iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 4. 2017
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

14 hlasů
13523
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Rozpad jihočeské koalice

  0:36 do playlistu

  Rozpad jihočeské koalice
  Na jihu Čech se rozpadla krajská koalice tvořená sociálními demokraty, hnutím ANO a Jihočechy 2012. Vrcholí tak krize, ve které rezonovala dvě témata: vysoké odměny pro šéfa krajských nemocnic a to, že právě on staví chaty pro hejtmana a jeho náměstka.

 • Rozpad jihočeské koalice

  1:17 do playlistu

  Rozpad jihočeské koalice
  Napětí v jihočeské koalici se stupňovalo zhruba čtyři týdny. Dnes ráno začalo smírčí jednání vládnoucích stran – po čtyřiceti minutách ale místo smíru přišel konec.

 • Rozpad jihočeské koalice

  2:39 do playlistu

  Rozpad jihočeské koalice
  Hostem Událostí je Radka Maxová, krajská šéfka hnutí ANO a poslankyně.

 • Státy G7 proti ruské podpoře Asada

  7:44 do playlistu

  Státy G7 proti ruské podpoře Asada
  Skupina sedmi nejvyspělejších států světa G7 hledá společný postoj k Sýrii. Jejich ministři zahraničí se snaží najít způsob, jak přesvědčit Rusko, aby už nepodporovalo Bašára Asada.

 • Růst platů ve veřejné správě

  10:30 do playlistu

  Růst platů ve veřejné správě
  Podle premiéra už do konce roku nebude prostor zvýšit plošně platy ve veřejné sféře. Kabinet ale bude připravovat rozpočet tak, aby od ledna 2018 stouply platy zdravotníků a učitelů o 10 %, ostatním mají vzrůst nejmíň o inflaci.

 • Růst platů ve veřejné správě

  11:10 do playlistu

  Růst platů ve veřejné správě
  Jasné už je, že od července dostanou přidáno policisté a hasiči. Teď se v tripartitě diskutuje i o dalších změnách. Lidem z kultury, sociálních služeb, nepedagogickým zaměstnancům nebo některým úředníkům zařazeným v nejnižších platových třídách má vzrůst

 • Tripartita o platech státních zaměstnanců

  13:25 do playlistu

  Tripartita o platech státních zaměstnanců
  Živý vstup redaktora Ondřeje Topinky.

 • Minuta ticha za oběti ze Stockholmu

  15:12 do playlistu

  Minuta ticha za oběti ze Stockholmu
  Minutou ticha Švédové v poledne uctili oběti pátečního teroristického útoku. Po atentátu v centru Stockholmu zemřeli 4 lidé. Hlavním podezřelým je podle policie devětatřicetiletý Uzbek napojený na organizaci Islámský stát.

 • Inflace
 • Muzeum totality v bývalé věznici

  17:52 do playlistu

  Muzeum totality v bývalé věznici
  Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.

 • Turecké referendum o změně ústavy

  19:25 do playlistu

  Turecké referendum o změně ústavy
  Velký zájem zatím provází turecké referendum o ústavních změnách, které by posílily prezidentské pravomoci. Volební místnosti se v Turecku otevřou až v neděli. Do včerejška ale mohli volit turečtí občané v zahraničí.

 • Návrat kosmonautů z ISS

  21:33 do playlistu

  Návrat kosmonautů z ISS
  Trojice kosmonautů se po půlroce vrátila z Mezinárodní vesmírné stanice na Zemi. Návratový modul kosmické lodi Sojuz MS-02 se dvěma ruskými a jedním americkým astronautem úspěšně přistál v kazašské stepi.

 • Operní diva v kabaretní revue

  21:54 do playlistu

  Operní diva v kabaretní revue
  V netradiční roli se představí Dagmar Pecková v pražské Lucerně. Operní diva připravila spolu s bratry Cabany kabaretní revue Wanted. Ta je věnována životnímu příběhu německého skladatele Kurta Weilla, který je autorem hudby k Třígrošové opeře.

 • Osobnosti navržené na státní vyznamenání

  24:26 do playlistu

  Osobnosti navržené na státní vyznamenání
  Zhruba čtyřicet návrhů na státní vyznamenání poslala veřejnost do Parlamentu. Na seznamu jako už tradičně figurují hrdinové odboje, vědci, lékaři, sportovci i umělci – například rychlobruslařka Martina Sáblíková nebo filmař Jaroslav Matějka.

 • Unikátní operace ucha

  26:27 do playlistu

  Unikátní operace ucha
  Následují obrázky, které jen na Facebooku zaujaly přes milion lidí – čínských chirurg a jeho tým transplantovali ucho vypěstované na předloktí pacienta. Nový orgán vytvořili z žeberní chrupavky – pod kůží dozrál za tři měsíce.

 • Češi v Egyptě

  26:55 do playlistu

  Češi v Egyptě
  V Egyptě je teď asi 2500 českých turistů. Podle cestovních kanceláří se po víkendových explozích v kostelech nechtějí vrátit předčasně, ani nestornují zájezdy. Egyptská vláda dnes schválila tříměsíční výjimečný stav v zemi.

 • Šíření nákazy spalniček

  27:20 do playlistu

  Šíření nákazy spalniček
  V Moravskoslezském kraji roste počet nakažených spalničkami. Krajská hygienická stanice dnes potvrdila 27 případů a dalších 11 podezření u kterých se čeká na výsledky testů. Mezi nakaženými je i 6 zdravotníků, kteří se dostali do kontaktu s nemocnými.

 • Na co firmy lákají zaměstnance

  29:32 do playlistu

  Na co firmy lákají zaměstnance
  Nezaměstnanost v Česku byla v březnu pod pěti procenty - konkrétně čtyři celé a osm desetin procenta. Oproti předchozímu měsíci tak klesla o tři desetiny procenta. Je to tak nejnižší březnové číslo od roku 2008.

 • Akutní nedostatek strážníků

  33:14 do playlistu

  Akutní nedostatek strážníků
  Nové členy hledají sbory městské policie. Třeba 280 jich stále chybí v hlavním městě. Od ledna proto mimo jiných benefitů nabízí strážníkům i stotisícový náborový příspěvek.

 • Česká žaloba na směrnici o zbraních

  35:53 do playlistu

  Česká žaloba na směrnici o zbraních
  Česká žaloba proti evropské směrnici o zbraních je připravená. Řekl to ministr vnitra Milan Chovanec. Vláda ji může podat, jakmile bude směrnice zapsaná do věstníku EU. Žaloba ale nemá odkladný účinek.

 • Rekonstrukce hlavních tahů v Plzni a Olomouci

  36:35 do playlistu

  Rekonstrukce hlavních tahů v Plzni a Olomouci
  Průjezd Plzní a Olomoucí bude ode dneška složitější. Ve městech začala rekonstrukce klíčových silnic. V Plzni se opravuje most generála Pattona. Denně přes něj projede 50 tisíc aut. Nově budou 2 roky jezdit ve zúžených pruzích.

 • Spory v liberecké koalici

  37:06 do playlistu

  Spory v liberecké koalici
  Živý vstup redaktorky Natálie Forsterové.

 • Otto Chaloupka dalším kandidátem na prezidenta
 • Těžba ropy v Arktidě

  39:05 do playlistu

  Těžba ropy v Arktidě
  Plány Ruska na těžbu ropy a dalších surovin v Arktidě narážejí na ostrou kritiku ekologů. Zásah do panenské přírody by podle nich znamenal nevratné změny ekosystému.

 • Potíže kolem zaměstnávání cizinců

  41:15 do playlistu

  Potíže kolem zaměstnávání cizinců
  Problémy spojené se zaměstnáváním cizinců chce řešit Plzeňský kraj s ministerstvem vnitra. Jde především o drobnou kriminalitu, zaměstnávání levné pracovní síly nebo nelegální ubytovny.

 • Tragický konec sousedských sporů

  42:10 do playlistu

  Tragický konec sousedských sporů
  Špatné sousedské vztahy v Petřvaldě na Karvinsku vyvrcholily pokusem o vraždu a sebevraždu. Maroš Gajdošík několikrát vystřelil po svém sousedovi a následně obrátil zbraň proti sobě.

 • České nahrávky kubánských disidentů

  43:55 do playlistu

  České nahrávky kubánských disidentů
  Česká organizace Post Bellum zachycující příběhy obětí tototalitních režimů míří vůbec poprvé na západní polokouli. V příštích týdnech chce na Floridě v rámci projektu Paměť národa zachytit formou rozhovorů příběhy 25 Kubánců.

Přehrát vše