iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 4. 2017
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
14854
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Ochrana před teroristickými útoky

  0:37 do playlistu

  Ochrana před teroristickými útoky
  Místa s vysokou koncentrací lidí budou více chráněna před teroristickými útoky. Koncepci ochrany měkkých cílů dnes schválila vláda. Podle ministerstva vnitra je nutné nastavit preventivní opatření a připravit na ně peníze.

 • Ochrana před terorismem

  1:08 do playlistu

  Ochrana před terorismem
  Informační kampaň, vzdělávací kurzy a nebo rozesílání varovných SMS zpráv – to vše se má stihnout do roku 2020. Školy, kulturní zařízení nebo obchodní centra mají být podle plánu ministerstva vnitra schopné zareagovat na případný útok.

 • Plány na protiteroristická opatření

  3:49 do playlistu

  Plány na protiteroristická opatření
  Hostem Událostí je ministr vnitra Milan Chovanec /ČSSD/.

 • Mezinárodní postupy proti terorismu

  7:52 do playlistu

  Mezinárodní postupy proti terorismu
  Hostem Událostí je ministr vnitra Milan Chovanec /ČSSD/.

 • Donald Tusk u soudu

  9:19 do playlistu

  Donald Tusk u soudu
  Předseda Evropské rady u výslechu ve Varšavě. Prokuratura si někdejšího polského premiéra Donalda Tuska předvolala kvůli sedm let staré tragédii ve Smolensku. Vyšetřuje údajnou spolupráci polské vojenské kontrarozvědky a ruské tajné služby FSB.

 • Předčasné volby ve Velké Británii

  11:19 do playlistu

  Předčasné volby ve Velké Británii
  Britský parlament drtivou většinou potvrdil konání předčasných voleb v zemi. Proti bylo jen 13 poslanců. Volby vypsala premiérka Theresa Mayová, chce tak posílit svoji pozici před vyjednáváním o brexitu s Evropskou unií.

 • Potíže řidičů kvůli sněhu, větru a náledí

  11:36 do playlistu

  Potíže řidičů kvůli sněhu, větru a náledí
  Až 40 centimetrů nového sněhu. Vyhlášený druhý stupeň lavinového nebezpečí. Nesjízdné silnice. Tak to vypadalo v Jeseníkách v noci a během dneška. Silničáři měli v terénu všechnu techniku, ale ani to nestačilo. Výsledkem byly uvázlé kamiony i osobní auta.

 • Komplikace kvůli sněhu

  13:47 do playlistu

  Komplikace kvůli sněhu
  Živý vstup redaktorky Moniky Fleishmannové.

 • Průměrná úroková sazba hypoték
 • Ledovec uvázlý na mělčině

  15:48 do playlistu

  Ledovec uvázlý na mělčině
  Mocný ledovec uvázl na mělčině u kanadského města Ferryland. Už o Velikonocích se stal turistickou atrakcí. Podle vědců oslovených BBC letos kolem východního pobřeží Newfoundlandu pluje víc ledovců z Arktidy než v minulých letech.

 • Volební preference francouzských zemědělců

  16:06 do playlistu

  Volební preference francouzských zemědělců
  Prezidentské kampani ve Francii letos silně rezonuje téma Evropské unie. Hned několik kandidátů považuje vystoupení země po vzoru brexitu za přijatelné nebo dokonce nejlepší řešení. Odezvu má hlavně mezi farmáři.

 • Tresty za manipulace s evropskými dotacemi

  19:16 do playlistu

  Tresty za manipulace s evropskými dotacemi
  Vrchní soud v Praze potvrdil manipulace s evropskými dotacemi na severozápadě Čech. Škody mají dosahovat stovek milionů korun. Úředníci podle verdiktu pomáhali získat peníze pro privilegované projekty.

 • Syrský fotograf jako zachránce

  21:52 do playlistu

  Syrský fotograf jako zachránce
  Jindy bývá jen pozorovatelem, teď se sám zapojil do akce. Syrský válečný fotograf o víkendu mapoval konvoj s evakuovanými z obléhaných vesnic.

 • Schválená otcovská dovolená

  22:24 do playlistu

  Schválená otcovská dovolená
  Týden placeného volna pro muže, kteří budou chtít po narození dítěte zůstat s partnerkou doma. Senát schválil zavedení otcovské dovolené. Nárok na ni budou mít jen ti, kteří mají nemocenské pojištění. Podle pravicové opozice je zbytečná.

 • Daňové plány politických stran
 • Kontroly České inspekce životního prostředí

  25:38 do playlistu

  Kontroly České inspekce životního prostředí
  Česká inspekce životního prostředí zjistila loni méně pochybení, i když kontrol provedla více. Rozdala pokuty skoro za 131 milionů. Sankcí skončil zhruba každý pátý případ, kterým se zabývala.

 • Měření rychlosti na českých silnicích

  26:04 do playlistu

  Měření rychlosti na českých silnicích
  Stovky policistů od rána měří rychlost napříč Českem. Poprvé na místech, která jim vytipovali sami lidé. V únoru jich na internetu v rámci tzv. Speed marathonu hlasovalo přes 77 tisíc. Ze skoro 11 tisíc míst vytipovali policisté víc než 1000.

 • Když se pasažér do letadla nevejde

  28:28 do playlistu

  Když se pasažér do letadla nevejde
  Kauza, která rezonuje světem letecké dopravy. Všechno odstartovalo tohle video - zákrok proti pasažérovi, který odmítl uvolnit místo personálu. Tahle scéna skončila krví v obličeji cestujícího a dvěma vyraženými zuby.

 • Nevyčíslitelné pochybení aerolinek

  32:16 do playlistu

  Nevyčíslitelné pochybení aerolinek
  S kompenzacemi a odškodněním vše nekončí. Problémy způsobené aerolinkami se nedají v penězích vyčíslit. Například když čtyřčlenná rodina den před odletem na dovolenou zjistí, že pro jedno dítě v letadle místo není.

 • Senátoři o registru smluv

  34:09 do playlistu

  Senátoři o registru smluv
  Živý vstup redaktorky Anny Klímové.

 • Platné turecké referendum

  35:53 do playlistu

  Platné turecké referendum
  Turecká ústřední volební komise odmítla zrušit výsledky nedělního referenda. Žádost o jejich anulování podala opozice, která tvrdí, že jsou zmanipulované. V referendu si voliči odhlasovali ústavní změny.

 • Trest za vraždu dítěte

  36:12 do playlistu

  Trest za vraždu dítěte
  Příběh, který otřásl Amerikou a změnil přístup ke zmizelým dětem. Byla to tvář šestiletého Ejtána Pejce, která se jako první objevila na krabicích od mléka. Pátrání po zmizelém tehdy před 38 lety skončilo neúspěšně.

 • Jak využít přebytek státního rozpočtu

  38:24 do playlistu

  Jak využít přebytek státního rozpočtu
  Koalice se zatím neshodla na využití přebytku státního rozpočtu za loňský rok. Jde o 62 miliard korun. Co s ušetřenými penězi, musí vláda navrhnout poslanecké sněmovně do konce dubna. Kompromis budou už zítra hledat ekonomičtí experti ČSSD, hnutí ANO a KD

 • Fanoušci Komety čekají na titul

  39:19 do playlistu

  Fanoušci Komety čekají na titul
  Hokejový tým Kometa hraje o historický titul. Právě teď s Libercem bojuje o čtvrté vítězství ve finálové sérii extraligy. Zápas sledují fandové i na velkoplošných obrazovkách na Zelném trhu.

 • Transplantace kostní dřeně

  39:43 do playlistu

  Transplantace kostní dřeně
  Je to třicet let od chvíle, kdy transplantace kostní dřeně zachránila v Česku první život. Od té doby lékaři tímto způsobem pomohli víc než dvanácti tisícům lidí. Přesné výročí prvního úspěšného zákroku připadá na příští týden.

 • Česká pomoc ukrajinským veteránům

  41:47 do playlistu

  Česká pomoc ukrajinským veteránům
  V Česku se budou léčit zranění vojáci z Ukrajiny. Tamní státní služba pro válečné veterány podepsala dohodu s tuzemským nadačním fondem Regi Base. V konfliktu na východě země utrpěly zranění desítky tisíc Ukrajinců.

 • Bouřlivá volba guvernéra Jakarty

  42:22 do playlistu

  Bouřlivá volba guvernéra Jakarty
  Hlasování, které mělo být testem tolerantnosti nejlidnatější země světa. Volby guvernéra indonéské Jakarty ale provázely protesty statisíců lidí. Poprvé po 50 letech byl favoritem představitel menšiny – dosavadní guvernér, křesťan čínského původu.

 • Nejkrásnější české knihy roku 2016

  45:02 do playlistu

  Nejkrásnější české knihy roku 2016
  Soutěž určená nejen grafikům a vydavatelům, ale i studentům polygrafických škol. V sekci krásná literatura zvítězila publikace Letec Otto Hanzlíček, jejíž podobu navrhl Matěj Hanauer a Hafanova dobrodružství Juliány Chomové.

 • Čapkův Krakatit jako opera

  46:03 do playlistu

  Čapkův Krakatit jako opera
  Opera Krakatit se vrací do programu Národního divadla – po více než padesáti letech. Na motivy románu Karla Čapka ji na začátku šedesátých let napsal skladatel a dirigent Václav Kašlík. Nové nastudování podobenství o zneužití vědy má v historické budově p

Přehrát vše