iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 5. 2018
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
18166
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:02 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Úspory za léky

  0:36 do playlistu

  Úspory za léky
  Výrazná část důchodců a dětí letos ušetří na lécích. Vyplývá to z nových dat zdravotních pojišťoven, které získala Česká televize. Snížený roční limit na doplatky na léky totiž ochránil jen za první tři měsíce letoška už přes 127 tisíc lidí.

 • Doplatky na léky

  1:23 do playlistu

  Doplatky na léky
  Počet seniorů a dětí, které dosáhnou limitu na doplatky na léky, bude v příštích měsících dál strmě růst. Ministerstvo odhaduje, že za celý letošek budou pojišťovny vracet peníze téměř jednomu milionu lidí. Drtivá většina z nich budou právě penzisté.

 • Schůzka Kim Čong-una s Donaldem Trumpem

  5:33 do playlistu

  Schůzka Kim Čong-una s Donaldem Trumpem
  Kim Čong-un je podle jihokorejského prezidenta odhodlán sejít se s Donaldem Trumpem. Mun Če-in zveřejnil také další podrobnosti včerejší nečekané schůzky. Severokorejský vůdce ho na jednání ujistil, že je ochotný úplně denuklearizovat poloostrov.

 • Nová pravidla pro soudce

  6:45 do playlistu

  Nová pravidla pro soudce
  Česká justice zahájila reformu výběru soudců. Doteď si kritéria určoval každý soud sám, nově vede k taláru ale pouze jedna cesta – takzvaný centrální výběr. Jeho první fáze se právě teď i přes odpor špiček justice rozbíhá.

 • Protesty kvůli německé krajní pravici

  8:55 do playlistu

  Protesty kvůli německé krajní pravici
  Bez vážnějších incidentů se obešla protestní shromáždění v Berlíně. Do centra metropole vyšli příznivci a odpůrci krajně pravicové Alternativy pro Německo. Na akci AfD podle policie přišlo pět tisíc příznivců, mnohem méně, než organizátoři očekávali.

 • Mrtví Rusové v Sýrii

  10:57 do playlistu

  Mrtví Rusové v Sýrii
  Nejmíň čtyři ruští vojáci zemřeli na východě Sýrie. Podle Moskvy padli v boji s ozbrojenci při obraně dělostřelecké baterie, kdy se tak stalo ale neuvedla. Není jasné, ani kdo útočil – v oblasti působí jak povstalci, tak i část radikálů z Islámského státu

 • Schůzka prezidenta s premiérem v demisi

  11:15 do playlistu

  Schůzka prezidenta s premiérem v demisi
  Premiér v demisi Andrej Babiš se ve čtvrtek sejde v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem. Seznámí ho s vyjednáváním o vládě a mohli by mluvit i o některých jménech lidí, se kterými Babiš počítá v novém kabinetu.

 • Výročí atentátu na Heydricha
 • Bezpečnostní kamery v Moskvě

  14:07 do playlistu

  Bezpečnostní kamery v Moskvě
  Rusko přijímá nová opatření, jak zajistit bezpečnost během fotbalového mistrovství světa. Na šampionát, který začíná za necelé tři týdny, nasadí do měst nejen víc policistů, ale i kamer.

 • Zemřel bývalý astronaut Alan Bean

  16:23 do playlistu

  Zemřel bývalý astronaut Alan Bean
  Ve věku 86 let zemřel Alan Bean – čtvrtý muž, který kdy vstoupil na Měsíc. Člen posádky Apolla 12 na jeho povrchu řídil lunární modul v listopadu 1969. Do vesmíru se vrátil ještě o čtyři roky později.

 • Festival Mezi Ploty

  16:46 do playlistu

  Festival Mezi Ploty
  Živý vstup Daniely Tunklové.

 • Spor o poskytování veřejných informací

  18:31 do playlistu

  Spor o poskytování veřejných informací
  Spory o svobodný přístup k informacím. Piráti ve sněmovně prosazují, aby je na požádání povinně zveřejňovaly všechny firmy s podílem státu nebo samospráv.

 • Rekordní dovolené?

  21:04 do playlistu

  Rekordní dovolené?
  Rekordní očekávání od letošní letní sezony. Podle cestovních kanceláří by do zahraničí mělo vyrazit ještě víc Čechů než v minulém roce – to jich bylo skoro pět milionů. Češi si letní dovolenou dopřávají déle.

 • Opatření zemědělců proti vlkům

  21:31 do playlistu

  Opatření zemědělců proti vlkům
  Zemědělci v Krušných horách se snaží ubránit před vlky, na jaře tady zaútočili na telata. Na vybraných místech chovatelé natahují sítě. Horský statek v Abertamech pak rozšiřuje smečku speciálních pasteveckých psů – španělských mastinů.

 • Půjčky na bydlení

  23:32 do playlistu

  Půjčky na bydlení
  Až dva miliony korun na bydlení pro lidi do 36 let. Stát mění podmínky půjček pro mladé rodiny. Za současných pravidel totiž státního programu téměř nikdo nevyužil. Úroková sazba by se počítala od jednoho procenta.

 • Nová lávka pro pěší v Karlových Varech

  25:43 do playlistu

  Nová lávka pro pěší v Karlových Varech
  V Karlových Varech v noci na dnešek usazovali novou lávku pro pěší – vede přes tamní Horní nádraží. Ocelová konstrukce je dlouhá skoro sedmdesát metrů, oblouky váží devadesát tun. Lidé budou chodit v sedmimetrové výšce nad kolejemi.

 • Poslední jízda na horské dráze

  25:58 do playlistu

  Poslední jízda na horské dráze
  Na pražském Výstavišti vozila lidi od roku 1973, teď tamní horská dráha končí. Občanská iniciativa Zachraňme horskou dráhu usiluje o její prohlášení za technickou památku. Rozebírá se i ruské kolo a dalších devět stálých atrakcí.

 • Pochybné praktiky Aktipu

  28:03 do playlistu

  Pochybné praktiky Aktipu
  Mimořádně silné reakce vzbudil v tomto týdnu jeden televizní dokument. ČT ho odvysílala v pondělí. Jmenuje se "Infiltrace: Obchod se zdravím".

 • Pochybné praktiky Aktipu

  30:36 do playlistu

  Pochybné praktiky Aktipu
  Vyjádření majitelky zařízení Jarmily Klímové a onkologa Pavla Klenera.

 • Stížnosti ministerstva na praktiky Aktipu

  31:30 do playlistu

  Stížnosti ministerstva na praktiky Aktipu
  Ministerstvo zdravotnictví podalo podněty například na Českou lékařskou komoru. Někteří zaměstnanci jsou lékaři. Míří i na pražský magistrát, jestli nedocházelo k neoprávněnému poskytování zdravotních služeb.

 • Alternativní léčitelství ohlídá zákon

  32:04 do playlistu

  Alternativní léčitelství ohlídá zákon
  Ministerstvo zdravotnictví teď připravuje zákon o léčitelství. Dosud alternativní medicína funguje z pohledu zákona jako poradenství. Nově by měli mít léčitelé právní odpovědnost a vést o svých postupech dokumentaci. Podle odhadů jich v Česku působí až pa

 • Přerušené vystoupení v brněnském divadle

  34:34 do playlistu

  Přerušené vystoupení v brněnském divadle
  Politici, umělci, aktivisti i policie – k včerejšímu protestu během představení „Naše násilí a vaše násilí“ dnes přicházejí komentáře z mnoha stran. Vedení brněnského divadelního festivalu si stěžuje na pozdní zásah policie, ta to odmítá.

 • Budoucnost jaderné dohody

  36:44 do playlistu

  Budoucnost jaderné dohody
  Světové velmoci poprvé jednaly společně s Íránem bez Spojených států o budoucnosti jaderné dohody. Všechny strany v ní chtějí pokračovat i po odstoupení Washingtonu. Teherán přitom představil sedm bodů, kterými podmiňuje její další dodržování.

 • Zábavní park v plamenech

  38:53 do playlistu

  Zábavní park v plamenech
  Na sociálních sítích se objevily záběry z německého Rustu, kde na 500 hasičů bojovalo s velkým požárem. Na místě bylo v tu dobu přes pětadvacet tisíc lidí.

 • Pseudomor drůbeže na Zlínsku

  39:10 do playlistu

  Pseudomor drůbeže na Zlínsku
  Živý vstup Josefa Kvasničky.

 • Jízda králů ve Vlčnově

  40:36 do playlistu

  Jízda králů ve Vlčnově
  Tradiční jízda králů ve Vlčnově – v čele s desetiletým chlapcem na kobyle a v ženském kroji. Na místo přijely tisíce lidí; mnozí ze zahraničí. Jízda králů je od roku 2011 zapsaná na seznamu UNESCO.

 • Nedostatek příměstských vlaků

  40:56 do playlistu

  Nedostatek příměstských vlaků
  Železniční dopravci se potýkají s nedostatkem vlaků pro příměstskou dopravu. Potíže ještě zvýraznil chystaný konec nejstarších pantografů – v okolí velkých měst dokonce dopravci musejí občas nasazovat i šedesát let stará vozidla.

Přehrát vše

Související