iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 7. 2015
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

14 hlasů
16452
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Pátrání po zmizelých Češích

  0:32 do playlistu

  Pátrání po zmizelých Češích
  Libanonská policie a armáda dál pátrají po pětici pohřešovaných českých občanů. Ztratili se včera v oblasti sousedící se Sýrií. Podle tamních médií jejich zmizení souvisí s kauzou Libanonce Alího Fajáda, zadržovaného v Česku kvůli podezření z terorismu.

 • Růst platů ve státní správě

  6:08 do playlistu

  Růst platů ve státní správě
  laty státních zaměstnanců by mohly znovu růst už letos, a to o 3 procenta. Podle premiéra Bohuslava Sobotky teď ministerstvo financí počítá náklady a řeší variantu, zda by rozpočet unesl navýšení už od října, nebo až o měsíc později.

 • Požáry a bouřky

  8:11 do playlistu

  Požáry a bouřky
  Meteorologové varují před dalšími bouřkami, které mohou večer přijít do Česka. Ty nejsilnější by měly zasáhnout především východ republiky.

 • Požáry a bouřky

  8:57 do playlistu

  Požáry a bouřky
  Živý vstup redaktorky Pavly Daňkové.

 • Nová technika z fondu škod

  10:00 do playlistu

  Nová technika z fondu škod
  Za peníze z Fondu zábrany škod se letos poprvé nakupuje nová technika pro hasiče, policisty a záchranky. K dispozici je půl miliardy korun.

 • Zneužívání sociálních dávek

  11:57 do playlistu

  Zneužívání sociálních dávek
  Škodu přes 65 milionů korun odhalily kontroly výplat sociálních dávek. Přes devět tisíc lidí je pobíralo neoprávněně.

 • Motiv střelce z Chattanoogy

  13:04 do playlistu

  Motiv střelce z Chattanoogy
  Američtí vyšetřovatelé pátrají po motivech střelce z Chattanoogy. 24letý muž kuvajtského původu, kterého policie na místě zabila, trpěl podle rodičů depresemi.

 • Tendr na mýtný systém

  15:11 do playlistu

  Tendr na mýtný systém
  Soutěž na provozovatele mýtného systému se nejspíše posune až na začátek příštího roku. Vyplývá to z pracovního materiálu expertního týmu ministerstva dopravy.

 • Archivy Jana Zajíce

  15:29 do playlistu

  Archivy Jana Zajíce
  Fotografie, originál parte nebo dopisy zaslané rodině matkou Jana Palacha. Národní archiv získal nové dokumenty od rodiny Jana Zajíce, který se 25. února 1969 upálil na protest proti okupaci Československa.

 • Dražší pojišťění vývozu

  18:17 do playlistu

  Dražší pojišťění vývozu
  Místo pěti procent z hodnoty úvěru dvojnásobek. Až tolik by měly podle ministerstva financí platit banky a firmy, které si pojišťují vývoz přes stát. A to v případě, že odběratel přestane půjčky splácet.

 • Nižší výběr daní

  20:31 do playlistu

  Nižší výběr daní
  Na daních stát zatím letos vybírá míň peněz než vloni. V prvním pololetí získal na DPH necelých 150 miliard korun. Meziročně o 7 a půl miliardy méně.

 • Rod od výbuchu v Jílovém

  20:51 do playlistu

  Rod od výbuchu v Jílovém
  Ještě rok poté, co jim výbuch plynu zničil dům, jsou manželé Fialovi z Jílového u Děčína stále závislí na pomoci druhých. Kriminalisté případ stále vyšetřují, a dokud neurčí viníka, nemůže manžele vyplatit pojišťovna.

 • Nerespektování rychlosti v uzavírkách

  22:42 do playlistu

  Nerespektování rychlosti v uzavírkách
  Řidiči nerespektují sníženou rychlost v místech, kde se modernizuje dálnice D1. Ministerstvu dopravy si na to stěžují stavební firmy. Ohrožuje to jejich zaměstnance, kteří se musí pohybovat přímo na dálnici.

 • Místopředseda vlády uctil oběti odsunu

  24:27 do playlistu

  Místopředseda vlády uctil oběti odsunu
  Vicepremiér Pavel Bělobrádek při své pracovní návštěvě Bavorska uctil památku obětí poválečného odsunu Němců z Československa. Jako vůbec první člen české vlády navštívil Sudetoněmecký dům v Mnichově - a položil na místě věnec.

 • Nelegální velkochovy psů

  25:24 do playlistu

  Nelegální velkochovy psů
  Česko se stalo množírnou Evropy - psi z nelegálních velkochovů míří k tisícům lidí u nás i v zahraničí. Zatímco ve většině států EU fungují centrální evidence zvířat, které nezákonný byznys komplikují, u nás nic podobného neexistuje.

 • Nedostatek zdravotních sester

  27:54 do playlistu

  Nedostatek zdravotních sester
  Kapacity sester jsou v Česku na hraničních limitech. V některých menších nemocnicích je podle ministerstva zdravotnictví zvláště víkendové obsazení služeb už na hranici zajištění kvality péče.

 • Režim v nemocnicích bez sester

  31:55 do playlistu

  Režim v nemocnicích bez sester
  Počty sester se liší napříč regiony. Zatímco třeba na jižní Moravě nechybí, většina pražských nemocnic jich má nedostatek.

 • Ubytování turistů v soukromí

  33:48 do playlistu

  Ubytování turistů v soukromí
  Hoteliéři chtějí, aby lidé, kteří nabízejí za peníze turistům byt nebo pokoj, museli dodržovat stejná pravidla a normy jako oni.

 • Smrt plavce na přehradě

  36:06 do playlistu

  Smrt plavce na přehradě
  Policejní člun včera odpoledne přejel plavce na přehradě Jesenice u Chebu. Muž zraněním podlehl. Za jakých okolností ke srážce došlo, zatím není jasné.

 • Němečtí váleční zajatci v USA

  36:19 do playlistu

  Němečtí váleční zajatci v USA
  Teprve před pár lety se ve Spojených státech začalo mluvit o někdejším táboře pro německé válečné zajatce. Američané jich v utajovaném zařízení během 2. světové války vyslýchali tisíce.

 • Odstřel berlínského vysílače

  38:50 do playlistu

  Odstřel berlínského vysílače
  V Berlíně odstřelili vysílač, který byl symbolem rozdělení města v době studené války. Z někdejšího amerického sektoru šířil program rádia RIAS založeného po 2. světové válce.

 • Dřevo pod mikroskopem

  39:14 do playlistu

  Dřevo pod mikroskopem
  Z Česka se každý rok vyváží víc surového dřeva – přitom objem těžby zůstává stejný. Ubývá totiž firem, které umějí surovinu zpracovat. Změnit to má nová brněnská laboratoř.

 • Morricone s Tarantinem v Praze

  41:14 do playlistu

  Morricone s Tarantinem v Praze
  Americký režisér Quentin Tarantino v Česku. Do Prahy ho přivedl italský skladatel Ennio Morricone. Pro Tarantina složil hudbu k novému filmu The Hateful Eight a vymínil si, že jí nahraje s Českým národním symfonickým orchestrem.

Přehrát vše

Související