iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 4. 2016
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

19 hlasů
12233
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Konec přesidlování iráckých uprchlíků

  0:34 do playlistu

  Konec přesidlování iráckých uprchlíků
  Vláda zastavila program přesidlování křesťanských uprchlíků z Iráku. Jeho ukončení navrhl vládě ministr vnitra kvůli tomu, že se třicet tři uprchlíků rozhodlo, že v Česku zůstat nechtějí.

 • Konec přesidlování iráckých uprchlíků do ČR

  3:32 do playlistu

  Konec přesidlování iráckých uprchlíků do ČR
  Hostem Událostí je ministr kultury Daniel Herman /KDU-ČSL/.

 • Nizozemci odmítli dohodu Ukrajiny v EU

  8:15 do playlistu

  Nizozemci odmítli dohodu Ukrajiny v EU
  Nizozemci v referendu velkou většinou odmítli asociační dohodu Evropské unie s Ukrajinou. Jejím cílem jsou užší hospodářské a politické vztahy s Kyjevem, který po ruské okupaci Krymu čelí proruským povstalcům na východě země

 • Pátrání po třetím teroristovi

  10:55 do playlistu

  Pátrání po třetím teroristovi
  Belgie zveřejnila nové video jediného žijícího podezřelého z teroristických útoků v Bruselu. Zmapovala i trasu, kudy z letiště, na které měl dopravit bombu, odjel. Po neznámém muži stále pátrá.

 • Milionové úspory ČSSD kvůli splacení dluhu

  11:18 do playlistu

  Milionové úspory ČSSD kvůli splacení dluhu
  Na kampani, lidech i prostorách - tam všude bude ČSSD v příštích letech šetřit, aby mohla splácet úvěr na více než 330 milionů korun. Ty musí do pondělí zaplatit advokátovi Zdeňku Altnerovi.

 • Kondice české ekonomiky
 • Schválený zákon o žalobcích

  16:11 do playlistu

  Schválený zákon o žalobcích
  Vláda napodruhé schválila návrh ministerstva spravedlnosti, který zavádí tzv. protikorupční speciál. Nově vzniklé státní zastupitelství by řešilo závažnou hospodářskou kriminalitu se škodou přes čtvrt miliardy.

 • Desítky dětí v nemocnici kvůli infekci

  17:11 do playlistu

  Desítky dětí v nemocnici kvůli infekci
  Živý vstup redaktorky Evy Jarkovské.

 • Obžaloba Kevina Dahlgrena

  18:40 do playlistu

  Obžaloba Kevina Dahlgrena
  Státní zástupce dnes podal ke Krajskému soudu v Brně obžalobu na Kevina Dahlgrena. 23letého Američana viní z vraždy čtyř lidí v Brně-Ivanovicích v květnu 2013.

 • Budoucnost daňových rájů

  18:58 do playlistu

  Budoucnost daňových rájů
  Největší únik utajovaných skutečností - tzv. Panamských dokumentů - je možná začátkem konce daňových rájů. Panamská vláda chce ustavit mezinárodní vyšetřovací komisi, která má ilegálním praktikám zabránit.

 • Řád Bílého lva pro rakouského velvyslance

  20:51 do playlistu

  Řád Bílého lva pro rakouského velvyslance
  Prezident Miloš Zeman udělil nejvyšší české státní vyznamenání bývalému rakouskému velvyslanci v Praze Ferdinandu Trauttmansdorffovi. Řádem bílého lva Hrad ocenil jeho zásluhy o rozvoj vztahů mezi oběma zeměmi.

 • Nikdy nejsme sami

  21:04 do playlistu

  Nikdy nejsme sami
  Ode dneška je v kinech nový film režiséra a scenáristy Petra Václava Nikdy nejsme sami. S minulým počinem Cesta ven získal tvůrce řadu filmových ocenění. I v novém snímku se věnuje sociálnímu dramatu a příběhům lidí v mezních situacích.

 • Významné vodní lokality

  23:50 do playlistu

  Významné vodní lokality
  Pokuta a ztráta až sedmi miliard na stavby vodních cest. Evropská komise hrozí Česku za to, že nepřidalo na seznam chráněných lokalit labské údolí u Děčína a louky u Přelouče.

 • Spor o policejní zásahy během protestů

  26:00 do playlistu

  Spor o policejní zásahy během protestů
  Žaloba na stát kvůli zásahům policie během návštěvy čínského prezidenta. Pořadatelé protestů na podporu Tibetu chtějí, aby soud prohlásil za nezákonné omezení demonstrací. Ty byly původně ohlášené před Lichtenštejnský palác a Pražský hrad.

 • Ceny pohonných hmot

  27:12 do playlistu

  Ceny pohonných hmot
  Pohonné hmoty už měsíc zdražují. Natural 95 v posledním týdnu poskočil skoro o 40 haléřů - na průměrných 27,60 za litr. Nafta stojí téměř 26 korun - její cena roste pomaleji.

 • Vyšetření dětí na tuberkulózu

  27:34 do playlistu

  Vyšetření dětí na tuberkulózu
  Negativně zatím skončily všechny tuberkulinové testy, které právě teď podstupuje zhruba tři sta padesát dětí ze základních škol v Polné a Měříně na Vysočině. Žáky čtvrtých až šestých tříd tam vyučoval angličtině lektor z Afriky.

 • Pachová stopa jako důkaz

  29:52 do playlistu

  Pachová stopa jako důkaz
  Ústavní soud upřesnil pravidla pro usvědčování zločinců na základě pachových stop. Podle nálezu nemohou být jediným usvědčujícím důkazem.

 • Ohledání místa činu v praxi

  33:40 do playlistu

  Ohledání místa činu v praxi
  Ohledávání místa činu má přísná pravidla. Je jedním z nejdůležitějších procesů ve vyšetřování a následném trestním řízení. Čím lepší zajištění stop, tém větší pravděpodobnost dopadení a usvědčení pachatele.

 • Podíl státu na záchraně OKD

  36:06 do playlistu

  Podíl státu na záchraně OKD
  Živý vstup redaktora Radka Wiglasze.

 • Potyčky v uprchlickém táboře

  37:52 do playlistu

  Potyčky v uprchlickém táboře
  Migranti v táboře Idomeni na řecko-makedonském pomezí se pokusili prorazit hraniční plot. Cesta na sever je zavřená - běženci přesto odmítají místo opustit.

 • Tresty pro klienty prostitutek

  38:11 do playlistu

  Tresty pro klienty prostitutek
  Skoro po třech letech bouřlivých sporů schválili francouzští poslanci kontroverzní zákon o prostituci. Trestní odpovědnost přenáší na zákazníka. Za koupi sexuálních služeb odteď hrozí pokuta v přepočtu zhruba 40 tisíc korun.

 • České dráhy prodají nádraží
 • Spor o odebrání dítěte handicapované matce

  40:40 do playlistu

  Spor o odebrání dítěte handicapované matce
  K soudu se opět vrátil případ matky na invalidním vozíku - která podle starších verdiktů přišla o dceru kvůli handicapu. U okresního soudu v Břeclavi se dnes začalo projednávat, komu bude dítě svěřeno do péče.

 • Ocenění Spravedlivý mezi národy

  42:23 do playlistu

  Ocenění Spravedlivý mezi národy
  Cenu Spravedlivý mezi národy za záchranu Židů dostane další z Čechů. In memoriam ji od Izraelců získá někdejší československý konzul v Marseille Vladimír Vochoč.

 • Žaloba za politickou satiru?

  42:38 do playlistu

  Žaloba za politickou satiru?
  Jednomu z nejpopulárnějších německých komiků hrozí žaloba a případně až tři roky vězení za urážku tureckého prezidenta Erdogana. Státní prokuratura v Mohuči se zabývá trestními oznámeními na něj i na další pracovníky veřejnoprávní ZDF.

 • Zlatý záchranářský kříž

  44:50 do playlistu

  Zlatý záchranářský kříž
  Prezident Miloš Zeman předal ocenění za nejlepší záchranářský čin roku 2015 - Zlatý záchranářský kříž. Za záchranu života ho dostali například hasiči zasahující při tragické nehodě vlaku a kamionu ve Studénce.

 • Záchrana z plamenů

  45:15 do playlistu

  Záchrana z plamenů
  Sluníčko, prázdniny a dva mladí, co se mají rádi – mohl to být prima výlet, kdyby neskončil nárazem do stromu. Mladá dvojice přežila jen díky pohotovosti a odvaze projíždějících řidičů, kteří je z hořícího auta vytáhli.

Přehrát vše