iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 3. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
15574
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Předvolební priority ČSSD

  0:39 do playlistu

  Předvolební priority ČSSD
  Strana si v závěru brněnského sjezdu schválila dlouhodobý program. Ten počítá například s růstem penzí, vyššími daněmi pro bohaté, bezplatným školstvím nebo s vyššími státními dotacemi do zdravotnictví.

 • Obměna vedení sociální demokracie

  5:17 do playlistu

  Obměna vedení sociální demokracie
  Bohuslav Sobotka z Brna odjíždí spokojený. Má kolem sebe lidi, které si přál. Delegáti sjezdu mu tak vlastně vytvořili dreamteam. Právě ten má straně pomoci vyhrát říjnové sněmovní volby.

 • Turecko-nizozemské spory

  8:40 do playlistu

  Turecko-nizozemské spory
  Nebývalou podobu dostávají spory mezi Tureckem a některými evropskými zeměmi. Nizozemsko zakázalo přistání tureckému ministrovi zahraničí v zemi, z Ankary opačným směrem míří obvinění z nacistických praktik.

 • Největší humanitární krize

  10:49 do playlistu

  Největší humanitární krize
  OSN varuje před největší humanitární krizí za dobu své existence. Hladem trpí 20 milionů lidí v Jemenu, Somálsku, Jižním Súdánu a Nigérii. Můžou za to války a dlouhodobé sucho.

 • Obousměrná uzavírka D1

  11:11 do playlistu

  Obousměrná uzavírka D1
  Živý vstup redaktora Radovana Daňka.

 • Objem ohrožených dluhů
 • Teroristická hrozba v Essenu

  14:39 do playlistu

  Teroristická hrozba v Essenu
  Německá policie uzavřela obchodní centrum ve městě Essen kvůli teroristické hrozbě. Informaci dostala od zpravodajských služeb, které vyslechly podezřelého a prohledaly jeho byt. Essen se stal vloni terčem útoku - dva muslimové zasáhli bombou sikhskou mod

 • Protesty proti stavbě ropovodu

  14:56 do playlistu

  Protesty proti stavbě ropovodu
  Tisíce lidí - hlavně indiánů - protestovaly ve Washingtonu proti stavbě ropovodu, který spojí břidlicová ložiska v Severní Dakotě se státem Ilinois. Dostavbu téměř 2 tisíc km dlouhého potrubí, které už z většiny stojí, odsouhlasil i prezident Trump.

 • Prokletí básnící na divadelních prknech

  17:13 do playlistu

  Prokletí básnící na divadelních prknech
  Arthur Rimbaud a Paul Verlain - slavní prokletí básníci, kteří porušovali pravidla své doby a navždy změnili svět poezie. A taky hlavní hrdinové dramatu Úplné zatmění. V nejslavnějším, filmovém zpracování zářil Leonardo di Caprio.

 • Změny pro cizince žijící v Česku

  20:01 do playlistu

  Změny pro cizince žijící v Česku
  Podporu poslanců získává zpřísnění zákona o pobytu cizinců v Česku. Podle navrhovatelů se díky tomu zvýší v zemi bezpečnost. Příslušný pozměňovací návrh už má ale i své kritiky.

 • Výdaje na zdravotnictví

  22:22 do playlistu

  Výdaje na zdravotnictví
  Výdaje na zdravotní služby v Českou rostou. Letos mají podle zdravotních pojišťoven přesáhnout 267 miliard korun. To je o 14 miliard víc než vloni.

 • Miliony pro malé vodní elektrárny

  22:39 do playlistu

  Miliony pro malé vodní elektrárny
  Stát doplatí peníze malým vodním elektrárnám. Senát schválil novelu zákona o podporovaných zdrojích energie, která napravuje chybu v předchozí normě. Část zdrojů podle ní o příspěvky přišla. Celkem jde o 200 milionů.

 • Prevencí proti zelenému zákalu

  24:46 do playlistu

  Prevencí proti zelenému zákalu
  Se zeleným zákalem se v Česku léčí přes 350 tisíc lidí. Podobný počet jím pravděpodobně trpí a neví o tom. Týkat se může starších a obézních lidí i těch, kteří už mají jiná onemocnění, jako je třeba cukrovka, vysoký cholesterol nebo krevní tlak.

 • Zadržení v Rohlik.cz

  26:41 do playlistu

  Zadržení v Rohlik.cz
  Pražští policisté rozhodli, že z Česka vyhostí 74 cizinců, které ve čtvrtek zadrželi v pražském skladu firmy Rohlik.cz. Jednoho z nich stíhají pro padělání dokladů. Zadržení zahraniční pracovníci neměli platné vízum, o dalších ještě úřady rozhodují.

 • Vlakový přestup pro cestující-sprintery

  27:01 do playlistu

  Vlakový přestup pro cestující-sprintery
  Dvě minuty na přestup z vlaku do vlaku. Každodenní výzva pro stovky lidí na zapadlém nádraží v Újezdci u Luhačovic. Extrémně krátký čas jim na přesun od spoje z Prahy k vlaku do Vlárského průsmyku vyměřil jízdní řád.

 • Dotace na nové vybavení a techniku

  29:06 do playlistu

  Dotace na nové vybavení a techniku
  475 milionů z evropských fondů můžou díky dotacím v příštích letech získat na lepší vybavení záchranáři, policisté nebo hasiči – včetně části těch dobrovolných. Žádat o ně mohou už od tohoto týdne.

 • Opuštěné objekty v plamenech

  32:37 do playlistu

  Opuštěné objekty v plamenech
  V noci na dnešek hasiči likvidovali požár baru v centru Prahy. Evakuovali 40 lidí. Okolnosti zjišťují vyšetřovatelé. Starosti v posledních měsících přidělávají záchranářům požáry, za kterými stojí nedbalost bezdomovců v opuštěných objektech.

 • Sporná hádka o chrášťanskou skládku

  35:00 do playlistu

  Sporná hádka o chrášťanskou skládku
  Pokračuje letitý spor o pozemky pod takzvanou chrášťanskou skládkou ve Středočeském kraji. Majitelům parcel vadí, že bez jejich svolení tam firma naváží hlínu a suť. Vlastníků se přitom zastal i Nejvyšší správní soud.

 • Den otevřených dveří na Úřadu vlády

  37:35 do playlistu

  Den otevřených dveří na Úřadu vlády
  Stovky lidí si dnes přišly prohlédnout prostory sídla české vlády v pražské Strakově akademii. Ve frontách stáli lidé už od deseti hodin ráno. Do budovy se dostávali v půlhodinových intervalech.

 • Povinné lekce parkování?

  37:58 do playlistu

  Povinné lekce parkování?
  Autoškoly chtějí pro žáky až o třetinu víc povinných jízd. Podle nich není ve výuce dost času na všechny dovednosti a část absolventů pak má například problémy s parkováním.

 • Exploze v syrském Damašku

  40:13 do playlistu

  Exploze v syrském Damašku
  Exploze v historické části Damašku zabila nejmíň 40 lidí, víc než 120 dalších zranila. Dva sebevražední atentátníci se odpálili u hřbitova šíitských duchovních, výbuchy zasáhly autobusy s poutníky z Iráku.

 • Záchrana v nečekaném úkrytu

  40:29 do playlistu

  Záchrana v nečekaném úkrytu
  Úkryt v ZOO - tak se jmenuje nový film, který míří do českých kin. Tvůrci z USA, Velké Británie a Česka zpracovali skutečný příběh ředitele varšavské zoologické zahrady, který se svou manželkou v době druhé světové války zachraňoval Židy ve varšavském ghe

Přehrát vše

Související