoblíbenější destinace, společně s Chorvatskem a Slovenskem.
                                                35:51
                                                Vláda o šíření koronaviru
                                                Vláda o šíření koronaviru
                                                  Nebezpečím koronaviru se zabývala i česká vláda. A to nejen na svém zasedání ve Strakově akademii, ale taky na obědě s prezidentem Milošem Zemanem.
                                                  37:37
                                                  Co víme o koronaviru
                                                  Co víme o koronaviru
                                                    Kolem koronaviru panuje řada nejasností – díky mikroskopu už alespoň víme, že vypadá jako Slunce s korónou. Odtud i název – koronavirus.
                                                    39:48
                                                    Foldyna odejde z ČSSD
                                                    Foldyna odejde z ČSSD
                                                      Jaroslav Foldyna opouští po 30 letech sociální demokracii. Své členství ve straně ukončí zítra, poslancem zůstává.
                                                      40:18
                                                      Reorganizace na ministerstvu dopravy
                                                      Reorganizace na ministerstvu dopravy
                                                        Ministerstvo dopravy čekají organizační změny. Od prvního března bude mít o jednu sekci míň a vodní doprava dostane vlastní odbor. Plán šéfa úřadu Karla Havlíčka schválila vláda.
                                                        42:07
                                                        Americký prezident na návštěvě Indie
                                                        Americký prezident na návštěvě Indie
                                                          Americký prezident Donald Trump je na první návštěvě Indie. V Ahmadábádu ho vítaly miliony lidí. V projevu na největším kriketovém stadionu na světě ocenil pokrok, jakého země dosáhla.
                                                          42:32
                                                          CDU by měla volit lídra na konci dubna
                                                          CDU by měla volit lídra na konci dubna
                                                            Už na konci dubna by si měla německá CDU zvolit nového lídra a zároveň kandidáta na post kancléře. Navrhla to stávající předsedkyně strany Annegret Krampová-Karenbauerová.
                                                            45:17
                                                            Ministerstvo rozhodlo o sestěhování agentur
                                                            Ministerstvo rozhodlo o sestěhování agentur
                                                              Tři státní agentury budou mít společnou adresu. CzechTrade a CzechTourism se přestěhují do centra města, kde teď sídlí CzechInvest. Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka to bude úspornější.
                                                              46:24
                                                              H. Weinstein byl uznán vinným
                                                              H. Weinstein byl uznán vinným
                                                                Porota uznala bývalého hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina vinným ze sexuálního napadení a znásilnění třetího stupně. 12 porotců k verdiktu dospělo po šesti dnech.
                                                                46:46
                                                                E. Stehlík v čele lidického památníku
                                                                E. Stehlík v čele lidického památníku
                                                                  Ředitelem Památníku Lidice se stal vojenský historik Eduard Stehlík. Do funkce ho jmenoval ministr kultury Lubomír Zaorálek.
                                                                  48:46
                                                                  Zákaz vjezdu pivních kol do centra Prahy
                                                                  Zákaz vjezdu pivních kol do centra Prahy
                                                                    237 značek zakazujících vjezd takzvaných pivních kol do širšího centra Prahy instalují v těchto dnech pracovníci Technické správy komunikací. Zákaz schválil magistrát už loni.
                                                                    49:19
                                                                    Rakouská policie obvinila Češku kvůli pádu syna
                                                                    Rakouská policie obvinila Češku kvůli pádu syna
                                                                      Z usmrcení z nedbalosti obvinila rakouská policie dvaačtyřicetiletou Češku – její šestiletý syn v sobotu zemřel při sestupu z hory Drachenwand.
                                                                      49:43
                                                                      Zemřela matematička z NASA K. Johnsonová
                                                                      Zemřela matematička z NASA K. Johnsonová
                                                                        Zemřela Katherine Johnsonová. Matematička, jejíž výpočty pomohly NASA vysílat astronauty na oběžnou dráhu i k Měsíci. Bylo jí sto jedna let.
                                                                        51:37
                                                                        Začíná festival Mene Tekel
                                                                        Začíná festival Mene Tekel
                                                                          Začíná Mene Tekel – týdenní festival proti totalitě. Slavnostní zahájení v městské knihovně v Praze sledujete živě. Multižánrová přehlídka se koná vždy v týdnu kolem pětadvacátého února.
                                                                          52:13
                                                                          Tání sněhu v Antarktidě
                                                                          Tání sněhu v Antarktidě
                                                                            Přes dva a půl centimetru sněhu roztaje za den v důsledky rekordních teplot v Antarktidě. Změnu na severu Antarktického poloostrova zachytily satelitní snímky.
                                                                            52:33
                                                                            Výstava modelů ze stavebnice Seva
                                                                            Výstava modelů ze stavebnice Seva
                                                                              Trojnásobný český šampion aktuálně vystavuje v teplickém muzeu. Jeho rekordy se týkají tradiční české stavebnice Seva.
                                                                              Přehrát celé video
                                                                              Události - 25. února 2020
                                                                              Stopáž55 minut
                                                                              Další díl
                                                                              25. února 2020

                                                                              Přehled dílů

                                                                              9346 přehratelných
                                                                              Události - 16. prosince
                                                                              Stopáž55 minut

                                                                              16. prosince

                                                                              Poslední vysílání 16. 12. 2025 na ČT1
                                                                              Události - 16. prosince
                                                                              Stopáž55 minut

                                                                              16. prosince

                                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                              Poslední vysílání 16. 12. 2025 na ČT24
                                                                              Události - 15. prosince
                                                                              Stopáž55 minut

                                                                              15. prosince

                                                                              Headlines — Prezident jmenoval vládu Andreje Babiše — Nová vláda se ujala úřadů — Česko má novou vládu — Priority ministryně financí — Na Ministerstvo financí se vrací Schillerová, školství povede Plaga — Uvedení ministra školství a kultury do úřadu — Ministři za Motoristy Oto Klempíř a Petr Macinka — Macinka povede resort zahraničí, dočasně také životní prostředí — Ministrem obrany je generálporučík Jaromír Zůna — Uvedení ministra obrany a vnitra do funkcí — Lubomír Metnar povede resort vnitra, Karel Havlíček se vrací na MPO — Uvedení Karla Havlíčka a Ivana Bednárika do úřadu — Resort dopravy povede Ivan Bednárik, zemědělství mé šéfovat Martin Šebestyán — Uvedení Martina Šebestyána a Jeronýma Tejce do úřadu — Nový ministr spravedlnosti Jeroným Tejc, na MPSV míří Aleš Juchelka — Juchelka a Vojtěch se ujali ministerstev — Adam Vojtěch se vrací na Ministerstvo zdravotnictví, Mrázová povede MMR — Zuzana Mrázova se ujala MMR — Boris Šťastný je ministrem pro sport, prevenci a zdraví — První Babišova vláda byla jmenována před osmi lety — Program vlády a ministrů v dalších dnech — Co čeká odcházející vládu a její ministry — Jednání o mírovém plánu pro Ukrajinu — Protivládní protesty na Slovensku — Šíření respiračních chorob — Trest kvůli otrávené Bečvě — Vyšetřování střelby v Sydney — Další útoky na židovskou komunitu — Vyšetřování únosu chlapce na Zlínsku — Požár bytu v Českých Budějovicích — Soud s vydavatelem hongkongského deníku — Připomínka prvních nacistických transportů z českých zemí — Divadelní hra Harold a Maude

                                                                              Poslední vysílání 15. 12. 2025 na ČT1
                                                                              Události - 15. prosince
                                                                              Stopáž55 minut

                                                                              15. prosince

                                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                              Poslední vysílání 15. 12. 2025 na ČT24
                                                                              Události - 14. prosince
                                                                              Stopáž50 minut

                                                                              14. prosince

                                                                              Headlines — Česko bude mít novou vládu — Nová vláda Andreje Babiše — Zpráva premiéra o stavu země — Teroristický útok v Austrálii — Reakce na střelbu v Austrálii — Třinácté platy ve firmách — Tržby obchodníků před Vánoci — Mění se jízdní řády vlakových spojů — Nalezení pohřešovaného chlapce — Ústupky Ukrajiny — Koncerty během adventu — Vyšetřování střelby na Brownově univerzitě — Babišův střet zájmů — Přesnější určení nádorů — Historické proměny zimního počasí — Michelinské hvězdy pro české restaurace — Přehled restaurací v průvodci — Preference Čechů ve stravování — Odchody ze SOCDEM — Nově objevená chodba v jeskyních Českého krasu — Německo zadrželo muže podezřelé z plánování útoku — Úspěch britských reformistů — Změna pravidel pro bezemisní automobily — Obyvatelé Lukova odmítli větrnou elektrárnu — Přestavba střední školy v Karlových Varech — Návrat zvonu na Martinskou stěnu — Před 90 lety abdikoval T. G. Masaryk

                                                                              Poslední vysílání 14. 12. 2025 na ČT1
                                                                              Události - 14. prosince
                                                                              Stopáž50 minut

                                                                              14. prosince

                                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                              Poslední vysílání 14. 12. 2025 na ČT24
                                                                              Události - 13. prosince
                                                                              Stopáž50 minut

                                                                              13. prosince

                                                                              Headlines — Růst platů ve státní sféře — Růst platů v rozpočtovém provizoriu — Amnestie v Bělorusku — Útok na konvoj v Palmýře — SOCDEM povede Jiří Nedvěd — Příspěvek pro začínající lékaře — Ruský útok na ukrajinskou energetiku — Finanční pomoc Ukrajině a postoj nastupující vlády — Finanční pomoc Ukrajině — Severní Korea pořádá slavnost pro vojáky — Pátrání po dvanáctiletém chlapci — Obnova tratí po povodních na Jesenicku — ČT1 uvede psychologické drama Máma — RegioJet ruší spoje v Polsku — Prevence půdní eroze — Skauti rozvážejí betlémské světlo — Kvalita sněhu na horách — Štědrost lidí během adventu — Sbírky na seniory a vážně nemocné — Návrat obyvatel do domu v Chomutově — Uzavírka dálnice D2 — Stále častější narkóza u zubaře — Král Karel III. promluvil o své diagnóze — Dva roky vlády Donalda Tuska — Boje mezi Thajskem a Kambodžou — Investice hlavního města do dopravy — Premiéra Společenstva vlastníků — Dobrodruh v závěrečné fázi cesty kolem světa

                                                                              Poslední vysílání 13. 12. 2025 na ČT1
                                                                              Události - 13. prosince
                                                                              Stopáž50 minut

                                                                              13. prosince

                                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                              Poslední vysílání 13. 12. 2025 na ČT24
                                                                              Události - 12. prosince
                                                                              Stopáž55 minut

                                                                              12. prosince

                                                                              Headlines — Města rozhodují o rozpočtech pro příští rok — Města rozhodují o rozpočtech pro příští rok — Slovensko zruší úřad pro whistleblowery — Mrtví po bouři v Pásmu Gazy — Úbytek obyvatel v Česku — Nová huť Ostrava propouští — Nehodu na D56 způsobil přetížený kamion — Plán na ukončení války na Ukrajině — Obranné výdaje Ruska — Hybridní útoky v Německu — EP Equity Daniela Křetínského koupila vlastníka AAA — Lidé se rozloučili s Theodorem Pištěkem — EU zavádí poplatek na levné balíky ze zahraničí — Tempo snižování emisí — Bývalá věznice nabídne byty vojákům — Objem hypoték meziročně vzrostl — Druhý požár v jednom týdnu na stejném místě — Budoucnost u poškozených vlaků po nehodě u Zlivi — Nelegální odpad z ciziny — Nelegální odpad v Jiříkově a v Brně — Rakousko prodlužuje kontroly na hranicích — Thajsko míří k předčasným volbám — Pátrání po dvanáctiletém chlapci — Nedostatek zdravotnického personálu — Použití dronů při kontrolách dálnic — Dostupnost kratomu v prodejnách — Zmrazení aktiv ruské centrální banky — Humanitární krize v Sýrii — Adventní koncert Vojenského uměleckého sboru Ondráš — Krizové byty pro oběti domácího násilí — Náklady za osvětlení Prahy — Nejčasnější západ Slunce — Dokument ČT o bratřích Hrušínských

                                                                              Poslední vysílání 12. 12. 2025 na ČT1
                                                                              Události - 12. prosince
                                                                              Stopáž55 minut

                                                                              12. prosince

                                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                              Poslední vysílání 12. 12. 2025 na ČT24