iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 5. 2014
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
7681
zhlédnutí

Objektiv

Mexiko: Paricutin — Indie: Kalkata — Panama: Panamský průplav

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Paricutin

  0:58 do playlistu

  Paricutin
  Víte, kde byste našli jednu z vůbec nejzajímavějších sopek na světě? V Mexiku. Ostatně v této zemi je více než 1400 sopek, takže se dá řici, že sopky tu jsou běžnou součástí krajiny. Ta, ke které nás teď zavede reportáž Martina Myšisky, se jmenuje Paricutin. Jméno dostala podle vesnice, kterou doslova pohřbila svými erupcemi. A říkáte si, co že je na ní to nejzajímavější? Je to způsob, jakým vznikla. Původně to totiž byla jen trhlina v kukuřičném poli.

 • Kalkata

  8:13 do playlistu

  Kalkata
  Kalkata je třetí největší město v Indii. Podle oficiálních informací tu žije čtyři a půl milionu lidí. Ale reálná čísla jsou mnohem vyšší. Kalkata patří mezi nejhustěji obydlená místa na světě. Některé zdroje dokonce uvádějí, že ve městě a na jeho předměstích žije neuvěřitelných 20 milionu lidí. Většina z nich přežívá pod hranicí bídy. A ti nejchudší doslova živoří ve slumech. Objektiv vám teď tamní život přiblíží.

 • Panamský průplav

  15:13 do playlistu

  Panamský průplav
  A teď už ten slibovaný architektonický skvost – Panamský průplav. Jeho stavbu od samotného začátku provázely skandály a těžkosti. Lucie Radová pro vás ve své reportáži shrnula to nejdůležitější a zjistila i spoustu zajímavostí. Kolik kanálem za rok projede lodí? Kolik lidí takový průplav zaměstnává? Jak je to s kapitány na lodi, když jim proplouvají. A zjistila i to, kdo za jeho přeplutí zaplatil nejméně peněz.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související