iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 5. 2017
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
19871
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Pokračování vládní krize

  0:38 do playlistu

  Pokračování vládní krize
  Další den, který přinesl významné události v nejvyšší domácí politice. Prezident Miloš Zeman nevyhověl návrhu na odvolání ministra financí Andreje Babiše, ten tak dál zůstává ve vládě. Rezignaci překvapivě oznámila ministryně školství.

 • Spor premiéra a prezidenta

  1:37 do playlistu

  Spor premiéra a prezidenta
  Někteří politici ministryni vyzývali k rezignaci hlavně kvůli kauze dotací, spojené i s osobou Miroslava Pelty - i té se budeme v Událostech podrobně věnovat. Začneme ale stupňujícím se napětím mezi nejvyššími ústavními činiteli.

 • Vládní krize

  2:20 do playlistu

  Vládní krize
  Sociální demokraté a lidovci v tuto chvíli odmítají vypovězení koaliční smlouvy. Naopak předseda ANO Andrej Babiš v podvečer řekl, že je ochotný o novém dokumentu jednat.

 • Cesta do Číny

  5:11 do playlistu

  Cesta do Číny
  Vládní krize ovlivní třeba i složení delegace, která ve čtvrtek odletí s prezidentem do Číny. Zůstávají jména avizovaná za hnutí ANO.

 • Senátoři varují prezidenta

  6:14 do playlistu

  Senátoři varují prezidenta
  Živý vstup redaktorky Anny Klímové.

 • Ústavní žaloba na prezidenta

  7:58 do playlistu

  Ústavní žaloba na prezidenta
  Sama ústava počítá se dvěma důvody k podání ústavní žaloby na prezidenta. Pro velezradu nebo pro hrubé porušení ústavy, případně jiné části ústavního pořádku.

 • Hrozí ústavní žaloba na prezidenta?

  8:52 do playlistu

  Hrozí ústavní žaloba na prezidenta?
  Rozhovor s předsedou Senátu Milanem Štěchem.

 • Tajné nahrávky s ministrem Babišem

  11:40 do playlistu

  Tajné nahrávky s ministrem Babišem
  Zítra se mimořádně sejdou poslanci kvůli nahrávkám vicepremiéra Andreje Babiše. Poté, co byla schůze svolána, se na anonymním twitterovém účtu objevil další záznam.

 • Události v příštích dnech

  13:47 do playlistu

  Události v příštích dnech
  Turbulentní vývoj na politické scéně se dá očekávat i zítra. Hned ráno se schází koaliční rada, na kterou naváže pravidelná schůze vlády. A mimořádně po poledni zasednou i poslanci.

 • Pozadí rezignace Trumpova poradce

  15:08 do playlistu

  Pozadí rezignace Trumpova poradce
  Bílý dům je znovu pod tlakem kvůli bývalému poradci pro národní bezpečnost Michaelu Flynnovi. V Senátu - a tedy vůbec poprvé na veřejnosti - vypovídala bývalá úřadující ministryně spravedlnosti.

 • Navýšení počtu amerických vojáků v Afghánistánu

  17:08 do playlistu

  Navýšení počtu amerických vojáků v Afghánistánu
  Z Bílého domu ještě jedna zpráva - poradci Donalda Trumpa připravili plán, který počítá s navýšením počtu vojáků v Afghánistánu.

 • Intervence České národní banky

  17:48 do playlistu

  Intervence České národní banky
  Březen přinesl rekordní objem intervencí, když v něm Česká národní banka vynaložila zhruba 520 miliard korun za nákup eur. Vyplývá to z údajů o devizových obchodech. Jde o největší měsíční objem od spuštění intervencí v listopadu 2013.

 • Žaloby kvůli uprchlickým kvótám

  20:00 do playlistu

  Žaloby kvůli uprchlickým kvótám
  Evropský soudní dvůr v Lucemburku zítra vyslechne zástupce Slovenska a Maďarska kvůli žalobám proti uprchlickým kvótám. I přes odpor Česka a dalších tří států byly schváleny na zasedání evropských ministrů vnitra v Bruselu na podzim roku 2015.

 • Vallsova podpora prezidenta Macrona

  21:42 do playlistu

  Vallsova podpora prezidenta Macrona
  Francouzský expremiér Manuel Valls se chce připojit k hnutí nově zvoleného prezidenta Emmanuela Macrona. Republika v pohybu - jak zní nový název uskupení - je ale k Vallsovi vlažná.

 • Uloupené umění v Nostickém paláci

  22:06 do playlistu

  Uloupené umění v Nostickém paláci
  Česká muzea a galerie mají ve sbírkách i majetek obětí holocaustu. Osud uměleckých děl zabavených za války přibližuje výstava Uloupené umění.

 • Připomínka konce druhé světové války v Praze

  24:43 do playlistu

  Připomínka konce druhé světové války v Praze
  Lidé v Praze si i dnes připomněli dvaasedmdesáté výročí konce druhé světové války a bojů Pražského povstání. Padlé uctili položením věnců k Památníku tří odbojů a minutou ticha.

 • Ruská vojenská přehlídka

  25:04 do playlistu

  Ruská vojenská přehlídka
  9. května si vítězství nad nacismem tradičně připomíná Rusko. Kvůli časovému posunu zpráva o kapitulaci nacistického Německa dorazila do Moskvy před 72 lety až po půlnoci - tedy 9. května.

 • Trest v případu Jana Silovského

  27:13 do playlistu

  Trest v případu Jana Silovského
  Odvolací soud zvýšil trest Janu Silovskému, který se chtěl v Sýrii přidat k takzvanému Islámskému státu. Uložil mu šest let vězení místo původních tří roků a tří měsíců. Silovského zadrželi loni turečtí policisté na letišti v Istanbulu.

 • Komentátor Záruba hitem internetu

  27:40 do playlistu

  Komentátor Záruba hitem internetu
  Hitem nejen českého internetu se stalo video s kolegou Robertem Zárubou. Za necelý den má už přes milion zhlédnutí. Šéfkomentátor prožíval vyrovnání českých hokejistů v zápase s Finskem při přenosu.

 • Rekonstrukce chladící věže v jaderné elektrárně Dukovany

  28:21 do playlistu

  Rekonstrukce chladící věže v jaderné elektrárně Dukovany
  Technici právě začínají s opravami. Odstraňují původní povrchy a nanášejí nové omítky a nátěry. Co obnáší práce ve výškách a v silném větru na kymácející se plošině, to zažil na vlastní kůži štáb Radovana Daňka.

 • Kauza sportovních dotací

  30:21 do playlistu

  Kauza sportovních dotací
  Poslední, o čem ministryně školství Kateřina Valachová rozhodla, než oznámila rezignaci, bylo zrušení části dotačních programů na sport. Reagovala tak na kauzu kolem machinací s penězi, která se týká Fotbalové asociace a resortu školství.

 • Aktéři korupční kauzy

  32:54 do playlistu

  Aktéři korupční kauzy
  Jedním z obviněných je Miroslav Pelta - dlouholetý šéf a majitel jabloneckého fotbalového klubu, předseda fotbalové asociace, má zkušenosti i z komunální politiky.

 • Fotbal ve stínu dotační kauzy

  34:32 do playlistu

  Fotbal ve stínu dotační kauzy
  Situaci ve fotbale budou zítra řešit samotní majitelé fotbalových klubů. Jednat by měli začít po poledni. Korupční aféra ale ovlivňuje i sponzory a partnery fotbalu.

 • Zadržení vojáka Bundeswehru

  37:04 do playlistu

  Zadržení vojáka Bundeswehru
  Německá policie zadržela dalšího vojáka Bundeswehru. Podezírá ho z přípravy teroristických útoků na osoby veřejného života, které zastávaly otevřenou migrační politiku.

 • Počasí komplikuje opravy silnic

  37:28 do playlistu

  Počasí komplikuje opravy silnic
  Extrémní zima a jarní výkyvy počasí komplikují silničářům opravy silnic. Některé práce museli odložit a nabírají tak až měsíční zpoždění.

 • Jižní Korea má nového prezidenta

  39:25 do playlistu

  Jižní Korea má nového prezidenta
  Novým prezidentem Jižní Koreje se stává bývalý studentský aktivista a odborník na lidská práva Mun Če-in. Podle předběžných výsledků získal necelých 40 procent hlasů.

 • Česká pomoc ve válečných zónách

  39:46 do playlistu

  Česká pomoc ve válečných zónách
  Čeští lékaři v Jordánsku už brzy překonají metu třinácti set vyléčených pacientů. V rámci humanitárně-zdravotnického programu Medevac tam působí už 6 let.

 • Jednání vedení ČSSD a lidovců

  42:07 do playlistu

  Jednání vedení ČSSD a lidovců
  Vládní krizi teď řeší vedení ČSSD a lidovců - schůzky ve sněmovně se účastní i premiér Bohuslav Sobotka. Strany si vyjasňují své postoje před zítřejším jednáním koaliční rady.

 • Kontroly masa dováženého z Brazílie

  43:28 do playlistu

  Kontroly masa dováženého z Brazílie
  Od dnešního dne musí veškeré maso, které se do Česka dováží z Brazílie, zkontrolovat hygienici. Ministr zemědělství to nařídil poté, co se v několika zásilkách z této země potvrdila bakterie salmonely.

 • Česká naděje v soutěži Eurovize

  44:58 do playlistu

  Česká naděje v soutěži Eurovize
  Necelá hodina a půl zbývá do prvního semifinále pěvecké soutěže Eurovize, která se koná v Kyjevě. Česko se klání účastní už pošesté, zatím bez větších úspěchů. Změnit to může jazzová zpěvačka Martina Bárta.

Přehrát vše

Související