iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 6. 2021
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
18106
zhlédnutí

Objektiv

Itálie: Urbino — Slovensko: Bratislavské rožky — Madagaskar: Zvířata

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Urbino

  1:06 do playlistu

  Urbino
  V první reportáži se vydáme do Itálie, do městečka Urbino. Jednou za rok se tu koná festival v pouštění draků a je to opravdu podívaná, hlavně, když se ve městě setmí. Urbino je ale také rodištěm malíře Rafaela Santi – autor reportáže Jan Svatoš nás vezme přímo do domu tohoto slavného rodáka.

 • Bratislavské rožky

  8:20 do playlistu

  Bratislavské rožky
  K jídelníčku obyvatel Bratislavy patřily víc než notoricky známé halušky. Bratislavské rožky – sladké pečivo s typickou náplní i tvarem – zažívají v posledních letech renesanci a pyšní se evropskou známkou zaručené tradiční speciality. Přitom už na přelomu 19. a 20. století se staly prvním chráněným potravinářským výrobkem na území dnešního Slovenska. Oblíbil si je třeba německý kancléř Otto von Bismarck. Za historií a výrobou této pochoutky se vydal Petr Obrovský.

 • Zvířata

  15:12 do playlistu

  Zvířata
  Na závěr nás čeká překrásný Madagaskar a jeho vzácná zvířata. Spoustu z nich, které na tomto ostrově žijí, nenajdete nikde jinde na světě. A myslím, že milovníci zvířat si přijdou v naší reportáži rozhodně na své. Takže – vzhůru na Madagaskar.

 • Soutěž

  27:11 do playlistu

  Soutěž
  Ve kterém italském městě jsme navštívili rodný dům slavného malíře Rafaela Santi?A) ŘímB) NeapolC) Urbino

Přehrát vše