iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 11. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

12 hlasů
16661
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Policejní žádost o vydání lídrů hnutí ANO

  0:35 do playlistu

  Policejní žádost o vydání lídrů hnutí ANO
  Policie znovu požádala sněmovnu o vydání lídrů hnutí ANO. Už před volbami obvinila Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka kvůli údajnému zneužití padesátimilionové dotace na Čapí hnízdo. Babiš i Faltýnek vinu odmítají. Rozhovor s Radkem Vondráčkem /ANO/.

 • Co bude s žádostí dále

  7:26 do playlistu

  Co bude s žádostí dále
  Rozhodování o vydání poslanců potrvá týdny. Minimálně dvakrát se nad žádostí policie sejde mandátový a imunitní výbor; může požádat o slyšení pánů Babiše i Faltýnka, případně znovu i o vyšetřovatele. Až po doporučení výboru rozhodnou poslanci na plénu.

 • Prezident Zeman na návštěvě Ruska

  7:46 do playlistu

  Prezident Zeman na návštěvě Ruska
  Miloš Zeman se v ruském letovisku Soči setkal s Vladimirem Putinem. Hlavním tématem více než dvouhodinového jednání byl vzájemný obchod mezi oběma zeměmi.

 • Další program prezidenta

  10:26 do playlistu

  Další program prezidenta
  Miloš Zeman zůstává v Rusku i zítra. Náš zpravodaj David Miřejovský bude jeho návštěvu i nadále mapovat.

 • Alexandra Nováka čeká vyšetřování

  11:35 do playlistu

  Alexandra Nováka čeká vyšetřování
  Alexandr Novák se může vrátit za mříže. Soud bude zkoumat, jestli neporušil podmínky propuštění z vězení, kde si odpykával trest za korupci.

 • Povolební jednání v Německu

  14:04 do playlistu

  Povolební jednání v Německu
  Živý vstup zpravodaje Václava Černohorského.

 • Experti jednali o vysokorychlostní železnici

  16:53 do playlistu

  Experti jednali o vysokorychlostní železnici
  Vlaky jako rychlejší, pohodlnější a hlavně využívanější doprava v Česku. Přispět by k takovému záměru měla vysokorychlostní síť, která spojí největší tuzemská města a připojí je k zahraničním metropolím. Vlaky mezi nimi budou jezdit rychlostí až 300 km.

 • Vítěz Czech Press Photo

  18:45 do playlistu

  Vítěz Czech Press Photo
  Oslavy vítězství nad Izraelem - snímek Martina Bandžáka z Libanonu získal na Czech Press Photo ocenění Fotografie roku. Soutěž Bandžák vyhrál i před sedmi lety. Mimořádnou cenu za dlouhodobý přínos si odnesl šéf Reportérů ČT - Marek Wollner.

 • Případ Čechů unesených v Libanonu

  21:24 do playlistu

  Případ Čechů unesených v Libanonu
  Role ministra spravedlnosti Roberta Pelikána v kauze Alího Fajáda podle Českého rozhlasu byla větší, než se dosud vědělo. Ministr měl navštívit Libanonce přímo ve vazbě.

 • Policie odložila prošetřování smrti herce Jana Třísky

  24:21 do playlistu

  Policie odložila prošetřování smrti herce Jana Třísky
  Policie odložila případ úmrtí herce Jana Třísky. Při prověřování jeho zářijového pádu z Karlova mostu nezjistila trestný čin. Videa a svědectví tak zřejmě potvrdila původní verzi, že šlo o nešťastnou náhodu. Janu Třískovi bylo osmdesát let.

 • Kuks stále bez vody

  24:39 do playlistu

  Kuks stále bez vody
  Lázně v Kuksu jsou stále bez vody. Už půl roku. Léčivé prameny vyschly poté, co firma u jednoho ze soukromých domů v obci vyhloubila vrt pro tepelné čerpadlo. Zaplatit nápravu ale odmítá a obec na ni peníze nemá.

 • Kolik utrácejí Češi za knihy

  26:33 do playlistu

  Kolik utrácejí Češi za knihy
  Češi utratí za knihy skoro osm miliard ročně. V čísle, které dnes zveřejnil Svaz knihkupců a nakladatelů, jsou započteny i tržby za audio a elektronické knihy. Dlouhodobě přibývá titulů pro děti, ubývá naopak vydávaných vysokoškolských učebnic.

 • Praha proti smogu

  26:53 do playlistu

  Praha proti smogu
  Zákaz vjezdu do hlavního města. Praha zpřesňuje plán, jak ve dnech nejhoršího znečištění ulevit ovzduší. Nový návrh počítá s tím, že by do metropole nemohla nákladní auta a také polovina osobních. U nich by rozhodovalo číslo na registrační značce.

 • Změny práce volebních komisí

  29:05 do playlistu

  Změny práce volebních komisí
  Nová pravidla pro volební komise - ministerstvo vnitra zvažuje povinné zkoušky pro jejich školitele a také valorizace odměn pro jejich členy. To všechno ještě před hlasováním o nové hlavě státu.

 • Co se děje s hlasovacími lístky

  33:03 do playlistu

  Co se děje s hlasovacími lístky
  Hlasovací lístek pro české volby takové upozornění nemá. Náš reportér mluvil s předsedou volební komise v Praze 1, který si nepamatuje, že by při proškolování zaznělo upozornění na nutnost všímat si obou stran listu.

 • KLDR na seznamu zemí podporujících terorismus

  35:45 do playlistu

  KLDR na seznamu zemí podporujících terorismus
  Spojené státy vracejí Severní Koreu na seznam zemí podporujících terorismus - 9 let poté, co ji z něj Bushova administrativa odstranila. Zároveň na ni uvalují další sankce.

 • Pohřešovaná argentinská ponorka

  38:14 do playlistu

  Pohřešovaná argentinská ponorka
  Pátrací týmy nemají ani po týdnu žádné indicie o ztracené argentinské ponorce. Zvuky, které považovaly za bouchání náčiní o trup lodi, plavidlu nepatří. Podle nejhorších odhadů má posádka 44 lidí kyslík už jen na dva dny.

 • Hyperaktivita u dospělých

  38:39 do playlistu

  Hyperaktivita u dospělých
  Poruchou pozornosti a hyperaktivitou - ADHD - trpí v Česku až pět procent populace. U dětí se o ní hodně mluví, naopak u dospělých se diagnostikuje teprve krátce. Podle psychiatrů je přitom příčinou řady dopravních nehod, podíl má i na vzniku závislostí.

 • Prezident Zimbabwe Mugabe rezignoval

  40:28 do playlistu

  Prezident Zimbabwe Mugabe rezignoval
  Prezident Zimbabwe Robert Mugabe odstoupil ze své funkce. Rezignační dopis přečetl předseda tamního parlamentu. V ulicích hlavního města Harare následně vypukly oslavy. Mugabe vedl zemi téměř 40 let.

 • Sexuální obtěžování v USA

  40:52 do playlistu

  Sexuální obtěžování v USA
  Na americké politické scéně se objevila nová obvinění ze sexuálního obtěžování: tentokrát na adresu vysoce postaveného demokrata. Jiná podezření komplikují nadcházející volby do Senátu, od nichž si republikáni slibují udržení křehké většiny.

 • Stadion Evžena Rošického na prodej

  43:10 do playlistu

  Stadion Evžena Rošického na prodej
  Fotbalová asociace se snaží prodat slavný stadion Evžena Rošického na pražském Strahově a pozemky pod ním. V pondělí s nabídkou oslovila pražské zastupitele. Před třemi lety přitom získala pozemky a stadion právě od Prahy.

 • Pokutu pro české turisty chce zaplatit americký komik

  43:52 do playlistu

  Pokutu pro české turisty chce zaplatit americký komik
  Případ šesti českých turistů, kteří v Kazachstánu dostali pokutu za "neslušné oblečení", má nečekaný vývoj.

 • Světový den televize

  44:13 do playlistu

  Světový den televize
  Česko se připravuje na druhou vlnu digitalizace. Televize musí uvolnit frekvence pro mobilní internet. Změna přinese kvalitnější obraz, ale i nutnost koupit nové přijímače. Právě na dnešek připadá mezinárodní den televize.

Přehrát vše