iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 2. 2017
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

21 hlasů
14149
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Mírný růst nezaměstnanosti

  0:31 do playlistu

  Mírný růst nezaměstnanosti
  Nezaměstnanost v Česku v lednu stoupla na 5,3 procenta. I tak je to ale nejlepší lednové číslo od roku 2008. Právě na začátku roku se totiž pravidelně projevuje konec pracovních smluv anebo sezónních prací v zemědělství anebo stavebnictví.

 • Zaměstnávání Ukrajinců v českých firmách

  4:17 do playlistu

  Zaměstnávání Ukrajinců v českých firmách
  České firmy budou moct přijmout více ukrajinských pracovníků. Vláda dnes totiž schválila navýšení kapacity konzulátu ve Lvově, který žádosti o takové zaměstnance vyřizuje. Původně mělo do Česka přijít 3 800 lidí.

 • Potíže s náborem zahraničních pracovníků

  6:49 do playlistu

  Potíže s náborem zahraničních pracovníků
  Hostem Událostí je Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy.

 • Hlasování o klíčovém britském zákoně

  8:57 do playlistu

  Hlasování o klíčovém britském zákoně
  Necelé dvě hodiny zbývají do finálního hlasování britského parlamentu o zákonu o brexitu. Vládě dá pravomoc aktivovat článek 50 Lisabonské smlouvy a zahájit vyjednávání o vystoupení z Unie. Kabinet Theresy Mayové to chce udělat nejpozději do konce března.

 • Protesty Rumunů proti vládě nekončí

  11:05 do playlistu

  Protesty Rumunů proti vládě nekončí
  Už týden trvají protesty v Rumunsku. Počet demonstrujících klesl na několik tisíc – někteří z nich ale chtějí v ulicích zůstat do odstoupení tamního premiéra. Lidé vládu kritizují za nařízení o beztrestnosti některých korupčních činů.

 • Ústavní soud o byznysu s chudobou

  11:29 do playlistu

  Ústavní soud o byznysu s chudobou
  Živý vstup redaktora Michala Cagaly.

 • Návštěvnost ubytovacích zařízení v ČR
 • Zdravotnické odbory ve stávkové pohotovosti

  15:24 do playlistu

  Zdravotnické odbory ve stávkové pohotovosti
  Zdravotnické odbory vyhlásily stávkovou pohotovost. Nelíbí se jim situace v jihomoravské záchranné službě. Zaměstnanci jsou podle odborů dlouhodobě přetěžováni a šikanováni svými nadřízenými.

 • Uprchlíci vs. eurodotace

  15:42 do playlistu

  Uprchlíci vs. eurodotace
  Členské státy Evropské unie, které odmítají přijímat uprchlíky, by měly být krácené na eurofondech – navrhuje švédská europoslankyně Cecilia Wikströmová. Za Evropský parlament má na starost vyjednávání reformy azylového systému.

 • Verdikt nad Alexejem Navalným

  18:46 do playlistu

  Verdikt nad Alexejem Navalným
  Soud uznal ruského opozičního aktivistu Alexeje Navalného vinným v korupční kauze Kïrovles. Trestem je vysoká pokuta a pětiletá podmínka. Pravomocný rozsudek znemožní opozičníkovi kandidovat příští rok v prezidentských volbách.

 • Oprava Staroměstské radnice od půdy po sklep

  19:10 do playlistu

  Oprava Staroměstské radnice od půdy po sklep
  Staroměstskou radnici v Praze čeká generální oprava. Jednu z nejoblíbenějších památek v hlavním městě má už během února postupně zakrýt lešení. Od dubna do listopadu přijdou turisté o vyhlídku z radniční věže a za rok na několik měsíců zmizí i celý orloj.

 • Soud s islamistou z Česka

  21:56 do playlistu

  Soud s islamistou z Česka
  U Krajského soudu v Plzni dnes vypovídal Jan Silovský, první Čech, který se chtěl údajně připojit k bojovníkům Islámskému státu. Ve výpovědi uvedl, že si přečetl bibli i korán, který ho více oslovil, a tak konvertoval k islámu.

 • Závěry jednání koaliční rady

  23:07 do playlistu

  Závěry jednání koaliční rady
  Živý vstup redaktora Vladimíra Keblúška.

 • Vyšší tržby ve službách

  26:15 do playlistu

  Vyšší tržby ve službách
  Češi utrácí víc nejen v obchodech, ale také za služby. Jejich poskytovalům vloni podle statistiků vzrostly tržby o 1,2 procenta. Nejvíc si polepšily restaurace, jídelny a bary. V tomto odvětví obrat stoupl skoro o šest procent.

 • Hazard při užívání více léků

  26:31 do playlistu

  Hazard při užívání více léků
  Kvůli vzájemným nežádoucím účinkům léků ročně zemře přes 200 lidí, asi 3 400 skončí v nemocnici. Takzvané lékové interakce jsou problémem hlavně u chronicky nemocných pacientů, kteří užívají i dvě desítky různých preparátů najednou.

 • Rozbité silnice po zimě

  28:51 do playlistu

  Rozbité silnice po zimě
  Po náročné zimě budou mít silničáři ještě náročnější jaro. Mrazy a sníh se oproti minulým mírnějším rokům už podepsaly na kvalitě silnic. A s oblevou z minulých dnů se ukázala řada nových výmolů.

 • Drahé opravy z drobných kolizí

  33:05 do playlistu

  Drahé opravy z drobných kolizí
  Opravy stojí čas i peníze. Řádově tisíce, ale větší práce na podvozku můžou vyjít i na desítky tisíc. Přesvědčili se o tom řidiči, kteří na poškozených silnicích v minulých dnech havarovali.

 • Odměňování českých vědců

  35:12 do playlistu

  Odměňování českých vědců
  Vláda schválila plán pro nové hodnocení českých vědců. Instituce by peníze měly dostávat spíš podle kvality výzkumu, než podle počtu napsaných článků. Celkem mají být hodnoceny podle pěti kritérií, částečně i odborníky ze zahraničí.

 • Biatlonové MS 2021 nebude v Rusku

  37:32 do playlistu

  Biatlonové MS 2021 nebude v Rusku
  Mistrovství světa v biatlonu v roce 2021 v Ťumeni nebude. Rozhodla o tom dnes mezinárodní biatlonová unie. Ruští organizátoři se pořádání musí, podle rozhodnutí, vzdát do 24. února. Pokud tak neučiní, bude loňská volba pořadatele prohlášena za neplatnou.

 • První letošní starokladrubské hříbě

  38:44 do playlistu

  První letošní starokladrubské hříbě
  V národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem se narodilo první letošní hříbě ze 78, která tu mají v tomto roce přijít na svět. Hřebčín chová přibližně 500 Starokladrubských běloušů a vraníků, kteří jsou jedinou živou kulturní památkou.

 • Ochrana veřejné správy před kyberútoky

  40:38 do playlistu

  Ochrana veřejné správy před kyberútoky
  Národní bezpečnostní úřad bude pomáhat jednotlivým ministerstvům v oblasti informatiky. Shodla se na tom vláda, které řešila útok hackerů na ministerstvo zahraničních věcí. Proniknutí do e-mailů nejde podle šéfa diplomacie Lubomíra Zaorálka bagatelizovat.

 • Násilné protesty na pařížské periferii

  41:53 do playlistu

  Násilné protesty na pařížské periferii
  Desítku lidí zatkli policisté při nepokojích na severním předměstí Paříže, kde žije množství přistěhovalců. Ti už čtvrtou noc protestují proti policejní brutalitě. Demonstrace vypukly po napadení místního mladíka strážníky.

 • Obnova Karmelského lesa s českou pomocí

  42:11 do playlistu

  Obnova Karmelského lesa s českou pomocí
  Čtvrt roku po ničivých požárech v izraelském Karmelském lese pokračují práce na odstranění největších škod. Na sanaci i odstranění budoucích rizik se podílejí také dobrovolníci z Česka, kteří tam jezdí už od roku 2011.

 • Placené ošetřovatelské volno

  44:24 do playlistu

  Placené ošetřovatelské volno
  Placené ošetřovatelské volno míří do sněmovny. Ministerstvo práce chce prosadit novou dávku, která má pomoct lidem starajícím se o dlouhodobě nemocné příbuzné. Návrh počítá s tím, že by po dobu až tří měsíců dostávali 60 procent základu svého příjmu.

 • Poprask v opeře jako groteska

  44:47 do playlistu

  Poprask v opeře jako groteska
  Donizettiho opera se může odehrávat i v kulisách tělocvičny. Takový je nový pohled režiséra Radima Vizváryho na klasiku. Poprask v opeře předělal na pestrou grotesku. Sám totiž patří k uznávaným mimům – operu režíruje úplně poprvé.

Přehrát vše

Související