iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 7. 2018
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
17902
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Změny volebního systému

  0:34 do playlistu

  Změny volebního systému
  Volit jen jeden den místo dvou a svůj hlas třeba poslat poštou. Politici plánují velké změny. Samotné korespondenční hlasování má dokonce současná vláda hnutí ANO a ČSSD ve svém programovém prohlášení. A týkat se má jak voličů v cizině, tak těch v Česku.

 • Změny volebního systému

  1:20 do playlistu

  Změny volebního systému
  Úpravy, které teď připravuje ministerstvo vnitra, mají ve sněmovně šanci projít. Usnadnit hlasování chce většina stran. Část z nich ale upozorňuje i na bezpečnostní rizika, aby nedocházelo k manipulaci voleb.

 • Uvolněné posty v komunální politice

  5:11 do playlistu

  Uvolněné posty v komunální politice
  Řada stávajících komunálních politiků ale podle Sdružení místních samospráv už funkci v říjnu obhajovat nebude. Odradily je nové povinnosti.

 • Důsledek veder v Evropě

  7:20 do playlistu

  Důsledek veder v Evropě
  Začátek víkendu byl zátěžovou zkouškou tahů ze severní Evropy na Jadran (a opačně) - po vypuknutí prázdnin v lidnatém Bavorsku a Bádensku-Württembersku. Stresovým faktorem je pro řidiče i nadále horké počasí.

 • Rezignace washingtonského kardinála

  10:05 do playlistu

  Rezignace washingtonského kardinála
  Papež František přijal rezignaci čelního představitele katolické církve ve Spojených státech, kardinála Theodora McCarricka. Bývalý washingtonský arcibiskup čelí obvinění ze sexuálního zneužívání dětí a mladých mužů.

 • Plány visegrádské čtyřky

  10:32 do playlistu

  Plány visegrádské čtyřky
  Živý vstup redaktorky Barbory Blažkové.

 • Starousedlíci versus turisté

  11:55 do playlistu

  Starousedlíci versus turisté
  Tuzemský turismus je na vzestupu. Města trend vítají, zároveň ale začínají mluvit i o negativních dopadech. Jako je zátěž pro starousedlíky nebo krajinu.

 • Technoparty na Ústecku

  14:04 do playlistu

  Technoparty na Ústecku
  U ústeckých Všebořic pokračuje už druhý den technoparty. Ta se koná na soukromém pozemku, který mají pořadatelé řádně pronajatý. Včera odpoledne se na louku přemístili poté, co je policie vykázala z prostoru u Chuderova.

 • Trumpův právník pod tlakem

  15:12 do playlistu

  Trumpův právník pod tlakem
  Až pěti ženám měl údajně před prezidentskými volbami zaplatit Donald Trump za mlčení o milostném poměru s ním. Na veřejnost se navíc dostala nahrávka, kde tehdejší prezidentský kandidát Trump řeší se svým právníkem Michaelem Cohenem platbu jedné z žen.

 • Nezávislost Katalánska

  17:14 do playlistu

  Nezávislost Katalánska
  Bývalý katalánský premiér Carles Puigdemont chce pokračovat v boji za nezávislost autonomní oblasti. Prohlásil to po návratu z Německa do Belgie, kam se po útěku z vlasti uchýlil.

 • 50 let od natáčení filmu Žert

  17:34 do playlistu

  50 let od natáčení filmu Žert
  Film Žert se dnes vrátil do Uherského Hradiště. Přesně 50 let od natáčení si autentická místa znovu prošel jeho hlavní hrdina Josef Somr.

 • Kauza H-System: kdo je kdo

  20:18 do playlistu

  Kauza H-System: kdo je kdo
  Každá z obou skupin klientů H-Systemu se pozítří sejde s premiérem odděleně. Nebudou tedy jednat dohromady. Jde o sdružení Maják, které zastupuje většinu poškozených. A pak o družstvo Svatopluk.

 • Pád stromu na parkoviště

  24:20 do playlistu

  Pád stromu na parkoviště
  Silný vítr včera vyvrátil patnáctimetrový smrk u odletové haly Letiště Leoše Janáčka v Ostravě. Pád nikoho nezranil, poškodil ale několik zaparkovaných aut a plot.

 • Dny před vpádem Sovětů

  24:49 do playlistu

  Dny před vpádem Sovětů
  Zítra to bude přesně 50 let od začátku jednání v Čierné nad Tisou. Sověti v čele s Leonidem Brežněvem se tam pokusili československé komunisty donutit, aby zvrátili reformní proces. Podle historiků mělo jít o poslední varování před vojenskou intervencí.

 • Kolapsy z vedra

  27:09 do playlistu

  Kolapsy z vedra
  Kvůli horkému počasí trpí lidé častěji dehydratací, úpaly nebo kolapsy z horka. A to znamená víc práce pro záchranáře. Jejich výjezdů přibylo zhruba o dvacet procent. Jen ve Středočeském kraji teď evidují až 500 zásahů každý den.

 • Záchrana tonoucích

  27:30 do playlistu

  Záchrana tonoucích
  Pomalé reakce, mnohdy neznalost, ale i neochota pomoct. Vlastnosti, které právě v horkých letních dnech komplikují úspěšnost záchrany tonoucích.

 • Prodej ojetých aut

  29:32 do playlistu

  Prodej ojetých aut
  V Česku se zvýšil zájem o takzvané zánovní vozy – to jsou ty, které jsou staré maximálně dva roky. A to souvisí i s trendem posledních let - operativním leasingem.

 • Ojeté vozy

  31:32 do playlistu

  Ojeté vozy
  Jak vypadá český trh s ojetými vozidly?

 • Maďarský premiér o migrační politice EU

  34:08 do playlistu

  Maďarský premiér o migrační politice EU
  Maďarský premiér Viktor Orbán znovu kritizoval imigrační a multikulturní politiku Evropské unie. O tom, jestli Brusel dobře zvládl tuhle otázku, podle něj rozhodnou občané osmadvacítky příští rok ve volbách do Evropského parlamentu.

 • Česká zbrojní firma v Srbsku

  34:33 do playlistu

  Česká zbrojní firma v Srbsku
  Čeští zbrojaři v Srbsku. Firma Czechoslovak Group miliardáře Jaroslava Strnada vloni za 100 milionů korun koupila továrnu 14. Oktobar v Kruševci. Zvažuje výrobu a přijímá nové zaměstnance. Část srbských médií ale mluví o spolupráci s makedonskou mafií.

 • Karel Gott na Sázava Festu

  36:54 do playlistu

  Karel Gott na Sázava Festu
  Pokračuje hudební festival ve Světlé nad Sázavou. Právě se díváte na živé záběry přímo z místa. V tuto chvíli hraje svou taneční hudbu skupina Verona.

 • Hepatitida typu C

  37:32 do playlistu

  Hepatitida typu C
  V Česku jí zřejmě trpí i desetitisíce lidí, odhalit se jí podaří jen u zlomku nemocných. Řeč je o žloutence typu C.

 • Zatmění Měsíce

  40:14 do playlistu

  Zatmění Měsíce
  Záběry unikátního zatmění Měsíce. Tisíce lidí včera v Česku sledovalo neobvyklý nebeský úkaz, který se v takové míře bude opakovat až v příštím století.

 • Letní hudební hity

  40:41 do playlistu

  Letní hudební hity
  Hudební festivaly a prázdninový režim. Kombinace, která každoročně motivuje muzikanty k tomu, aby složili letní hit. Jasný recept na něj neexistuje a úspěšnost některých skladeb si ani odborníci nedokážou vysvětlit.

Přehrát vše

Související