iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 10. 2013
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
5985
zhlédnutí

Objektiv

Španělsko: Z Čech až na konec světa — USA: Tombstone — Řecko: Kefalos

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Z Čech až na konec světa

  0:56 do playlistu

  Z Čech až na konec světa
  Konec středověkého světa není z pohledu dnešních cestovatelů nijak daleko. Ležel tam, kde břehy západního Španělska a Portugalska omývají vlny Atlantiku. Z knížky Z Čech až na konec světa si možná mnozí z vás pamatují, že právě do těchto míst zamířila i družina našich krajanů pod vedením pana Lva z Rožmitálu, takže proč to nezkusit, třeba právě s Objektivem, znovu?

 • USA: Tombstone

  9:30 do playlistu

  USA: Tombstone
  Legenda tohoto města je stejně průrazná jako olověná kulka, která právě opustila hlaveň revolveru. Kolega Lukáš Šebesta mi určitě odpustí, že jsem si vypůjčil jeho slova, ale pokud jde o Tombstone v Arizoně, těžko budete hledat přiléhavější a údernější charakteristiku. Legenda, kterou zdobí zuřivé přestřelky i náhrobky desperátů je zkrátka stále přitažlivá a určitě se bude líbit.

 • Řecko: Kefalos

  20:04 do playlistu

  Řecko: Kefalos
  Objektivem se po čase vrací na řecký ostrov Kós, konkrétně na jeho západní výběžek – poloostrov Kéfalos. Je známý výrobou tymiánového medu. K jeho chloubám patří samozřejmě pláže; my si ale nenecháme ujít paví údolí ve vonných borovicových hájích. A nemůžeme minout ani antické památky a pestrý etnický mix ostrova.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související