iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 11. 2014
09:25 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
6466
zhlédnutí

Objektiv

Švýcarsko: Bernardýni — Belgie: Velká válka — Rumunsko: Festival

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bernardýni

  0:59 do playlistu

  Bernardýni
  V první reportáži s Objektivem vyrazíme do hor za jedním z nejvýraznějších symbolů Švýcarska – za bernardýny. Psi z hospicu Svatého Bernarda prosluli už v 18. století svou záchranářskou schopností. Lidé jim pak ve svých představách připevnili na mohutný krk soudek rumu, který měl zahřát promrzlé poutníky. Historické záznamy ale o takové pomoci mlčí. A jak to na švýcarsko-italském pomezí ve výšce dvou a půl tisíce metrů vypadá dnes? Mnichům z hospicu už psi nepatří a bernardýni dávno nevytahují lidi z lavin. Legendární chov ale stále pokračuje.

 • Velká válka

  7:51 do playlistu

  Velká válka
  Evropa si připomíná sto let od vypuknutí první světové války. Jednou z nejhůř postižených zemí byla Belgie, kde se odehrávaly ty nejkrvavější bitvy. Na kulaté výročí se Belgičané pečlivě připravili. Investovali v přepočtu kolem miliardy a půl korun do turistických atrakcí jako jsou muzea a válečné hřbitovy. Na co chtějí nalákat v příštích čtyřech letech více než dva miliony návštěvníků? To vám ukáže náš bruselský zpravodaj Bohumil Vostal.

 • Festival

  17:23 do playlistu

  Festival
  A na závěr pro vás máme vzpomínku na léto a na festivalovou atmosféru. Nevezmeme vás ale na jen tak ledajaký festival, ale rovnou na festival o kterém se mluví i jako o česko-rumunském woodstocku. Zdali je toto srovnání na místě, už můžete posoudit sami v naší reportáži.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související