54 minut

14. února 2020

Obsah dílu

Inflace byla v lednu nejvyšší za osm let — Inflace byla v lednu nejvyšší za osm let — Odhad vývoje ekonomiky — Růst cen zrychlil na 3,6 % — Nákaza koronavirem mezi zdravotníky — Rozpočet EU na další období — Nelegálně převážení cizinci — Nová zelená úsporám — České hory o jarních prázdninách — Počasí o jarních prázdninách — Trump přiznal vyslání svého poradce na Ukrajinu — Slovensko se chystá na parlamentní volby — Škody po vichřici Sabina — Titulní píseň k novému filmu o Jamesi Bondovi — Návrh nového rozpočtového určení daní — Lidí s chřipkou ubylo — Češi pracují z domova — Rath podle soudu zatím nezaplatil peněžitý trest — Lékaři napojili ženu na mimotělní plíci — Čáslavská radnice v roli developera — Problém s drahým bydlením — Ceny bytů a pronájmů v Česku — Losování nájemců městských bytů — Bezpečnostní konference v Mnichově — Úplavice v Ústí nad Labem — Konkurz na šéfa Památníku Lidice — Česko se zastalo Izraele u soudu v Haagu — Počet trestných činů loni klesl — Spor okolo stavby Šantovka Tower v Olomouci — Jeden e-recept pro více léků — Káňata rozhání kolonie havranů — V Antarktidě naměřili 20 stupňů Celsia — Afghánistán propadl snowboardingu — Ceny Zikmunda a Hanzelky za nejlepší cestopis — Fenomén e-sportu v Česku

Části dílu

00:32
Inflace byla v lednu nejvyšší za osm let
Inflace byla v lednu nejvyšší za osm let
    Zdražování nabralo rekordní tempo. Spotřebitelské ceny teď rostou nejrychleji za posledních téměř osm let - lednové číslo: tři celá a šest desetin procenta.
    01:01
    Inflace byla v lednu nejvyšší za osm let
    Inflace byla v lednu nejvyšší za osm let
      Jediné, co se podle Českého statistického úřadu nezvedlo, jsou ceny tepla a teplé vody. Zdražuje zboží, ale i služby.
      02:44
      Odhad vývoje ekonomiky
      Odhad vývoje ekonomiky
        Vedle vysokého růstu cen dnes statistici zveřejnili i první odhady vývoje české ekonomiky v posledních měsících.
        04:54
        Růst cen zrychlil na 3,6 %
        Růst cen zrychlil na 3,6 %
          Rozhovor s Richardem Hindlsem, členem Národní rozpočtové rady
          07:48
          Nákaza koronavirem mezi zdravotníky
          Nákaza koronavirem mezi zdravotníky
            Novým koronavirem už se nakazilo víc než 64 tisíc lidí. Počet infikovaných roste podle Pekingu i mezi zdravotníky.
            10:00
            Rozpočet EU na další období
            Rozpočet EU na další období
              V přepočtu o osm bilionů korun míň má Evropská unie v příštím rozpočtovém období dávat do kohezních fondů - navzdory protestům zemí střední a jižní Evropy, včetně Česka.
              10:26
              Nelegálně převážení cizinci
              Nelegálně převážení cizinci
                Jedenáct nelegálně převážených cizinců zadrželi policisté v noci na dnešek na parkovišti u dálnice D6 nedaleko Sokolova.
                11:34
                Nová zelená úsporám
                Nová zelená úsporám
                  Přes deset miliard korun už rozdělil stát stavebníkům, aby snížili spotřebu energií. Dotaci z programu Nová zelená úsporám jich za šest let dostalo 45 tisíc.
                  13:31
                  České hory o jarních prázdninách
                  České hory o jarních prázdninách
                    Živý vstup redaktora Tomáše Indreje z Bílé v Beskydech
                    14:46
                    Počasí o jarních prázdninách
                    Počasí o jarních prázdninách
                      Meteoroložka ČT Alena Zárybnická ve studiu
                      16:09
                      Trump přiznal vyslání svého poradce na Ukrajinu
                      Trump přiznal vyslání svého poradce na Ukrajinu
                        Donald Trump v rozhovoru přiznal, že poslal svého poradce Rudyho Giulianiho na Ukrajinu, aby sehnal kompromitující informace na svého politického soupeře Joea Bidena a jeho rodinu.
                        16:52
                        Slovensko se chystá na parlamentní volby
                        Slovensko se chystá na parlamentní volby
                          Za dva týdny půjdou Slováci k parlamentním volbám. Dnes měla média podle zákona poslední možnost zveřejnit průzkumy.
                          19:11
                          Škody po vichřici Sabina
                          Škody po vichřici Sabina
                            Škody po vichřici ze začátku týdne už pojišťovny vyčíslily téměř na 600 milionů korun. Lidé nahlásili více než 21 tisíc případů.
                            19:47
                            Titulní píseň k novému filmu o Jamesi Bondovi
                            Titulní píseň k novému filmu o Jamesi Bondovi
                              Není čas zemřít - titul pětadvacátého pokračování filmu o agentovi 007 a také titulní píseň snímku. Tam ji čeští diváci uslyší na jaře. Autorkou je čerstvá držitelka pěti hudebních cen Grammy Billie Eilish.
                              22:36
                              Návrh nového rozpočtového určení daní
                              Návrh nového rozpočtového určení daní
                                Kraje připravují varianty toho, jak z daní získat víc peněz. Dnes je probírala pracovní skupina - třeba Liberecký region už mezitím předložil konkrétní novelu.
                                23:47
                                Lidí s chřipkou ubylo
                                Lidí s chřipkou ubylo
                                  Lidí s chřipkou a akutními infekcemi dýchacích cest za poslední týden v České republice ubylo o 15 procent. Nemocných je aktuálně 1601 na 100 tisíc obyvatel.
                                  24:36
                                  Češi pracují z domova
                                  Češi pracují z domova
                                    Přibývá Čechů pracujících z domova. Ze všech lidí v produktivním věku jde podle údajů Eurostatu ale pořád jen asi o čtyři procenta.
                                    26:43
                                    Rath podle soudu zatím nezaplatil peněžitý trest
                                    Rath podle soudu zatím nezaplatil peněžitý trest
                                      Krajský soud v Praze zatím nemá informaci o tom, že David Rath zaplatil první část peněžitého trestu. Polovinu celkem z desetimilionové pokuty má uhradit do zítřka.
                                      27:05
                                      Lékaři napojili ženu na mimotělní plíci
                                      Lékaři napojili ženu na mimotělní plíci
                                        Výjimečný zákrok se povedl lékařům v pražské Všeobecné fakultní nemocnici. Mladou ženu s těžkou plicní hypertenzí napojili na mimotělní plíci; asistovali i odborníci ze zahraničí.
                                        28:45
                                        Čáslavská radnice v roli developera
                                        Čáslavská radnice v roli developera
                                          Ceny nemovitostí v Česku podle informací prodejních portálů vzrostly meziročně zhruba o 15 procent. Nejvíc ve velkých městech.
                                          30:58
                                          Problém s drahým bydlením
                                          Problém s drahým bydlením
                                            Ve velkých městech chybí kromě bytů taky stavební parcely. Ceny tam i proto výrazně rostou.
                                            33:09
                                            Ceny bytů a pronájmů v Česku
                                            Ceny bytů a pronájmů v Česku
                                              Na ceny bytů v menších městech s deseti až třiceti tisíci obyvateli se teď podíváme podrobněji. Nejdráž se dají koupit ve Středočeském kraji a v blízkosti hlavního města.
                                              33:55
                                              Losování nájemců městských bytů
                                              Losování nájemců městských bytů
                                                Šancí pro mladé rodiny na dostupné bydlení v nájmu může být i losování pořádané magistrátem. Startovací byty na tři roky takhle zájemcům nabídl Hradec Králové.
                                                35:46
                                                Bezpečnostní konference v Mnichově
                                                Bezpečnostní konference v Mnichově
                                                  Živý vstup zahraničního zpravodaje Martina Jonáše z Německa
                                                  37:32
                                                  Úplavice v Ústí nad Labem
                                                  Úplavice v Ústí nad Labem
                                                    Šest případů úplavice zaznamenali epidemiologové v Ústí nad Labem. Objevila se ve vyloučené lokalitě Předlice.
                                                    38:01
                                                    Konkurz na šéfa Památníku Lidice
                                                    Konkurz na šéfa Památníku Lidice
                                                      Dnes končí lhůta pro přihlašování do konkurzu na šéfa Památníku Lidice. Zájem potvrdil třeba historik a bývalý vedoucí odboru pro válečné veterány na ministerstvu obrany Eduard Stehlík.
                                                      38:50
                                                      Česko se zastalo Izraele u soudu v Haagu
                                                      Česko se zastalo Izraele u soudu v Haagu
                                                        Jedna z nejvýraznějších akcí Česka na podporu Izraele za posledních 30 let: Praha poskytla Mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu stanovisko ve prospěch židovského státu.
                                                        41:00
                                                        Počet trestných činů loni klesl
                                                        Počet trestných činů loni klesl
                                                          Policie loni řešila 170 extremistických trestných činů, jde o mírný pokles oproti předchozímu roku. Vyplývá to z nové zprávy, zveřejněné ministerstvem vnitra.
                                                          41:31
                                                          Spor okolo stavby Šantovka Tower v Olomouci
                                                          Spor okolo stavby Šantovka Tower v Olomouci
                                                            Živý vstup redaktorky ČT Natálie Flajžíkové z Olomouce
                                                            43:34
                                                            Jeden e-recept pro více léků
                                                            Jeden e-recept pro více léků
                                                              Jeden identifikační kód e-receptu pro všechny předepsané léky. Změna, kterou zvažuje ministerstvo zdravotnictví.
                                                              45:50
                                                              Káňata rozhání kolonie havranů
                                                              Káňata rozhání kolonie havranů
                                                                S pomocí káňat se radnice Tábora rozhodla rozhánět početné skupiny havranů. Ti si staví hnízda přímo před okny panelových domů a jejich krákání dokonce překračuje limity hluku, které platí pro průmyslovou výrobu.
                                                                47:14
                                                                V Antarktidě naměřili 20 stupňů Celsia
                                                                V Antarktidě naměřili 20 stupňů Celsia
                                                                  V Antarktidě vědci poprvé naměřili teplotu přes 20 stupňů Celsia. Kontinentální rekord padl na Seymourově ostrově – nedaleko nejsevernějšího výběžku kontinentu.
                                                                  47:43
                                                                  Afghánistán propadl snowboardingu
                                                                  Afghánistán propadl snowboardingu
                                                                    Šance na uzavření mírové dohody s Talibanem je podle amerického prezidenta vysoká. Jasněji by mělo být do dvou týdnů.
                                                                    49:31
                                                                    Ceny Zikmunda a Hanzelky za nejlepší cestopis
                                                                    Ceny Zikmunda a Hanzelky za nejlepší cestopis
                                                                      Na zámku Dobříš se právě rozdávají Ceny Hanzelky a Zikmunda za nejlepší cestopis - mimochodem právě Miroslavu Zikmundovi je dnes 101 let.
                                                                      50:20
                                                                      Fenomén e-sportu v Česku
                                                                      Fenomén e-sportu v Česku
                                                                        Je jim méně než dvacet let a vydělávají si profesionálním sportem - elektronickým. Jejich hřištem je monitor a disciplínou třeba střelba nepřátel. Fenomén e-sportu už vstoupil i do Česka.
                                                                        Přehrát celé video
                                                                        Události - 15. února 2020
                                                                        Stopáž50 minut
                                                                        Další díl
                                                                        15. února 2020

                                                                        Přehled dílů

                                                                        9410 přehratelných
                                                                        Události - 20. ledna
                                                                        Stopáž54 minut

                                                                        20. ledna

                                                                        Headlines — Trump zopakoval úmysl ovládnout Grónsko — Reakce zemí EU na slova z Bílého domu — Reakce ČR na požadavky USA vůči Dánsku — Další problémy v britsko-amerických vztazích — Imunitní výbor řešil Babiše a Okamuru — Střelbu v Chřibské řeší GIBS — Ruský útok na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Ukrajina po ruských úderech bez proudu — Nová čínská ambasáda v Londýně — Využívání bankovní identity — Příprava na stavbu tunelu na dálnici D3 — Propad akcií ČEZ — Petr Šereda rezignoval na post šéfa odboru VSZ — Němé drama Erotikon s novou hudbou — Debaty o bitevních letounech L-159 — Rostou zahraniční dodávky plynu — Demolice domů v Bedřišce byla rozporu s předpisy — Hledání náhradního bydlení pro evakuované z vyhořelého domu — Nehoda na dálnici u Brna — Polární záře nad Českem — Rok Donalda Trumpa v Bílém domě — Trumpovy prezidentské dekrety — Donald Trump a sociální sítě — Proměna Bílého domu — Spor o Grónsko — Vyšetřování pašování kokainu do ČR — Bilance žloutenky v Česku — Oběti vlakové nehody ve Španělsku — Podmínky pro sociálně znevýhodněné děti — Kejda v Národním parku Podyjí — Izrael blokuje hraniční přechod Rafáh — Obavy syrských menšin — Prevence rakoviny — Soud v kauze manipulace zakázek v Havířově — Dovolené pro klienty na vozíčku — Protest zemědělců ve Štrasburku — Horší kvalita pitné vody v Sušici — Vítězové Czech Press Photo

                                                                        Poslední vysílání 20. 1. 2026 na ČT1
                                                                        Události - 20. ledna
                                                                        Stopáž54 minut

                                                                        20. ledna

                                                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                        Poslední vysílání 20. 1. 2026 na ČT24
                                                                        Události - 19. ledna
                                                                        Stopáž56 minut

                                                                        19. ledna

                                                                        Headlines — Česko neprodá L-159 Ukrajině — Spor ohledně letounů L-159 — Bitevník L-159 ALCA — Reakce Ukrajiny na nejisté dodávky letounů — Dva mrtví po střelbě na úřadě v Chřibské — Vyšetřování střelby v Chřibské — Napětí mezi USA a EU kvůli Grónsku — Postoj české vlády k situaci kolem Grónska — Desítky mrtvých po srážce vlaků ve Španělsku — Ceny zemědělských výrobců — Nominace na České lvy — Oběti protestů v Íránu — Prezident se ve Vatikánu setkal s papežem — Dohoda koalice na růstu platů ve veřejné sféře — Koalice chce zrušit poplatky za veřejnoprávní média — Kybernetický útok na portál veřejných zakázek — Návrat českého občana vězněného ve Venezuele — Stav silnic po silných mrazech — Výtluky na silnicích — Auta poškozená výtlkuy a výmoly — Trump pozval do Rady míru Putina — Čeští zbrojaři investují v zahraničí — Změny ve Správní radě VZP — Zvuková rekonstrukce mrtvých jazyků — Zápasník Vémola propuštěn na kauci z vazby — OKD se chystá na ukončení těžby — Boje v Sýrii — 20 let od letecké havárie na Slovensku — Hradec Králové chce odkoupit kulturní dům Střelnice — Protržená jímka na Znojemsku — Unikátní nález v Moravském krasu

                                                                        Poslední vysílání 19. 1. 2026 na ČT1
                                                                        Události - 19. ledna
                                                                        Stopáž56 minut

                                                                        19. ledna

                                                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                        Poslední vysílání 19. 1. 2026 na ČT24
                                                                        Události - 18. ledna
                                                                        Stopáž50 minut

                                                                        18. ledna

                                                                        Headlines — Krizové jednání kvůli clům — Bruselská schůzka velvyslanců — Mimořádné jednání v Bruselu — Český postoj k situaci s Grónskem — Velké změny v českých nemocnicích — Pokles akutních hospitalizací — Tři mrtví Češi po pádu laviny v Rakousku — Nabídka letounů pro Ukrajinu — Ranní problémy kvůli náledí — Správa Gazy — Citová hodnota evropským snímkem roku — Návrat Jana Darmovzala do Česka — Nové vedení ODS — Tragická procházka na zamrzlé Vltavě — Zásah záchranářů na jihu Moravy — Povinné prohlídky řidičů seniorů — Vysoká spotřeba elektřiny a plynu — Ceny za vytápění — Zásoby v uhelných skladech — Topení dřevem — Rušení části okresních soudů — Ofenziva proti Kurdům — Přípravy Itálie na zimní olympiádu — Světla na kolejích — Opatření kvůli smogu v r. 1991 — Hrozba amerických cel kvůli Grónsku — Zájem Čechů o deskové hry — Úklid za asistence hasičů — Ceny Neuron pro české vědce

                                                                        Poslední vysílání 18. 1. 2026 na ČT1
                                                                        Události - 18. ledna
                                                                        Stopáž50 minut

                                                                        18. ledna

                                                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                        Poslední vysílání 18. 1. 2026 na ČT24
                                                                        Události - 17. ledna
                                                                        Stopáž50 minut

                                                                        17. ledna

                                                                        Headlines — Volební sněm ODS — Nové vedení ODS — Předsedové ODS — Nový předseda ODS — Zdeněk Hřib zůstává v čele Pirátů — USA uvalily cla kvůli Grónsku — Největší zóna volného obchodu na světě — Dohoda Mercosur — Návrat Darmovzala — Situace v Íránu — 20 let druhého terminálu na pražské Ruzyni — Útoky na energetickou infrastrukturu — Ukrajinský tým na ZOH — Stavební spoření — Varování před silným větrem — Agresivní řídiči na silnicích — Přísnější normy proti týrání zvířat — Podezření na týrání a nevhodný chov zvířat — Tresty za týrání — Záchrana týraných zvířat — Lavina v Rakousku — Posilování francouzské armády — Syrská vojska obsazují další území — Požáry chat a chalup — Artemis II — Operace Pouštní bouře — Horská služba — Vzpomínka na Michala Tučného

                                                                        Poslední vysílání 17. 1. 2026 na ČT1
                                                                        Události - 17. ledna
                                                                        Stopáž50 minut

                                                                        17. ledna

                                                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                        Poslední vysílání 17. 1. 2026 na ČT24
                                                                        Události - 16. ledna
                                                                        Stopáž54 minut

                                                                        16. ledna

                                                                        Headlines — Propuštění z venezuelského vězení — Zatčení Jana Darmovzala — Vládní speciál — Jan Darmovzal — První kroky Babišovy vlády — Neúspěšná volba 4. místopředsedy sněmovny — Bitva o ukrajinský Kupjansk — Prezident Petr Pavel na Ukrajině — Dodávky energií v ostřelovaném Kyjevě — USA a cla — Zájem o půjčky na bydlení roste — Protivládní protesty v Íránu — Druhá fáze příměří v Pásmu Gazy — Zproštění obvinění Petra Speychala — Dido a Aeneas ve Stavovském divadle — Soud o vazbě pro Budinského — Vyhlášené osobní bankroty — Vykolejená cisterna — Zabavené náplně do elektronických cigaret — Vzpomínka na Jana Palacha — Palachův čin rezonoval i ve světě — Živé pochodně — Likvidace nelegálních billboardů — Schůzka Trump–Fico — Pokles ilegální migrace v Evropě — Rezignace Davida Erharta — Bourání dalšího mostu na dálnici D1 — Koordinace vztahů mezi kluby a fanoušky — Pátrání po uprchlé koze — Kauza libereckých dopravců — Nákupy v samoobslužných prodejnách — Přestupky v Brdech — Ledové sochy na Pustevnách — Sluha dvou pánů

                                                                        Poslední vysílání 16. 1. 2026 na ČT1
                                                                        Události - 16. ledna
                                                                        Stopáž54 minut

                                                                        16. ledna

                                                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                        Poslední vysílání 16. 1. 2026 na ČT24