iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 3. 2015
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

16 hlasů
14146
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Růst průměrné mzdy

  0:33 do playlistu

  Růst průměrné mzdy
  Platy v Česku dál rostou – průměrná mzda přesáhla v posledním čtvrtletí loňského roku 27 tisíc korun. To je o šest stovek víc než rok před tím.

 • Imigranti jako levná pracovní síla

  3:58 do playlistu

  Imigranti jako levná pracovní síla
  K levné pracovní síle v Česku často patří cizinci. Především ti ze zemí mimo Evropskou unii. Ti tady taky mnohdy obtížně vůbec nějakou práci hledají.

 • Další vražda ISIS

  5:59 do playlistu

  Další vražda ISIS
  Radikálové z organizace Islámský stát zveřejnili na internetu nové video, které údajně zobrazuje vraždu mladého Araba původem z Jeruzaléma.

 • Dadajev odvolal přiznání

  8:08 do playlistu

  Dadajev odvolal přiznání
  Zaur Dadajev, zadržený za vraždu ruského opozičního předáka Borise Němcova, stáhl své přiznání. K tomu ho prý donutili ruští vyšetřovatelé.

 • Plány ministra Ťoka

  8:31 do playlistu

  Plány ministra Ťoka
  Opravy silnic v noci, příprava nových kilometrů a zapojení soukromých investorů. Plány ministra dopravy Dana Ťoka, který bude už 100 dnů ve funkci.

 • Plány ministra Ťoka

  10:42 do playlistu

  Plány ministra Ťoka
  Ministr dopravy Dan Ťok /nestr. za ANO/ je hostem Událostí.

 • Pilc u soudu

  13:04 do playlistu

  Pilc u soudu
  V kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství okolo Jany Nečasové vypovídal u soudu bývalý šéf tajné služby Rostislav Pilc. Řekl, že obžalovaná trojice zpravodajců zneužila svou pravomoc sledováním někdejší ženy expremiéra Nečase.

 • Slováci v bojích na Ukrajině

  13:57 do playlistu

  Slováci v bojích na Ukrajině
  Přes tři desítky Slováků se zapojily do bojů na východě Ukrajiny po boku proruských separatistů. Rekrutují se z desítek polovojenských skupin, které v sousední zemi v posledních letech vznikly a jsou napojené na podobné organizace v Rusku.

 • Únos pracovníků v Libyi

  16:31 do playlistu

  Únos pracovníků v Libyi
  Firma VAOS chystala evakuaci svých zaměstnanců z ropných polí v Libyi právě v den, kdy došlo k únosu devíti z nich. Je mezi nimi i český občan. Společnost ujistila, že dělá vše pro to, aby se unesení dostali co nejdřív na svobodu.

 • Munice z Vrbětic v Květné

  16:53 do playlistu

  Munice z Vrbětic v Květné
  Živý vstup redaktora Michala Klokočníka.

 • Neúčast Merkelové na oslavách v Moskvě

  18:21 do playlistu

  Neúčast Merkelové na oslavách v Moskvě
  Německá kancléřka podle listu Die Zeit nebude v květnu na vojenské přehlídce k 70. výročí konce druhé světové války v Moskvě.

 • Konec moderátora Clarksona

  18:39 do playlistu

  Konec moderátora Clarksona
  Legendární moderátor motoristického pořadu Top Gear dočasně skončil. BBC postavila Jeremyho Clarksona mimo obraz poté, co údajně fyzicky napadl jednoho z producentů.

 • Dlouhá debata o energetickém zákonu

  21:19 do playlistu

  Dlouhá debata o energetickém zákonu
  Novela energetického zákona míří do závěrečného čtení. I dnes tomu ale ve sněmovně předcházela mnohahodinová debata. Úpravu opět ostře kritizovali poslanci hnutí Úsvit.

 • Tresty za vraždu expolicisty Tofla

  24:07 do playlistu

  Tresty za vraždu expolicisty Tofla
  Devatenáctileté tresty vězení za vraždu bývalého policisty a údajného vyděrače Michala Tofla potvrdil odvolací vrchní soud. Radek Sobotka a Tomáš Trkan zavraždili Michala Tofla téměř před pěti lety u jeho domu v Brně.

 • Prevence nemocí ledvin

  25:14 do playlistu

  Prevence nemocí ledvin
  Ledviny by si měl hlídat každý desátý Čech – v tuzemsku správně nefungují zhruba milionu lidí. Ví o tom ale jenom část z nich.

 • Slabá koruna

  27:23 do playlistu

  Slabá koruna
  Česká měna dnes spadla vůči dolaru na nejslabší úroveň za posledních jedenáct let.

 • Podvody na předváděcí akci

  27:42 do playlistu

  Podvody na předváděcí akci
  Předváděcí akce, kde obchodníci nabízejí zboží za desetitisíce korun, se teď zaměřují na nemocné seniory – pod názvem ozdravné polarizační lampy jim ale prodávají obyčejná světla s plastovými skly.

 • Rozmach nákupních center

  30:30 do playlistu

  Rozmach nákupních center
  Spor kvůli stavbě nového supermarketu, který by mohl skončit i referendem. Část obyvatel Starého Plzence nechce, aby nákupní středisko v centru obce nahradil nový supermarket.

 • Boj o přežití malých obchodů

  34:21 do playlistu

  Boj o přežití malých obchodů
  Na rychlou výstavbu obchodních center doplácí menší obchodníci. Třeba malých prodejen s potravinami zkrachovalo od roku 2000 v celém Česku víc než tři tisíce.

 • Širší pravomoci zpravodajců

  36:36 do playlistu

  Širší pravomoci zpravodajců
  Poslanci podpořili rozšíření pravomocí zpravodajských služeb. Podle vládního návrhu by měla mít vojenská i civilní rozvědka nově přístup k informacím o klientech bank nebo by měla žádat o jména vlastníků telefonů.

 • Zraněná z útoku v Uherském Brodě

  38:39 do playlistu

  Zraněná z útoku v Uherském Brodě
  Ženu zraněnou po střelbě v Uherském Brodě převezli zdravotníci do pražské nemocnice na Vinohradech. Dosud se léčila v Uherském Hradišti.

 • Úklid cest po zimě

  39:03 do playlistu

  Úklid cest po zimě
  Zima na horách ještě neskončila, ale v řadě měst Moravskoslezského kraje už uklízejí chodníky. Kamenná drť postupně mizí i ze silnic.

 • Vězeňský fotbal

  40:34 do playlistu

  Vězeňský fotbal
  Jihoafrický deník The Sun zveřejnil nahrávku, na které Radovan Krejčíř hraje na vězeňském dvoře fotbal s Oscarem Pistoriusem. Vězni si stěžují, že oba mají naprosto nestandardní režim.

 • Únos batolete překazila sestra

  41:00 do playlistu

  Únos batolete překazila sestra
  Únos se šťastným koncem, i tak se dá nazvat incident z městečka Sprague v americkém státě Washington. Neznámý muž se tam pokusil unést batole. Nepočítal ale s rychlou reakcí jeho osmileté sestry.

 • Stěhování busty Karla Kryla

  42:21 do playlistu

  Stěhování busty Karla Kryla
  Busta Karla Kryla, která byla od loňského října v Poslanecké sněmovně, se musela přestěhovat – smlouvu o výpůjčce na neurčito jejímu autorovi sněmovna předčasně vypověděla.

 • Krádež šperků za miliardy

  44:28 do playlistu

  Krádež šperků za miliardy
  Šperky v přepočtu za téměř čtvrt miliardy korun ukradli neznámí zloději ve střední Francii. Na dálnici v Burgundsku se dvou bezpečnostních dodávek krátce před půlnocí zmocnilo asi 15 ozbrojených mužů.

 • Senioři píší Wikipedii

  44:47 do playlistu

  Senioři píší Wikipedii
  Osobní fotoarchivy se stávají součástí nejrozsáhlejší světové encyklopedie. V rámci projektu Senioři píší Wikipedii se pamětníci dělí o své vzpomínky a znalosti. Skenovat fotky a editovat Wikipedii je učí lektoři z Centra Elpida.

Přehrát vše

Související