iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 2. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
14198
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Emoce kolem Huawei

  0:32 do playlistu

  Emoce kolem Huawei
  Společnost Huawei žádá Česko, aby zrušilo, nebo alespoň změnilo varování před jejími technologiemi. Jinak se chce bránit – u soudu nebo mezinárodní arbitráží.

 • Prověrka bezpečnostního rizika

  1:11 do playlistu

  Prověrka bezpečnostního rizika
  Podle Huawei varování poškozuje obchodní zájmy firmy a porušuje mezinárodní právo. Ohradilo se i čínské velvyslanectví v Praze. Úřad pro kybernetickou bezpečnost vyhodnotil technologie společností Huawei a ZTE jako možné bezpečnostní riziko v prosinci.

 • Potíže čínské firmy Huawei

  4:32 do playlistu

  Potíže čínské firmy Huawei
  Které státy už proti firmě Huawei podnikly kroky, které to zatím zvažují a kde naopak má čínská firma zelenou?

 • Obavy z technologie Huawei

  5:48 do playlistu

  Obavy z technologie Huawei
  V Událostech hostem Lukáš Kolařík, místopředseda výboru pro bezpečnost.

 • Mezinárodní skandál s polským masem

  8:38 do playlistu

  Mezinárodní skandál s polským masem
  Inspektoři Evropské komise ukončili kontrolu v Polsku – výsledná zpráva má být během měsíce. Šéf polské veterinární správy bude v pondělí osobně informovat o situaci v Bruselu.

 • Veterinární kontroly v pohraničí

  10:51 do playlistu

  Veterinární kontroly v pohraničí
  Veterináři ukončili silniční kontroly masa dováženého z Polska do Česka. Ve čtyřech krajích teď už budou prověřovat auta sami celníci, kteří v případě problémů budou inspektory kontaktovat.

 • Kauza otrav novičokem

  11:13 do playlistu

  Kauza otrav novičokem
  Třetí podezřelý v případu otravy Sergeje Skripala a jeho dcery novičokem v březnu minulého roku byl údajně zapletený i do dalšího pokusu o vraždu touto nervovou látkou.

 • Odstranění provizorních svodidel na D1

  11:35 do playlistu

  Odstranění provizorních svodidel na D1
  Živý vstup redaktora Radovana Daňka: na dálnici D1 v problematickém úseku Vysočiny začnou od dnešní noci dělníci odstraňovat provizorní betonová svodidla. Mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem bude kvůli tomu doprava vedena většinou jen jedním jízdním pruhem

 • Regulace agenturního zaměstnávání?

  13:22 do playlistu

  Regulace agenturního zaměstnávání?
  Ministerstvo práce a sociálních věcí uvažuje o další regulaci agenturního zaměstnávaní cizinců. Řekla to šéfka resortu Jana Maláčová. Reagovala tak na nedávný článek serveru německé stanice Deutsche Welle.

 • Mírný nárůst nezaměstnaných

  13:49 do playlistu

  Mírný nárůst nezaměstnaných
  Lidí bez práce v lednu přibylo, bylo jich celkem 245 tisíc. I přesto je to ale nejnižší lednová hodnota od roku 1997. Podíl nezaměstnaných tak oproti prosinci stoupnul o dvě desetiny na 3,3 %.

 • Příběh české avantgardy

  16:12 do playlistu

  Příběh české avantgardy
  Příběh české avantgardy v Muzeu Kampa. A to očima cizince. Ital Angelo Ripellino do Prahy poprvé přijel ve čtyřicátých letech minulého století.

 • Hledání úspor ve vládních výdajích

  18:54 do playlistu

  Hledání úspor ve vládních výdajích
  Ministři nechtějí škrtat investice a úspory budou hledat jinde. K šetření – v plánech pro přístí rok – je vyzvala Alena Schillerová. Většina resortů, podle jejich vyjádření, zatím pracuje na analýzách.

 • Bezplatné obědy jen pro děti z nejchudších rodin

  19:51 do playlistu

  Bezplatné obědy jen pro děti z nejchudších rodin
  Vláda nebude zavádět obědy pro všechny děti zdarma – místo toho rozšíří stávajícící dotační program, shodla se na tom koaliční rada. V roce 2020 by tak na bezplatné stravování ve škole mělo dosáhnout až pětadvacet tisíc dětí.

 • Bourání Morandiho mostu v Janově

  20:08 do playlistu

  Bourání Morandiho mostu v Janově
  V Janově začala demolice zříceného dálničního mostu, pod kterým před půl rokem zahynulo 43 lidí – tenhle záběr ukazuje stav v srpnu. Na rozebrání konstrukce naváže stavba nové dopravní tepny.

 • Verdikt v případu kontroverzních výroků

  22:33 do playlistu

  Verdikt v případu kontroverzních výroků
  Rasistické výroky na adresu zpěváka skupiny Gipsy.cz znovu před soudem. Podmíněně na zkušební dobu dvou let zastavil okresní soud v Ostravě trestní řízení s Pavlem Pencákem.

 • Vyloupená samoobsluha v Hostivaři

  24:50 do playlistu

  Vyloupená samoobsluha v Hostivaři
  Několik tisíc korun v hotovosti si odnesl lupič ze supermarketu v pražské Hostivaři. Prodavačku donutil k otevření kasy namířenou pistolí. Utekl neznámo kam.

 • Pacientů s chřipkou přibylo

  25:12 do playlistu

  Pacientů s chřipkou přibylo
  V Česku stále pokračuje chřipková epidemie. V porovnání s minulým týdnem se celková nemocnost akutními respiračními infekcemi mírně zvýšila. Na 100 tisíc lidí teď připadá 1757 nemocných.

 • Nebezpečí na silnicích kvůli bouraným autům

  27:24 do playlistu

  Nebezpečí na silnicích kvůli bouraným autům
  Sdružení dovozců automobilů jedná s ministerstvem dopravy o zavedení systému certifikovaných oprav. Ten by měl zabránit tomu, aby se na silnice dostávala neodborně opravená auta po nehodách.

 • Auta po dopravních nehodách

  30:40 do playlistu

  Auta po dopravních nehodách
  Každý rok se na českých silnicich stane přes 100 tisíc nehod. Těch vážných, při kterých jsou lidé zranění nebo umírají, je zhruba 22 tisíc. A právě u těchto nehod policisté hodnotí, zda kvůli poškození vozů zadrží malý technický průkaz.

 • Jak při koupi odhalit auto po havárii

  31:44 do playlistu

  Jak při koupi odhalit auto po havárii
  V loňském roce se v Česku prodalo téměř 180 tisíc ojetých aut. Velkou část jich lidé kupovali hlavně v autobazaraech. Tam jim často pomohou zjistit, v jaké skutečné kondici vozidlo je. Jen minimum informací si každý dokáže ověřit úplně sám.

 • Zákaz dvojí kvality potravin vázne

  34:10 do playlistu

  Zákaz dvojí kvality potravin vázne
  Schvalování unijní směrnice, která by zakázala dvojí kvalitu potravin, se komplikuje. Podle českých europoslanců v Bruselu se zákon nestihne definitivně prosadit do konce tohoto volebního období.

 • Nová podoba mostu nad Výtoní v Praze

  36:10 do playlistu

  Nová podoba mostu nad Výtoní v Praze
  Železniční most mezi pražskou Výtoní a Smíchovem bude tříkolejný – shodli se na tom zástupci magistrátu se Správou železniční dopravní cesty. Jestli ale správce kolejí most opraví, nebo postaví nový, není jasné.

 • Zachování přechodníků ve výuce

  36:32 do playlistu

  Zachování přechodníků ve výuce
  Jak změnit výuku češtiny, co z mateřského jazyka vypustit a co ne – rozbíhá se debata o tom, jak upravit základní vzdělávací dokumenty, podle nichž se ve školách učí.

 • Plzeň snížila podporu místnímu svazu bojovníků za svobodu

  39:02 do playlistu

  Plzeň snížila podporu místnímu svazu bojovníků za svobodu
  Zastupitelstvo města Plzně radikálně snížilo dotaci oblastní pobočce Českého svazu bojovníků za svobodu. Navrhnul to přímo primátor Martin Baxa s tím, že nechce svaz podporovat kvůli krokům jeho celostátního vedení.

 • Kompromis nad výstavbou plynovodu Nord Stream

  41:30 do playlistu

  Kompromis nad výstavbou plynovodu Nord Stream
  Francie a Německo našly kompromis ohledně výstavby plynovodu Nord Stream 2. Podle dohody se zpřísní stávající systém přepravy plynu, aniž by byl ohrožen projekt ruské společnosti Gazprom, kterou Berlín podporuje.

 • Diplomatický spor mezi spojenci

  41:52 do playlistu

  Diplomatický spor mezi spojenci
  Francie momentálně řeší i spor s jiným členem unie. A sáhla přitom k nebývalému diplomatickému kroku. Řeč je o Itálii a rozepři vyvolaly hlavně rozdílné názory obou zemí na otázku migrace.

 • Zvířata na sněhu

  44:15 do playlistu

  Zvířata na sněhu
  Exotická zvířata netradičně – že tygrům nebo žirafám zima nevadí a naopak si ji užívají, dokazují tyto fotografie ze sociálních sítí. Zveřejnily je zoologické zahrady v Praze a ve Zlíně.

 • Nová nanotechnologie pro strojírenství

  44:33 do playlistu

  Nová nanotechnologie pro strojírenství
  Vyvinout superpovlak, který významně sníží tření součástek ve strojích. Prodloužit tak jejich životnost a ušetřit za mazadla. Cíl výzkumu, který spojuje vědce z ČVUT a tuzemské strojírenské podniky.

Přehrát vše

Související