iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 4. 2018
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
17055
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Jednání ANO a ČSSD o vládě

  0:41 do playlistu

  Jednání ANO a ČSSD o vládě
  O koalici s hnutím ANO rozhodnou všichni sociální demokrati ve stranickém referendu. Schválilo to dnes širší vedení ČSSD. Hlasování se bude konat poté, co skončí jednání s ANO a taky komunisty, kteří by měli kabinet podporovat.

 • Dozvuky setkání korejských vůdců

  8:47 do playlistu

  Dozvuky setkání korejských vůdců
  Byl to den, který se zapsal do historie. Svět ale dnes řeší, co se vlastně v pátek na korejském summitu stalo. A zaznívá nadšení i pochybnosti. Vstřícná gesta i slova o jaderném odzbrojení vzbuzují optimismus.

 • Schůzka o Sýrii

  11:15 do playlistu

  Schůzka o Sýrii
  Rusko, Írán a Turecko se shodly, že budou pokračovat ve svém angažmá v Sýrii. Damašek podle nich potřebuje pomoc, aby zbavil zemi teroristů. Syrskou opozici také obvinili z toho, že poškozuje snahy o vzkříšení ženevských mírových rozhovorů.

 • Prezidentská volební kampaň
 • Chyba v přijímacích zkouškách na střední školy

  12:20 do playlistu

  Chyba v přijímacích zkouškách na střední školy
  Školy už mají od Cermatu k dispozici nové výsledky jednotných přijímacích zkoušek na osmiletá gymnázia. Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání muselo opravit bodování u testů z češtiny pro druhé kolo přijímacího řízení kvůli chybnému hodnocení.

 • Flora Olomouc

  13:43 do playlistu

  Flora Olomouc
  Živý vstup redaktorky Moniky Fleischmannové.

 • Ruský zákaz dovozu léků z USA

  14:42 do playlistu

  Ruský zákaz dovozu léků z USA
  Rusko chce zakázat dovoz léků z USA v reakci na sankce. Rusové ale takový postup odmítají. Poukazují na to, že ruské léky jsou nekvalitní a že hrozí v mnoha případech zhoršení stavu nebo dokonce smrt.

 • Spor o kácení v polském pralese

  17:08 do playlistu

  Spor o kácení v polském pralese
  Polsko vyšetří okolnosti kácení v chráněném Bělověžském pralese. Prokuratura to dřív odmítala, teď jí to nařídil varšavský soud. Musí prověřit, zda bývalý ministr životního prostředí Jan Szyszko nepřekročil své pravomoci.

 • Oprava mostu v Brně

  17:54 do playlistu

  Oprava mostu v Brně
  Zcela zavřený je od půlnoci most v Černovické ulici v Brně – stejně jako část silnice v Olomoucké ulici pod ním. Dělníci vyměňují středové nosníky, do kterých zatéká. S rekonstrukcí mostu začali na konci února.

 • Festival Open Square

  18:14 do playlistu

  Festival Open Square
  Jedenáct pražských kulturních a společenských institucí se spojilo a uspořádalo dohromady den otevřených dveří. Chtějí tím oživit náměstí Jana Palacha, kde sídlí, a taky upozornit na problémy tohoto místa v centru české metropole.

 • Napouštění přehrad

  20:46 do playlistu

  Napouštění přehrad
  V Česku vrcholí napouštění přehrad, hladiny mají vystoupat na letní úroveň. Na zimu vodohospodáři nádrže vypouštějí, aby mohli mírnit případné povodňové vlny na řekách.

 • Slabá zima, málo vody

  22:30 do playlistu

  Slabá zima, málo vody
  Na jaře by za normálních okolností mělo být v řekách víc vody než v létě. Ale kvůli zimě beze sněhu a slabým dešťům jsou teď hladiny podprůměrné. Některé řeky se už dokonce dostaly na hranici sucha.

 • Rekonstrukce v rodném domě Josefa Mašína

  24:04 do playlistu

  Rekonstrukce v rodném domě Josefa Mašína
  Práce na památníku tří odbojů odstartovaly dnes na statku rodiny Mašínových v Lošanech na Kolínsku. Desítky dobrovolníků začaly vyklízet pozemky kolem léta chátrajícího objektu.

 • Nehoda v centru Prahy

  25:38 do playlistu

  Nehoda v centru Prahy
  Dramatickou nehodu zažilo ráno centrum Prahy, zranění při ní byli tři lidi. Policejní auto se srazilo s dalším vozem a začalo hořet. Situaci ukazují tyto záběry – je vidět, že policistům pomohli z auta kolemjdoucí. Řidičku druhého auta vyprostili hasiči.

 • Nezájem o brigády

  26:03 do playlistu

  Nezájem o brigády
  V Česku chybí zaměstnanci – a problém se týká i brigádníků. Společnosti hledají cesty, jak je nalákat. Průměrná sazba na hodinu se letos třeba zvýšila zhruba o desetinu na 140 korun. Zájemců je ale i tak málo.

 • Výběr letní dovolené

  28:08 do playlistu

  Výběr letní dovolené
  Cestovní kanceláře už teď na konci dubna ohlašují rekordní zájem o letní dovolené. Zvýšená poptávka je taky o cestování o prodloužených víkendech. Tento není výjimkou.

 • Výběr letní dovolené

  31:03 do playlistu

  Výběr letní dovolené
  Stále výraznější vliv při lákání klientů tak získávají rezervační portály a sociální sítě. Pro hotely, penziony nebo třeba i restaurace je důležité mít na nich nejen informace o sobě, ale také pozitivní hodnocení od lidí.

 • Den české železnice

  33:17 do playlistu

  Den české železnice
  České dráhy zahájily turistickou sezonu a také oslavy 100. výročí založení republiky. Každou poslední sobotu v měsíci mohou lidé například navštívit historické vládní salonky na Masarykově a pražském hlavním nádraží.

 • Czarotek Free Party

  34:28 do playlistu

  Czarotek Free Party
  Živý vstup Jany Šrámkové

 • Ministryně v nájemním bytě

  35:50 do playlistu

  Ministryně v nájemním bytě
  Ministryně práce a sociálních věcí v demisi Jaroslava Němcová stále využívá byt, který jí pronajala Nemocnice Na Homolce. Za státní byt platí podle odborníků zhruba o polovinu nižší nájem, než je v místě obvyklé.

 • Zemřel Alfie Evans

  38:07 do playlistu

  Zemřel Alfie Evans
  Nad ránem zemřel ve Velké Británii Alfie Evans, kterého úřady v pondělí nechaly navzdory nesouhlasu rodičů odpojit od přístrojů. Téměř dvouletému dítěti nabízela pomoc Itálie – ani k převozu ale rodina nakonec nedostala potřebná povolení.

 • Nedostatek léků pro Palestince

  40:24 do playlistu

  Nedostatek léků pro Palestince
  Protestní akce na hranici mezi pásmem Gazy a Izraelem vyčerpávají palestinské lékárny. Nepokoje, které provázejí demonstrace organizované hnutím Hamás, za poslední měsíc stály život přes 40 Palestinců a 5000 vyvázlo se zraněním.

 • Experiment Pravěké šípy

  40:50 do playlistu

  Experiment Pravěké šípy
  Jaká zranění způsobovaly hroty pravěkých šípů? Sloužily spíš k lovu nebo k boji? A nebyla společnost na začátku doby bronzové na jihovýchodní Moravě vyspělejší, než jsme si doteď mysleli? Odpovědi naznačí experiment brněnských vědců.

 • 60 let Laterny magiky

  42:51 do playlistu

  60 let Laterny magiky
  Laterna magika - český vynález, který poprvé uhranul diváky na Expo 58 v Bruselu, teď slaví 60 let. Představení, které za několik málo minut začne na Nové scéně Národního divadla, připomíná její historii i současnou podobu.

Přehrát vše

Související