iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 7. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
19019
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:00 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Nižší investice českých podniků

  0:34 do playlistu

  Nižší investice českých podniků
  Tuzemské firmy budou letos podle prognózy Evropské komise investovat méně než dřív. Může za to jednak vysoká základna z minulých let, ale také opatrnost, připravují se totiž na zpomalení české i německé ekonomiky.

 • Investice tuzemských firem

  1:20 do playlistu

  Investice tuzemských firem
  České podniky se tak letos chystají investovat hlavně do efektivnější výroby, například do technologií - právě kvůli situaci na trhu práce. Mzdy navíc rostou rychleji než produktivita a i kvůli tomu mají firmy nejnižší ziskovost od roku 2005.

 • Odhady růstu českého HDP

  4:16 do playlistu

  Odhady růstu českého HDP
  Prognózy jsou velice podobné. Česká bankovní asociace pro české hospodářství pro letošek předpokládá růst dvě celá a čtyři desetiny procenta. Stejně jako ministerstvo financí. Lehce optimističtější je pak Česká národní banka.

 • Nová bouře míří na Chalkidiki

  5:45 do playlistu

  Nová bouře míří na Chalkidiki
  Poloostrov Chalkidiki by mohly dnes později večer zasáhnout další bouře. Úřady přitom ani nestačily sečíst škody po těch posledních, při kterých zemřelo 7 lidí včetně 2 českých turistů. Hrozba dalších dešťů a silného větru uspíšila některé opravy.

 • ČSSD a řešení vládní krize

  7:31 do playlistu

  ČSSD a řešení vládní krize
  Sociální demokraté se připravují na pondělní rozhodnutí o tom, zda zůstanou v menšinové vládě, nebo ji opustí. Podle Jana Hamáčka se jedná celý víkend. V Praze se v pondělí odpoledne sejde předsednictvo strany.

 • Odevzdané zbraně po útoku v Christchurchi

  8:32 do playlistu

  Odevzdané zbraně po útoku v Christchurchi
  Novozélanďané dnes odevzdali prvních 224 zbraní zakázaných v reakci na březnový útok v Christchurchi. Pravicový extremista při něm ve dvou mešitách zavraždil 51 lidí. Poloautomatických zbraní a některých druhů brokovnic je mezi lidmi odhadem 14 tisíc.

 • Nehoda vlaku a dodávky na Rakovnicku

  8:58 do playlistu

  Nehoda vlaku a dodávky na Rakovnicku
  Živý vstup redaktora Jakuba Pacnera.

 • Pokuta pro Facebook za porušení soukromí

  9:59 do playlistu

  Pokuta pro Facebook za porušení soukromí
  Rekordní pokuta – v přepočtu 113 miliard korun – hrozí internetové společnosti Facebook. Rozhodl o ní americký regulační úřad kvůli porušení soukromí uživatelů.

 • Přípravy na příchod tropické bouře v Louisianě

  12:10 do playlistu

  Přípravy na příchod tropické bouře v Louisianě
  Americká Louisiana se připravuje na příchod tropické bouře Barry. Ta ještě může zesílit na první hurikán sezony. Na jihu státu úřady nařídily povinnou evakuaci a prezident Donald Trump vyhlásil stav nouze. Pro New Orleans bouře znamená náročnou zkoušku.

 • Elektronické bankovnictví místo e-občanky

  12:56 do playlistu

  Elektronické bankovnictví místo e-občanky
  Komunikace s úřadem – jednoduše pomocí banky. Umožnit by to měl návrh, který připravují poslanci. K vyřízení většiny služeb, které dnes poskytuje Portál občana, by podle něj měly lidem stačit přihlašovací údaje do internetového bankovnictví.

 • Rozloučení s onkologem Josefem Kouteckým

  15:02 do playlistu

  Rozloučení s onkologem Josefem Kouteckým
  Lidé se v bazilice Nanebevzetí Panny Marie v Praze na Strahově rozloučili s českým lékařem Josefem Kouteckým. Zemřel minulý pátek, bylo mu 88 let. V 60. letech založil v Československu dětskou onkologii.

 • Mezinárodní spory o děti

  15:24 do playlistu

  Mezinárodní spory o děti
  V Česku každoročně přibývá mezinárodních sporů o dítě. Zvyšuje se také počet případů, kdy jeden z rodičů potomka protiprávně přemístí ze země původu – tuzemský Úřad pro mezinárodně právní ochranu dětí jich loni řešil 63.

 • Celostátní konference hnutí SPD

  18:41 do playlistu

  Celostátní konference hnutí SPD
  Aktualizace programu a příprava na krajské volby. To byly hlavní body celostátní konference hnutí Svoboda a přímá demokracie. Videozdravici poslal delegátům prezident Miloš Zeman, podle něhož není hnutí extremistické, ale radikální.

 • Další protesty v Hongkongu

  19:25 do playlistu

  Další protesty v Hongkongu
  Desítky tisíc lidí protestovaly v Hongkongu proti masovým nákupům Číňanů v bezcelní zóně. Původně pokojný pochod přerostl v potyčky s policií, která použila slzný plyn.

 • Recyklace obalových odpadů

  19:49 do playlistu

  Recyklace obalových odpadů
  Zatím příliš mnoho plechovek od piva nebo limonád končí podle ekologů v netříděném odpadu. I resort životního prostředí připouští, že je potřeba zlepšení.

 • Raketa Proton vynesla do kosmu rentgenový teleskop

  22:11 do playlistu

  Raketa Proton vynesla do kosmu rentgenový teleskop
  Z ruského kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu odstartovala raketa Proton. Po měsících odkladů vynesla do kosmu rusko-německý rentgenový teleskop Spektr-RG. Zmapovat má zdroje rentgenového záření ve vesmíru.

 • Začíná boj o vodu

  22:31 do playlistu

  Začíná boj o vodu
  Úřady dostávají stále víc žádostí o povolení na stavbu vlastní studny. Loni si ji podle ministerstva zemědělství pořídilo o čtvrtinu víc lidí než před pěti lety. Vyřízení žádostí ale trvá. Celý proces prodloužila i novela vodního zákona platná od ledna.

 • Karel Gott oslaví 80 let

  25:02 do playlistu

  Karel Gott oslaví 80 let
  Osmdesát let života a šedesát let let pěvecké kariéry. Karel Gott zítra oslaví kulaté narozeniny. S kariérou začínal už v roce 1957. První nahrávku vydal o pět let později.

 • Srdce nehasnou

  26:21 do playlistu

  Srdce nehasnou
  Zatím poslední píseň Karla Gotta se stala velkým hitem. Nejpopulárnější český zpěvák ji nazpíval spolu s dcerou Charlottou Ellou. V singlu Srdce nehasnou ji připravuje na to, že se bude jednou muset obejít bez jeho pomoci.

 • Příběh jedinečné kariéry

  28:30 do playlistu

  Příběh jedinečné kariéry
  Narozeninový rozhovor s Karlem Gottem.

 • Karel Gott od počátků kariéry po dnešek

  30:49 do playlistu

  Karel Gott od počátků kariéry po dnešek
  Karel Gott se narodil 14. července 1939 v Plzni, chtěl být malířem, vyučil se elektromontérem. Už tehdy se věnoval hudbě. Zlom přišel v roce 1962, kdy mu angažmá nabídlo divadlo Semafor Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra.

 • 80 největších hitů Karla Gotta

  33:29 do playlistu

  80 největších hitů Karla Gotta
  K jubileu Karla Gotta vyšla speciální kompilace. Supraphon mu vydal k osmdesátinám osmdesát jeho největších hitů. V bohatém archivu firmy se nachází i Gottova vůbec první nahrávka.

 • Nákladní vlak vyjel vstříc rychlíku

  36:04 do playlistu

  Nákladní vlak vyjel vstříc rychlíku
  Živý vstup redaktorky Jany Šrámkové.

 • Tři roky po teroristických útocích v Nice

  37:13 do playlistu

  Tři roky po teroristických útocích v Nice
  Francie chystá mimořádná bezpečnostní opatření na zítřejší státní svátek. Před 3 lety při těchto oslavách zabil atentátník v Nice na jihu země přes 80 lidí.

 • Sebevražedný útok v Somálsku

  39:34 do playlistu

  Sebevražedný útok v Somálsku
  Nejmíň 26 mrtvých a 56 zraněných – bilance útoku somálských ozbrojenců na hotel v přístavním městě Kismayo. Po sebevražedném útoku autem naloženým trhavinou vnikli do komplexu 4 střelci.

 • Veřejná sbírka na vyhořelou skautskou základnu

  40:19 do playlistu

  Veřejná sbírka na vyhořelou skautskou základnu
  Veřejnou sbírku založili skauti z Rožmitálu pod Třemšínem, kterým minulý týden shořela jejich brdská základna Na Dědku. Za vybrané peníze chtějí postavit nové zázemí. Na konto takzvané Dědkovské sbírky už poslali přes půl milionu korun.

 • Stížnost na zástavbu pravého břehu Lipna

  40:37 do playlistu

  Stížnost na zástavbu pravého břehu Lipna
  Jihočeský kraj prověřuje platnost stavebního povolení, které umožnilo opravu části silnice z Lipna k rakouským hranicím. Podnět k tomu dalo ekologické Hnutí Duha. Organizaci vadí, že se úsek v chráněné oblasti příliš rozšiřuje.

 • Strach z nedostupnosti telefonu

  41:16 do playlistu

  Strach z nedostupnosti telefonu
  Až tři z pěti uživatelů mobilních telefonů můžou trpět takzvanou nomofobií. Tedy potřebou mít neustále u sebe mobilní telefon a strachem z opačné situace. Ukazují to zahraniční studie. Stres mohou teď během léta zažívat třeba děti na letních táborech.

Přehrát vše

Související