55 minut

17. ledna 2020

Obsah dílu

Zavádění elektronických dálničních známek — Kritika systému k elektronickým dálničním známkám — Kritizované zakázky ministerstva dopravy — Ministr řekl, že se zakázky pokusí zlevnit — Náklady na dálniční známky — Napětí mezi Íránem a USA — Trnka propuštěn na svobodu — Únik kyseliny ve Stříbře — Problémy s dopravci na železnici — Pojistné podvody — Vztahy EK a V4 — Protesty zemědělců v Německu — Teplárna Náchod už nepoužívá uhlí — Vazba pro střílejícího řidiče — Adam Plachetka v O2 areně — Obžaloba v kauze Chambon — Válková zůstává vládní zmocněnkyní pro lidská práva — Česká expedice na Antarktidu — Výbuch ve skladišti pyrotechniky v Mexiku — Role věže Big Ben v brexitu — Příběhy lidí s Downovým syndromem — Jak žijí lidé s Downovým syndromem — Nový dokument Nejsme down! — Demise ukrajinského premiéra — Soud s džihádisty ve Francii — Hrozba tvorby ledovky — Znečištěná voda v Domašově nad Bystřicí — Ceny elektřiny v novém roce — Nalezený portrét od Gustava Klimta — Otevření synagogy v egyptské Alexandrii — Nová fakta o skupině Anthropoid — Nová umělecká scéna v Humpolci — Autobusová doprava v Královéhradeckém kraji — Zrušení trestního stíhání zastupitelů Prahy 1 — Výjimečný most v jihočeských Bohunicích

Části dílu

00:31
Zavádění elektronických dálničních známek
Zavádění elektronických dálničních známek
    Ministr dopravy Vladimír Kremlík zakázku na informační systém a e-shop pro elektronické dálniční známky nezruší. Bude se Státním fondem dopravní infrastruktury hledat cesty pro její zlevnění.
    01:41
    Kritika systému k elektronickým dálničním známkám
    Kritika systému k elektronickým dálničním známkám
      Zadavatel ovšem postup hájí. Maximální celková částka zakázky je podle něj 401 milionů a kromě e-shopu zahrnuje taky informační systém. Utajovaný režim zakázka vyžadovala, protože v registru jsou i vozy bezpečnostních služeb.
      04:34
      Kritizované zakázky ministerstva dopravy
      Kritizované zakázky ministerstva dopravy
        Rozhovor s ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem (za ANO).
        07:08
        Ministr řekl, že se zakázky pokusí zlevnit
        Ministr řekl, že se zakázky pokusí zlevnit
          Rozhovor s ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem (za ANO).
          08:21
          Náklady na dálniční známky
          Náklady na dálniční známky
            Náklady na dálniční známky se dlouhodobě pohybují kolem 300 milionů ročně.
            09:03
            Napětí mezi Íránem a USA
            Napětí mezi Íránem a USA
              Do čela pátečních modliteb v Íránu se poprvé po 8 letech postavil nejvyšší duchovní vůdce Alí Chámeneí. Dokumentuje to krizi, kterou země prochází.
              11:45
              Trnka propuštěn na svobodu
              Trnka propuštěn na svobodu
                Slovenská prokuratura nařídila propuštění Dobroslava Trnky. Někdejšího generálního žalobce policie zadržela včera a obvinila ze zneužití pravomocí.
                12:09
                Únik kyseliny ve Stříbře
                Únik kyseliny ve Stříbře
                  Asi 600 litrů kyseliny dusičné uniklo v areálu mlékárny ve Stříbře na Tachovsku. Látka neohrozila životní prostředí a nikdo nebyl zraněn.
                  13:00
                  Problémy s dopravci na železnici
                  Problémy s dopravci na železnici
                    Živý vstup Erika Knajfla.
                    15:55
                    Pojistné podvody
                    Pojistné podvody
                      Pojišťovny v Česku vloni zjistily podle předběžných odhadů podvody zhruba za jednu miliardu korun.
                      16:35
                      Vztahy EK a V4
                      Vztahy EK a V4
                        Evropská komise vedená Ursulou von der Leyenovou chce být do budoucna vstřícnější k zemím Visegrádské skupiny. Napsal to dnes deník Die Welt. Podle tohoto listu chce Komise například ustoupit v otázce rozdělování migrantů podle pevných kvót.
                        17:08
                        Protesty zemědělců v Německu
                        Protesty zemědělců v Německu
                          Tisíce traktorů ochromily centra několika německých měst. Nespokojení zemědělci protestují proti politice vlády. Ta chce s ohledem na životní prostředí omezit používání hnojiv a pesticidů.
                          19:32
                          Teplárna Náchod už nepoužívá uhlí
                          Teplárna Náchod už nepoužívá uhlí
                            Čistší ovzduší i levnější teplo pro domácnosti. Teplárna Náchod uzavřela tříletou investici, během které přešla z uhlí na plyn. Stálo to víc než čtvrt miliardy.
                            20:07
                            Vazba pro střílejícího řidiče
                            Vazba pro střílejícího řidiče
                              Do vazby poslal příbramský soud 35letého muže z Prahy, který podle vyšetřovatelů střílel na předjíždějící auto. Na jiném místě zasáhl ve středu i cisternu s pohonnými hmotami.
                              20:28
                              Adam Plachetka v O2 areně
                              Adam Plachetka v O2 areně
                                Operní pěvec Adam Plachetka včera poprvé ve své kariéře vystoupil v pražské O2 areně. Dosud odehrál na sedm set představení, nejčastěji na zahraničních pódiích v New Yorku nebo Vídni.
                                23:15
                                Obžaloba v kauze Chambon
                                Obžaloba v kauze Chambon
                                  Obžalobu pro 5 lidí navrhli policisté v souvislosti s neoprávněnými úhradami zdravotních pojišťoven firmě Chambon.
                                  25:26
                                  Válková zůstává vládní zmocněnkyní pro lidská práva
                                  Válková zůstává vládní zmocněnkyní pro lidská práva
                                    Premiér Andrej Babiš respektuje rozhodnutí Rady vlády pro lidská práva, která včera podpořila poslankyni Helenu Válkovou na pozici zmocněnkyně.
                                    26:58
                                    Česká expedice na Antarktidu
                                    Česká expedice na Antarktidu
                                      Dopady klimatických změn na ledovce nebo mikroorganismy. V Antarktidě bude pokračovat bádání vědců z brněnské Masarykovy univerzity – dopoledne tam vyrazila další expedice.
                                      28:38
                                      Výbuch ve skladišti pyrotechniky v Mexiku
                                      Výbuch ve skladišti pyrotechniky v Mexiku
                                        Výbuch skladu s pyrotechnikou zachytily bezpečnostní kamery nedaleko mexické metropole. Podle televize CNN zabila exploze 2 lidi – několik dalších zranila.
                                        29:04
                                        Role věže Big Ben v brexitu
                                        Role věže Big Ben v brexitu
                                          V Británii vypukl spor kvůli roli slavného Big Benu při oslavě brexitu na konci ledna. Premiér Johnson vyzval veřejnost, ať shromáždí v přepočtu 15 milionů korun, aby zvonění z opravované věže mohlo odchod z EU ohlásit.
                                          31:14
                                          Příběhy lidí s Downovým syndromem
                                          Příběhy lidí s Downovým syndromem
                                            Větší zapojení do vzdělání i do práce – nejdůležitější změna posledních let pro lidi s Downovým syndromem. Snaží se o ni rodiny i organizace pomáhající handicapovaným.
                                            31:50
                                            Jak žijí lidé s Downovým syndromem
                                            Jak žijí lidé s Downovým syndromem
                                              Místem, kde znevýhodnění lidé mohou pracovat, jsou často kavárny – a jsou tu v denním kontaktu s ostatními. V tom oni i jejich rodiny vidí velký přínos.
                                              34:45
                                              Nový dokument Nejsme down!
                                              Nový dokument Nejsme down!
                                                Dcera s Downovým syndromem se před šesti lety narodila i mladé režisérce Jitce Vrbkové. Novou rodinnou situaci přijala jako výzvu. Zároveň do svého divadla angažovala herce se stejnou diagnózou.
                                                37:51
                                                Demise ukrajinského premiéra
                                                Demise ukrajinského premiéra
                                                  Ukrajinský premiér Oleksij Hončaruk podal demisi – a to kvůli uniklé nahrávce, kde kritizuje prezidenta a hlavně jeho představy o ekonomice.
                                                  38:14
                                                  Soud s džihádisty ve Francii
                                                  Soud s džihádisty ve Francii
                                                    V Paříži končí první soud s Francouzi, kteří v Sýrii a Iráku působili v řadách samozvaného Islámského státu. 24 obžalovaným hrozí doživotí a další vysoké tresty – přestože mnozí v bojích zemřeli nebo jsou pohřešovaní.
                                                    40:22
                                                    Hrozba tvorby ledovky
                                                    Hrozba tvorby ledovky
                                                      Živý vstup Ivany Malé.
                                                      41:24
                                                      Znečištěná voda v Domašově nad Bystřicí
                                                      Znečištěná voda v Domašově nad Bystřicí
                                                        Obyvatelé Domašova nad Bystřicí a okolí už nebudou muset pro vodu k náhradním cisternám. V obci na Olomoucku funguje čistička, o níž výrobce nanofiltrace říká, že je první taková ve střední Evropě. Místním pomůže hlavně po přívalových deštích.
                                                        42:54
                                                        Ceny elektřiny v novém roce
                                                        Ceny elektřiny v novém roce
                                                          Přestože dodavatelé energií zatím většinou nezveřejnili nové ceníky elektřiny, je jasné, že část zákazníků vyjdou tyto služby dráž.
                                                          44:57
                                                          Nalezený portrét od Gustava Klimta
                                                          Nalezený portrét od Gustava Klimta
                                                            Portrét dámy od Gustava Klimta je definitivně nalezený. Experti potvrdili, že obraz, který v prosinci našel zahradník ve zdi italské galerie, je originál.
                                                            45:17
                                                            Otevření synagogy v egyptské Alexandrii
                                                            Otevření synagogy v egyptské Alexandrii
                                                              V egyptské Alexandrii otevřeli po nákladné rekonstrukci místní synagogu. Prezident Sísí tak znovu signalizuje náboženskou toleranci. Loni otevřel i obří křesťanskou baziliku.
                                                              47:35
                                                              Nová fakta o skupině Anthropoid
                                                              Nová fakta o skupině Anthropoid
                                                                Nová fakta o Janu Kubišovi a Josefu Gabčíkovi ze skupiny Anthropoid, kteří v květnu 1942 zlikvidovali zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.
                                                                50:01
                                                                Nová umělecká scéna v Humpolci
                                                                Nová umělecká scéna v Humpolci
                                                                  V Humpolci před necelou hodinou oficiálně otevřeli novou uměleckou scénu.
                                                                  50:29
                                                                  Autobusová doprava v Královéhradeckém kraji
                                                                  Autobusová doprava v Královéhradeckém kraji
                                                                    Královéhradecký kraj uzavřel nové smlouvy s autobusovými dopravci. Pět firem bude zajišťovat linkové spoje v dalších deseti letech; tendr za sedm miliard a sedm set milionů je největší zakázkou v historii regionu.
                                                                    51:01
                                                                    Zrušení trestního stíhání zastupitelů Prahy 1
                                                                    Zrušení trestního stíhání zastupitelů Prahy 1
                                                                      51:30
                                                                      Výjimečný most v jihočeských Bohunicích
                                                                      Výjimečný most v jihočeských Bohunicích
                                                                        Zátěžovou zkouškou prošel výjimečný most v jihočeských Bohunicích. Lze ho považovat za první ekologickou dopravní stavbu v Česku. Většinu konstrukce tvoří kůrovcové dřevo.
                                                                        Přehrát celé video
                                                                        Události - 18. ledna 2020
                                                                        Stopáž50 minut
                                                                        Další díl
                                                                        18. ledna 2020

                                                                        Přehled dílů

                                                                        9115 přehratelných
                                                                        Události - 22. srpna
                                                                        Stopáž55 minut

                                                                        22. srpna

                                                                        Headlines — Výpadek výroby pohonných v litvínovské rafinerii — Ztráta Orlen Unipetrol v ČR — Provoz rafienrie v Litvínově — Ropovodní systémy v ČR — OSN vyhlásila hladomor v Pásmu Gazy — Škrty v dotacích — Cestovnímu ruchu se daří — Požár třebovické haly v Ostravě — Příčiny požáru haly v Ostravě — Válek vyzval šéfku zlínské krajské hygientické stanice k rezignaci — Vučič vyzval protivládní demonstranty k dialogu — Propuštění Kilmara Abrega — Zákaz advokátních úschov pro Holého — Dvorecký most ozdobí neokubistické sochy — Přerušení dodávek ruské ropy — Přibývá otrav houbami — Opravy na dálnici D10 — Repatriace padlých bojovníků proti nacismu — Výsadky - zvláštní skupina D — Ostatky obětí Liptaňské tragédie se vrací do Česka — Menstruační potřeby ve školách — Hlášených útoků vlků ubylo — Podvody s dotacemi v období covidu — Britská vláda nezvládá migraci — FBI prohledala dům Johna Boltona — Nástup vojáků po návratu ze zahraničních operací — Vojenské cvičení středoškoláků — Kellnerová s dcerami vyplatily nevlastního syna z PPF — Protesty proti stavbě spalovny u Sudoměřic — Lidé bez domova pomáhají s úklidem na festivalu — Rusko omezuje spotřebu alkoholu — Jednatel firmy z Německa skončil ve vazbě — Marie Kadeřábková se vrátila na přehlídkové molo

                                                                        Poslední vysílání 22. 8. 2025 na ČT1
                                                                        Události - 22. srpna
                                                                        Stopáž55 minut

                                                                        22. srpna

                                                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                        Poslední vysílání 22. 8. 2025 na ČT24
                                                                        Události - 21. srpna
                                                                        Stopáž55 minut

                                                                        21. srpna

                                                                        Headlines — Vývoj bitcoinové kauzy — Nové informace k bitcoinové kauze — Vyjádření Pavla Blažka — Bitcoinová kauza v Senátu — Izraelská ofenziva v Gaze — Oslavy založení Amsterdamu — Makroekonomická prognóza Ministerstva financí — Paliva zlevňují — Požáry ve Španělsku a Portugalsku — Připomínka invaze vojsk Varšavské smlouvy — V Texasu schválili změnu volebních okrsků — Egyptské artefakty — Výstava Země živitelka — Novinky na výstavě Zěmě živitelka — Balíčky do USA — Dokument Velký vlastenecký výlet v kinech — Italové zadrželi Ukrajince podezřelého z účasti na výbuchu Nord Streamu — Stanice metra Staroměstská se otevře — Srážkový deficit trvá — Předpověď počasí — Výročí okupace v srpnu 1968 — Vzpomínky pamětníků na srpen 1968 — Výročí okupace si připomnělo také Slovensko — Tresty za odsuzování okupace — První vlna okupace — Benjamin Netanjahu nařídil zahájit jednání o propuštění rukojmí — Vyšetřování utržené vrtule z větrné elektrárny — Ruský útok a Ukrajinu — Česko v mírových jednotkách — Vyšší spropitné při platbě kartou — Medvěd u Brumova-Bylnice — Projekt Dokážeme víc — Pád mostní traverzy na auto — Rekonstrukce obchodního domu Breda v Opavě — Mňága a Žďorp na festivalu Prague Open Air

                                                                        Poslední vysílání 21. 8. 2025 na ČT1
                                                                        Události - 21. srpna
                                                                        Stopáž55 minut

                                                                        21. srpna

                                                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                        Poslední vysílání 21. 8. 2025 na ČT24
                                                                        Události - 20. srpna
                                                                        Stopáž56 minut

                                                                        20. srpna

                                                                        Headlines — Rozpočet na příští rok — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Priority pro sestavování státního rozpočtu — Podporu v bydlení bude moci získat více lidí — Ofenziva v Gaza City — Projekt kontroverzní izraelské osady E1 — Nový projekt majitele CSG Michala Strnada — Daňová Kobra odhalila úniky za čtvrt miliardy korun — Hlášení pracovníků na DPP — Setkání Putina se Zelenským — Slavičín směnil pozemky v muničním areálu ve Vrběticích — Nelegální ohniště v Labských pískovcích — Pokračuje přesun kostela ve švédské Kiruně — Bratři Lumierové se vrací do kin — Starostka Sprembergu řeší extremismus — Írán přerušil spolupráci s Mezinárodní agenturou pro atomovou energi — Nelegální chov exotických zvířat v Humpolci — Naj Japonskem přeletěl bolid — Řidiči v Brně ignorují zákaz vjezdu — Screeningové programy — Účast na screeningu — Prevence rakoviny prsu — Volební program koalice Spolu — Pátrání po řidiči formule — Na pole v Polsku spadl neidentifikovaný objekt — Soud se zpěvákem skupiny Kneecap — Modernizační projekty AČR — Suť v meandru Odry — Bitcoinová kauza — Roste počet domácností pod hranicí chudoby — V Hodoníně u Kunštátu si připomněli transport Romů do Osvětimi — Příběh severokorejského veterána — Rusko-ukrajinská válka — Začíná barokní festival Theatrum Kuks — Invazní komár japonský se usadil v Česku

                                                                        Poslední vysílání 20. 8. 2025 na ČT1
                                                                        Události - 20. srpna
                                                                        Stopáž56 minut

                                                                        20. srpna

                                                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                        Poslední vysílání 20. 8. 2025 na ČT24
                                                                        Události - 19. srpna
                                                                        Stopáž56 minut

                                                                        19. srpna

                                                                        Headlines — Schůzka v Bílém domě — Výsledky jednání v Bílém domě — Výsledky washingtonského summitu — Ruský útok na Kremenčuk — Reakce zástupců Evropy na schůzku v Bílém domě — Bezpečnostní záruky Ukrajině — Vztahy Trumpa se Zelenským — Jednání mezi Ukrajinou a Ruskem — Čísla kandidátek pro sněmovní volby — Zetor ve ztrátě — Dálnice D3 bez dálniční známky — Kapela Tata Bojs na festivalu v Banátu — Nové instalace OZE — Zájem o obnovitelné zdroje — Cukrovka trápí 60 tisíc lidí — Ujíždějící auto zastavil vlak — Opravy katedrály sv. Víta — Přibývá pracujících seniorů — Uchazeči o zaměstnání podle věku — Zájem o letní brigády — Dohoda o obchodu a clech — Stěhování kostela v arktické Kiruně — Navýšení počtu studentů pedagogických oborů — Bezpečnost kritické infrastruktury — Vlci na Šumavě — Budoucnost zámku v Žitenicích — Recyklace stavebního materiálu — Monzunové deště v Pákistánu — Humanitárních pracovníků umírá ve válkách nejvíc v historii — Stovky ametistů v zámku v Kroměříži — Demolice lávky Beskydské nebe — Otevření Slunečního ostrova na Vltavě — Přemnožený sumeček černý

                                                                        Poslední vysílání 19. 8. 2025 na ČT1
                                                                        Události - 19. srpna
                                                                        Stopáž56 minut

                                                                        19. srpna

                                                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                        Poslední vysílání 19. 8. 2025 na ČT24
                                                                        Události - 18. srpna
                                                                        Stopáž56 minut

                                                                        18. srpna

                                                                        Headlines — Klíčová jednání v Bílém domě — Jednání o rusko-ukrajinské válce — Válka na Ukrajině — Jednání Zelenského s Trumpem — Podzemní mateřská škola v Kramatorsku — České reakce na jednání v Bílém domě — Osa bitcoinové kauzy — Zdražování potravin — Stav nebezpečí v Olomouckém kraji — Válečné osudy na komiksových ilustracích — Sdílení elektřiny roste — Ze vzlétajícího letadla na Korfu šlehaly plameny — Řidiči se na nájezdu na D1 otáčeli do protisměru — Zásahy hasičů v zahraničí — Požáry ve Středomoří — Přípravy jednání Trumpa se Zelenským — Předešlá setkání amerického a ukrajinského prezidenta — Demonstrace v Izraeli — Nový návrh o příměří v Gaze — Další nebezpečná šelma v zookoutku ve Zvoli — Zdražení cen pražského MHD — Zájem o vouchery na pobyt v Jeseníkách — Virtuální realita v medicíně — Volby v Bolívii — Soud znovu uložil příslušníkovi StB dvouletou podmínku — Stavba dálnice mezi Českem a Slovenskem — Senior vyhrožoval politikům včetně prezidenta — Mapování pocitové teploty — Jednání Zelenského s Trumpem

                                                                        Poslední vysílání 18. 8. 2025 na ČT1
                                                                        Události - 17. srpna
                                                                        Stopáž49 minut

                                                                        17. srpna

                                                                        Headlines — Jednání evorpských lídrů o Ukrajině — Zelenskyj v Bruselu — Územní požadavky Ruska — Jednání o podmínkách míru na Ukrajině — Reakce českých politiků — Platy bezpečnostních složek — Platy vojáků mají dále růst — Lesní pořáry ve Španělsku — Rozhodnutí soudu o vazbě pro Jiřikovského — Rozšíření seznamu invazních druhů — Požár domu v Duchcově — Nepokoje v Srbsku — Stávka zaměstnanců kanadských aerolinek — Přípravy Stardance Tour — Malý zájem o korespondenční volbu — Kampaň zaměřená na voliče v zahraničí — Čeští hasiči se vrátili z Albánie — Zemřel slovenský herec Oldo Hlaváček — Další případ kamení na kolejích — Větší zájem o dovolené v zahraničí — Očkování při cestách do zahraničí — Nejoblíbenější destinace — Půjčovny lodí — Turismus v Jeseníkách — Velvyslanectví v Kongu a KLDR — Cizinci zabydlení v Česku — Rekordní demolice elektrárny v Británii — Protivládní protesty v Izraeli — Pomoc dobrovolníků při obnově úzkokolejky — Výcvik psích záchranářů

                                                                        Poslední vysílání 17. 8. 2025 na ČT1

                                                                        Události na sociálních sítích

                                                                        Napište nám