iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 7. 2013
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
5454
zhlédnutí

Objektiv

Chorvatsko: Pula — Chorvatsko: Vranské jezero — Laos: Luangprabang

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pula

  1:00 do playlistu

  Pula
  Čemu dáváte přednost? Dovolené pod sluncem na rozpálených oblázkových plážích a čirým mořem? A nebo raději poznávání památek? Nedaleká Pula na jihu istrijského poloostrova nabízí magickou kombinaci obojího. Navíc je to místo, které je s námi spojeno mnohem víc, než si myslíme. Dokládá to společná rakousko-uherská historie. Pula je také místem, kde se letos koná festival, který byste tam možná ani nečekali. Mezinárodní filmový festival. A hned jubilejní 60. ročník. Více už v reportáži Denisy Bukvajové a Tomáše Voženílka.

 • Vranské jezero

  11:39 do playlistu

  Vranské jezero
  V severní Dalmácii najdete Vranské jezero. Je to nedaleko Čechům tolik známého Zadaru. Jezero je unikátní třeba v tom, že tam žijí mořské i sladkovodní ryby. Kromě toho jsou tam velmi vzácná hnízdiště vodních ptáků a jde o přírodní rezervaci. Právě proto byste v bezprostřední blízkosti jezera jen marně hledali hotely, přespat se tam dá jen v kempu.

 • Luangprabang

  18:25 do playlistu

  Luangprabang
  Laoský Luangprabang je mezi západními cestovateli legendou. Kdosi ho přiléhavě překřtil na „Město pomalosti“ nebo „Město posledních snílků“. Do třicetitisícového bývalého královského sídla se Objektiv vydal hledat zdejší proslulou kombinaci tradičního laoského venkova, ospalého francouzského koloniálního městečka a desítek buddhistických chrámů.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související