iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 7. 2016
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
19523
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Prezident o reorganizaci policie

  0:34 do playlistu

  Prezident o reorganizaci policie
  Do sloučení policejních útvarů, které vyšetřují závažnou kriminalitu, zbývají jen hodiny. Od zítřka začne fungovat nová národní centrála, pod kterou přechází i protikorupční a protimafiánský útvar. Někteří detektivové na protest odešli.

 • Sporná reorganizace policie

  1:34 do playlistu

  Sporná reorganizace policie
  Změny ve sboru, které podepsal premiér i šéf vnitra, kritizuje hnutí ANO i někteří členové ÚOOZ. Šest lidí kvůli reogranizaci policejní sbor opustilo.

 • Papežova bohoslužba před statisíci věřících

  6:22 do playlistu

  Papežova bohoslužba před statisíci věřících
  Papež František skončil pětidenní návštěvu Polska. Na závěrečné mši Světových dní katolické mládeže vyzval skoro 2,5 milionu mladých katolíků, aby zůstali maximálně otevření vůči uprchlíkům.

 • Návrat věřících z Krakova

  8:50 do playlistu

  Návrat věřících z Krakova
  Živý vstup redaktorky Lucie Poništové.

 • Prezident o uprchlících

  9:58 do playlistu

  Prezident o uprchlících
  Prezident Miloš Zeman chce kvůli hrozbě terorismu rychlé deportace odmítnutých žadatelů o azyl. Odsuzovat útoky je laciné, jediné řešení je zbavit se příčin, řekl dnes v rozhovoru pro internetovou televizi Blesk.cz.

 • Čech chtěl bojovat za IS

  10:33 do playlistu

  Čech chtěl bojovat za IS
  První Čech chtěl bojovat za teroristickou skupinu Islámský stát. Píše to týdeník Respekt s tím, že se k tomu policistům přiznal. Turecké bezpečnostní složky muže zadržely v lednu na cestě do Sýrie.

 • Zátah na pašeráky zvířat

  10:52 do playlistu

  Zátah na pašeráky zvířat
  Policie a Státní veterinární správa nově vyráží na společné kontroly. Spolupráce má pomoci odhalovat nelegální obchod se zvěřinou, špatné skladovací podmínky anebo týrání zvířat. Na dnešek pak policejní prezidium vyhlásilo celorepublikovou akci.

 • Minimální mzda pro handicapované
 • Výjezdy hasičů kvůli bouřkám
 • Pocta obětem střelby v Mnichově

  16:08 do playlistu

  Pocta obětem střelby v Mnichově
  V bavorském zemském parlamentu v Mnichově právě probíhá smuteční akt za oběti střelby u místního obchodního domu. Obřadu se, stejně jako předchozí mše v mnichovské katedrále, účastní nejvyšší představitelé státu.

 • Podpora Erdogana Turky v Německu

  18:30 do playlistu

  Podpora Erdogana Turky v Německu
  Víc než deset tisíc Turků žijících v Německu demonstrovalo v Kolíně nad Rýnem na podporu prezidenta Erdogana. Ten k nim měl promluvit přes video, soud ale přenos kvůli napjaté atmosféře zakázal, což Ankara vnímá jako porušení svobody slova.

 • Po stopách československých dějin

  18:53 do playlistu

  Po stopách československých dějin
  Turistika s poznáním československých dějin 20. století. Nová verze aplikace místa paměti národa teď nabízí celé trasy. Zájemci si tak můžou projít třeba stezku převaděčů na Šumavě nebo poznat fenomén tzv. baráků.

 • Změny pro soudní překladatele

  21:53 do playlistu

  Změny pro soudní překladatele
  Ministerstvo spravedlnosti mění pravidla pro soudní překladatele a tlumočníky. Nově budou skládat zkoušky, zvýšit by se jim měly také sazby za vykonanou práci.

 • Prostřední pruh pro předjíždění

  24:23 do playlistu

  Prostřední pruh pro předjíždění
  Poblíž Benešova začala unikátní přestavba klasické silnice - uprostřed přibude pruh na předjíždění, o který se oba směry budou dělit.

 • Přibývá HIV pozitivních

  26:41 do playlistu

  Přibývá HIV pozitivních
  V Česku přibývá HIV pozitivních. Lékaři jich ke konci června evidovali 2783 - o dvě stě víc než vloni. Většinou jde o muže. U skoro pěti stovek nakažených propuklo onemocnění AIDS.

 • Podvody s kurzy ve směnárnách

  27:00 do playlistu

  Podvody s kurzy ve směnárnách
  Česká národní banka letos už ve dvou případech odebrala směnárnám licenci a uložila pokuty za stovky tisíc korun. K lepší ochraně spotřebitele měl přitom pomoci zákon z roku 2013.

 • Prodej léků přes internet

  29:18 do playlistu

  Prodej léků přes internet
  Léky jako běžný sortiment na čerpacích stanicích nebo v obchodech. Počet míst, kde si lidé mohou koupit volně prodejné léčivé přípravky, prudce roste.

 • Problémy kvůli lékům na spaní

  32:27 do playlistu

  Problémy kvůli lékům na spaní
  Téměř dva tisíce lidí se loni léčilo s těžkou závislostí na lécích na spaní. Po alkoholu a cigaretách - nejčastější problém v léčebnách. Podle lékařů jde o závažný a podceňovaný jev. Závislých je totiž v tuzemsku mnohem víc.

 • Příčiny potopení přívozu na Slapech

  34:19 do playlistu

  Příčiny potopení přívozu na Slapech
  Jako obecné ohrožení zatím policie šetří včerejší nehodu na Slapech. Přívoz s desítkami lidí se tam začal potápět. Všechny se nakonec podařilo zachránit. Jedna z vyšetřovacích verzí, je že přívoz byl přetížený.

 • Nové varování meteorologů
 • Úspory za elektřinu

  36:43 do playlistu

  Úspory za elektřinu
  Pračku zapínají, když je levnější proud, a nesvítí zbytečně. České domácnosti podle Evropské komise šetří elektřinou nejvíc na kontinentu. Nové tarify, které připravuje energetický úřad, mají ještě víc podpořit úsporné chování.

 • Červencové statistiky dopravních nehod

  38:56 do playlistu

  Červencové statistiky dopravních nehod
  Statistiky nehod ukazují nejlepší výsledek za červenec v posledních 45 letech. Na českých silnicích v uplynulém měsíci dosud zemřelo 56 lidí. To je nejmíň od roku 1970.

 • Nadbytek značek komplikuje orientaci

  39:16 do playlistu

  Nadbytek značek komplikuje orientaci
  Hory v Česku jsou na mnoha cestách přeznačené. Místy je cedulí tolik, že se v nich turisté nevyznají a bloudí. Nejhorší situace je v úsecích, kde se protínají lyžařské a cyklistické tratě. Asi nejsložitější to mají správci stezek v Krušných horách.

 • Volný pád ze 7,5 km

  40:59 do playlistu

  Volný pád ze 7,5 km
  Američan Luke Aikens jako první na světě skočil bez padáku z výšky 7 620 metrů. Ve vzduchu ho jistili tři kolegové s padáky na zádech. Po dvouminutovém volném pádu dopadl do záchranné sítě o velikosti 30 krát 30 metrů.

 • Historická sabotáž izraelských špionů

  41:25 do playlistu

  Historická sabotáž izraelských špionů
  Izraelské tajné služby jsou opředené mnoha mýty o svých legendárních úspěších. Vedle nich ale mají za sebou i daleko temnější kapitoly. Snad nejhorší byla tzv. Lavonova aféra, kdy se izraelská vojenská špionáž uchýlila k terorismu.

Přehrát vše

Související