iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 6. 2017
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

12 hlasů
15908
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Zahraniční mise

  0:35 do playlistu

  Zahraniční mise
  V příštím roce bude v zahraničních operacích více než 800 českých vojáků. Kromě Afghánistánu, Iráku a Mali posílí i ochranu východní hranice Severoatlantické aliance.

 • Tendry ministerstva obrany

  4:17 do playlistu

  Tendry ministerstva obrany
  Součástí závazku států NATO není jen míra peněz mířících na obranu. Třeba konkrétně Česko si vysloužilo kritiku za to, že z přidělených prostředků málo investuje.

 • Rozpočet na obranu

  5:11 do playlistu

  Rozpočet na obranu
  Rozhovor s Janou Černochovou, členkou výboru pro obranu.

 • Zemřel vězněný Američan

  8:17 do playlistu

  Zemřel vězněný Američan
  Zemřel Američan Otto Warmbier. Minulý týden ho Spojeným státům téměř po roce a půl věznění vrátila Severní Korea - z humanitárních důvodů. Dvaadvacetiletý student měl těžce poškozený mozek a byl v kómatu.

 • Vyšetřování útoku v centru Paříže

  10:56 do playlistu

  Vyšetřování útoku v centru Paříže
  Francouzská policie identifikovala muže, který se včera pokusil o útok v centru Paříže. Jednatřicetiletý Adam Djaziri byl dva roky na seznamu tajných služeb kvůli sklonům k radikalismu.

 • Růst exportu

  11:22 do playlistu

  Růst exportu
  Český export roste. A to jak do zemí Unie tak i mimo ně. Pokud jde o ty mimoevropské, je tempo nejrychlejší za 5 let. Znovu se navíc začíná dařit firmám, které obchodují s Ruskem.

 • Česko pohledem evropského soudu

  13:46 do playlistu

  Česko pohledem evropského soudu
  Živý vstup redaktorky Barbory Měchurové.

 • Spor města Nymburk se zinkovnou

  15:16 do playlistu

  Spor města Nymburk se zinkovnou
  Nymburk prohrál vleklý spor se zinkovnou AZOS. Před dvěma lety ji zažaloval kvůli údajně nepřiměřenému zápachu. Ten ale podle verdiktu není prokazatelně vyšší než u jiných okolních podniků.

 • Boje o Mosul

  15:59 do playlistu

  Boje o Mosul
  Irácká armáda zcela obklíčila poslední baštu teroristické organizace Islámský stát v Mosulu - Staré město. Uprostřed sta tisíc civilistů se tam skrývá tisícovka radikálů.

 • Obnova iráckých památek

  16:18 do playlistu

  Obnova iráckých památek
  Vedle lidí jsou v mosulském Starém městě ohroženy také desítky historických památek. Jejich systematické ničení je přitom pro takzvaný Islámský stát příznačné.

 • Czech Top 100

  19:20 do playlistu

  Czech Top 100
  Nejvýznamnějším firmám v Česku se loni dařilo lépe než v roce 2015. Tržby jim vzrostly o desetinu a jejich podnikání bylo i ziskovější. Celkem si přišly na 188 miliard korun.

 • Ničivé požáry v Portugalsku

  20:02 do playlistu

  Ničivé požáry v Portugalsku
  Po čtyřech dnech dostali hasiči pod kontrolu rozsáhlé požáry v Portugalsku, při kterých zemřelo nejmíň 64 lidí. Polovinu z nich usmrtil žár a dým v autech na únikové cestě.

 • Daňové úniky trenéra Mourinha

  22:21 do playlistu

  Daňové úniky trenéra Mourinha
  Španělský prokurátor vyšetřuje kvůli údajným daňovým únikům bývalého trenéra fotbalového klubu Real Madrid. José Mourinho měl připravit státní kasu o víc než tři miliony eur.

 • Česko-slovenské pátrání po lupičích

  22:47 do playlistu

  Česko-slovenské pátrání po lupičích
  Pátrání po trojici lupičů ze Slovenska pokračuje. V noci i během dneška policisté na Zlínsku prohledávali lesy i pole. Doteď bezvýsledně. Muži včera blízko hranic přepadli poštovní vůz a odnesli si v přepočtu skoro milion korun.

 • Požár kamionu na dálnici D46

  24:32 do playlistu

  Požár kamionu na dálnici D46
  Požár kamionového návěsu zablokoval před polednem dálnici D46 nedaleko Prostějova. Plameny, které vznikly zřejmě kvůli závadě na nápravě, se rychle šířily.

 • Pochybné omluvy Jany Nečasové

  24:58 do playlistu

  Pochybné omluvy Jany Nečasové
  Obvodnímu soudu pro Prahu 1 dochází trpělivost s omluvami Jany Nečasové. Ta kvůli údajné nemoci nepřišla v červnu k jednání v kauze Vojenského zpravodajství. Podle soudkyně jsou zaslané omluvenky nedostatečné.

 • Česko trápí sucho

  27:14 do playlistu

  Česko trápí sucho
  Tropické teploty a vyprahlá půda - na některých místech Česka to vypadá spíš jako koncem prázdnin. Suchý a teplý závěr jara zvýraznil rozdíly mezi městy a menšími obcemi. Velká sídla mají vody z nádrží dostatek - venkov s ní musí šetřit.

 • Nízké hladiny řek

  29:57 do playlistu

  Nízké hladiny řek
  Nedostatek vody hlásí víc než polovina měřicích stanic napříč republikou. Až na 15 místech dnes hladiny toků klesly na historické minimum. Nejhorší situace panuje v Plzeňském a Jihomoravském kraji.

 • Boj proti dopadům sucha

  31:15 do playlistu

  Boj proti dopadům sucha
  Sucho letos přišlo o 14 dnů dřív než před dvěma lety. Na některých místech může snížit úrodu až o desítky procent. Sami zemědělci proto pomáhají vědcům a v dotazníku přesně popisují, jak se nedostatek vláhy projevuje v jejich lokalitě.

 • Výhled na příští dny

  33:23 do playlistu

  Výhled na příští dny
  Vědce z předchozí reportáže jsme požádali, aby odhadli, jak se bude situace vyvíjet v příštích dnech a týdnech. Výhled příliš optimisticky nezní.

 • Jahody na sucho

  33:44 do playlistu

  Jahody na sucho
  Skotskou metodu pěstování jahod "na sucho" zkoušejí farmáři ve Lhotě pod Libčany.

 • Schůzka Trump-Porošenko

  35:30 do playlistu

  Schůzka Trump-Porošenko
  Živý vstup zpravodaje Martina Řežníčka.

 • Plány nového ministra školství

  37:58 do playlistu

  Plány nového ministra školství
  Končící ministryně školství Kateřina Valachová by podpořila vznik nového ministerstva sportu. Právě problémy s financováním sportovních aktivit a podezřením ze zneužití dotací na sport vedly k jejímu konci.

 • Stát láká IT experty

  40:33 do playlistu

  Stát láká IT experty
  Premiér Bohuslav Sobotka chce získat víc IT odborníků do služeb státu. I o tom jednal v Brně s ředitelem NBÚ Jiřím Langem a vládním zmocněncem pro kybernetickou bezpečnost Dušanem Navrátilem.

 • Vyšetřování útoku v Londýně

  41:30 do playlistu

  Vyšetřování útoku v Londýně
  Britská média skládají profil útočníka, který před dvěma dny najel v Londýně do davu muslimů. Darren Osborne podle svých známých už v minulosti lidi islámského vyznání urážel.

 • Zemřel Karel Čermák

  43:35 do playlistu

  Zemřel Karel Čermák
  Zemřel Karel Čermák, bývalému ministrovi spravedlnosti bylo dvaaosmdesát. Resort vedl v letech 2003 až 2004 ve vládě Vladimíra Špidly.

 • Hluk na opravených silnicích

  43:51 do playlistu

  Hluk na opravených silnicích
  Propadající se kanály vadí řidičům i lidem, kteří bydlí blízko silnic. Často se nepříjemné zvuky začnou ozývat hned po dokončení oprav - jako třeba ve Žďáru nad Sázavou.

 • Nový šéf slovenského rozhlasu a televize

  45:45 do playlistu

  Nový šéf slovenského rozhlasu a televize
  Veřejnoprávní rozhlas a televizi na Slovensku povede současný šéf agentury TASR Jaroslav Rezník. Ve druhém kole ho zvolili poslanci. Porazil současného generálního ředitele Václava Miku.

 • Hvězdní hosté karlovarského festivalu

  46:02 do playlistu

  Hvězdní hosté karlovarského festivalu
  Na festival do Karlových Varů přijede další hollywoodská hvězda - Uma Thurmanová. Americká herečka a producentka známá například z filmů Pulp Fiction nebo Kill Bill převezme během zahájení Cenu prezidenta festivalu.

Přehrát vše

Související